Gönderen Konu: Ermeni Soykırımı Yalanı  (Okunma sayısı 39598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1282
 • -118
 • DefenceTurk.com
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #140 : 13 Nisan 2019, 15:31:43 »
Renkli TV den naklen yayının uydulardan izlenebildiği bir devirde Hocalı katliamı yapılırken Azerbaycan toprak kaybettiği yıllarda bile Ermenilerin katledildiğini manşet manşet yazıyordu bu ülkelerin gazeteleri TV leri. Kimi ikna edeceksin adamın hakkaniyet umrunda değilki din kardeşliği yapıyorlar. Kestirip atmak lazım
beğen

Çevrimdışı ACE

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 205
 • 45
 • DefenceTurk.com
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #141 : 13 Nisan 2019, 18:43:23 »
Soykırım ikinci dünya savaşında Polonyalı bir yahudinin çabalarıyla tanımlanmış ve zamanla suç olarak ele alınmıştır. Halbuki savaş bu; yüzyıllardır her ülke saldırdığı kazandığı toprakları yağmalamış, erkekleri öldürmüş kadınlara tecavüz etmiş ele geçirilen şehirlerdeki sivil halk kılıçtan geçirilmiş. Şimdi ise dünya sanki artık çok barışçıl bir gezegen olmuş gibi dile dolanmış bir tanım. Esasında ülkelerin birbirlerine dalaşma ve mazeret arama yollarından biri. "ülkende demokrasi yok" diye saldırılması gibi bu da ayrı bir şey.

Bir hareketin soykırım sayılması için bazı kıstaslar var.
(1) Grup üyelerini öldürmek;
(2) Grup üyelerine ciddi fiziki veya zihinsel zarar vermek;
(3) Grup üyelerini bilerek tamamen ya da kısmen fiziksel yok oluşa götürecek yaşam şartlarına tabi tutmak;
(4) Gruptaki doğumları kasıtlı olarak engellemek
(5) Grubun çocuklarını zorla başka bir gruba transfer etmek

Bildiğim kadarıyla Ermenileri planlı bir şekilde öldürdüğümüz için değil onları bir yerden alıp başka bir yere naklettiğimiz için bununla suçlanıyoruz. Bir insanın yaşadığı yerden zorla alınıp başka yere götürülmesi soykırım kapsamına girer diye zorlama bir iddia var. Yolda da ölenlerin olması sebebiyle sanırım 3. maddeye uygun görüyorlar.
Ama bahsedilen dönemde bu nakiller bir çözüm olarak kullanılıyordu ve amaç insanları öldürmek değildi. Osmanlıda kimin nereye gideceği bile devlet kontrolündeydi ırk farketmeksizin.

Konuyu yukarıdaki kıstaslarla ele aldığında Yunanistanla yaptığımız mübadele de soykırım olmuş olur. ne yani? Her iki ülke de kendi vatandaşına soykırım yapılmasına imza mı attı?!? yoo ama işte bu kadar kısa bir tanımla konu her yere çekiliyor ve bu da işlerine geliyor.

Bu konuda en çok çabalayan devletlerin sağı solu suçlamasının altında kendi geçmişlerindeki lekeyi her devlette  üreterek yalnız kalmaması var.
Almanyaya bakıyorsun soykırımı dibine kadar layıkıyla yapmış bir ülke ve geçmişi bu anlamda çok kirli ve yanına başkalarını arıyor.
Fransaya bakıyorsun Ruandada bile soykırıma sebep olarak adı anılıyor. diğer Afrika ülkelerini hiç sorma.
Japonyaya bakıyorsun Çin ve Mançuryada Almanlardan eksik kalır yanı yok.
Japonların bu agresifliğini bahane edip sivil halka atom bombası atan Amerikanın da konuşacak tarafı yok aslında.

Yakın geçmişe bakarsanız Kosovada Balkanlarda Hocalıda hatta ırakta suriyede vs bir çok soykırım hedefli uygulama yapıldı ve kimse de o kadar üstüne gitmiyor. Kimse de sallamıyor.
zaten 3. bir dünya savaşı olur yine bu soykırım olayı rafa kalkar herkes çoluk çocuk demeden insan öldürür.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 39528
 • 353
Beyaz Saray'dan 1915 olayları açıklaması
« Yanıtla #142 : 25 Nisan 2019, 08:38:18 »
Beyaz Saray'dan 1915 olayları açıklamasıABD Başkanı Donald Trump, Ermeniler tarafından 1915 olaylarının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan'a ilişkin Ermenice "Büyük Felaket" anlamına gelen "Meds Yeghern" ifadesini kullandı.
Trump, 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün 20. yüzyılın en büyük toplu katliamlarından olan Meds Yeghern'de acı çekmiş olanların anısını hatırlıyoruz." ifadesini kullandı.     

"1915 yılından itibaren 1,5 milyon Ermeni'nin sınır dışı edildiğini, öldürüldüğünü ya da tehcir edildiğini" ileri süren Trump, "Ermeni toplumunun yeniden kurulmasına ve hayatlarının kurtarılmasına birçok Amerikalının katkı yaptığını, acı çekenlerin hatıralarına saygı gösterdiklerini ve Ermenilerin büyük bir düşmanlık karşısında ABD de dahil dünyanın dört bir yanında dinamik topluluklar oluşturduklarını" belirtti.     

Trump, "Bir daha tekrar etmemesi için geçmişten dersler çıkarmaya söz veriyoruz. Ermenilerin ve Türklerin sancılı mazileriyle hesaplaşmak ve onu kabullenmek üzere gösterdikleri çabaları memnuniyetle karşılıyoruz." değerlendirmesini yaptı.     

Trump, göreve geldikten sonraki iki açıklamasında da "Meds Yeghern" ifadesine yer vermiş, önceki ABD Başkanı Barack Obama da konuyla ilgili tüm açıklamalarında bu ifadeyi kullanmıştı.     

ABD başkanları, 1993 yılında Bill Clinton döneminden bu yana 1915 olaylarıyla ilgili her yıl düzenli yazılı açıklama yapıyor. 1915 olayları genellikle "büyük felaket, tehcir ve katliam" gibi ifadelerle betimleniyor. 

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-beyaz-saraydan-1915-olaylari-aciklamasi-41192993
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 39528
 • 353
Dışişleri'nden Portekiz'e sert tepki
« Yanıtla #143 : 27 Nisan 2019, 10:21:30 »
Dışişleri'nden Portekiz'e sert tepki

Türkiye, Portekiz Parlamentosu'nun 1915 olayları hakkında yaptığı açıklamayı reddetti.
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Portekiz Parlamentosu’nun 1915 olayları hakkında 26 Nisan 2019 tarihinde yaptığı açıklamayı reddediyoruz. Tarihi siyasallaştıran, uluslararası hukuku ve Avrupa hukukunu hiçe sayan bu tür yaklaşımlar asla kabul edilemez." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Portekiz Parlamentosu'ndan, iç siyasi saiklerle gerçekleri çarpıtmak yerine tarihi gerçeklere, arşiv kayıtlarına ve hukuka saygı göstermesi beklentisi dile getirildi.


T.C. Dışişleri Bakanlığı

@TC_Disisleri
 Portekiz Parlamentosunun 1915 Olaylarına İlişkin Açıklaması Hk. http://www.mfa.gov.tr/no_115_-portekiz-parlamentosunun-1915-olaylarina-iliskin-aciklamasi-hk.tr.mfa …

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/disislerinden-portekize-sert-tepki-41195765
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimiçi fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1930
 • 125
 • DefenceTurk.com
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #144 : 29 Ekim 2019, 14:04:46 »
ABD'den Türkiye'ye karşı yeni hamle! Kongrede kabul edildi

ABD Temsilciler Meclisi, sözde Ermeni Soykırımı iddialarını resmi olarak tanıyan yasa tasarısını onayladı.ABD Kongresi'nin alt meclisi Temsilciler Meclisi, sözde Ermeni Soykırımı iddialarını resmi olarak tanıyan yasa tasarısını kabul etti. Tasarı kısa süre sonra ABD Senatosu'nda oylamaya sunulacak.

11 Nisan’da, Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı ve California vekili Demokrat Adam Schiff'in sunduğu karar tasarısında, "Temsilciler Meclisi'nin Ermeni soykırımını tanımayı ve anmayı ABD politikası olarak gördüğü" ifade edilmişti.

Meclisin, ABD hükümetini sözde soykırım iddialarının inkarı ile ilişkilendirme çabalarını reddettiği ifade edilen tasarıda, ABD'nin 1915 olaylarındaki insani yardım çabaları dahil sözde Ermeni Soykırımı'na ilişkin eğitimin ve kamu bilgilendirmesinin ABD politikası olarak teşvik edildiği kaydedilmişti.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2910547-abdden-turkiyeye-karsi-yeni-hamle-kongrede-kabul-edildi

Çevrimdışı Tigerfish

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 913
 • 89
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #145 : 29 Ekim 2019, 17:27:28 »
Umurumdaydı sanki. “ S-400’leri alırsanız sizi yerle bir ederiz “diye yaygara koparıyorlardı gerizekalılar.

Damokles kılıcın uğruna böçek katlıamı için de kınarlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 39528
 • 353
Ermeni tasarısı, ABD senatosunda tekrar engellendi
« Yanıtla #146 : Bugün, 09:09:10 »
Ermeni tasarısı, ABD senatosunda tekrar engellendi

Cumhuriyetçi Senatör Kevin Cramer'in sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının oylanmasını, Beyaz Saray'ın talebi üzerine engellediği belirtildi.

ABD Senatosunda sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının oylanmasının, Beyaz Saray'ın isteği üzerine üçüncü kez engellendiği ifade edildi.

BEYAZ SARAY'IN İSTEĞİ ÜZERİNE BÖYLE BİR ADIM ATILDI
Axios haber sitesinin haberine göre, Cumhuriyetçi Senatör Kevin Cramer; Demokrat Senatör Bob Menendez ve Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz'un hazırladığı ve sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının oylanmasını engelledi. Konuya yakın iki kaynak, Cramer'in Beyaz Saray'ın isteği üzerine böyle bir adım attığını ifade etti.

"TASARI TRUMP YÖNETİMİNİN DİPLOMATİK ÇABALARINI BALTALIYOR"
Cramer ise Senatoda yaptığı konuşmada, "ABD Başkanı Donald Trump, daha yeni Londra'daki NATO Zirvesi'nde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp döndü. Şu anın bu tasarıyı geçirmek için doğru zaman olduğunu düşünmüyorum. Bu tasarı Trump yönetiminin diplomatik çabalarını baltalıyor." ifadelerini kullandı.

TASARI ÜÇÜNÇÜ KEZ BİR SENATÖR TARAFINDAN ENGELLENDİ
Daha önce Cumhuriyetçi Senatörler Lindsey Graham ve ardından David Perdue, söz konusu tasarının oylanmasını engellemişti.

Axios, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın 13 Kasım'da Beyaz Saray'da yaptığı görüşmenin ardından, Beyaz Saray'ın sözde "Ermeni soykırımının resmen tanınmasını" öngören karar tasarısının Senatodan geçmesini engellemek için harekete geçtiğini yazmıştı.

ABD SENATOSUNDA SENATÖRLER TASARILARI ENGELLEYEBİLİYOR
ABD Senatosunda yapılacak tasarı oylamalarında herhangi bir senatör, karşı görüş bildirerek oylamayı engelleyebiliyor.

https://www.ensonhaber.com/ermeni-tasarisi-abd-senatosunda-tekrar-engellendi.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com