Gönderen Konu: Ermeni Soykırımı Yalanı  (Okunma sayısı 64605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #120 : 28 Temmuz 2018, 11:55:37 »
Karabağ'ı, başlarındaki iskele babası geri alacak. İsrail'den aldığı silahları kullanma zamanı gelmiştir belki. Yoksa rus abileri mi izin vermiyor?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 28 Temmuz 2018, 19:09:57 »
Güzel.

Azerbaycan topraklarini Karabaga da dahil önkosulsuz teslim ettsinler. Ozaman gerisini belki düsünürüz.
Eline sağlık hocam güzel düşünmüşsün katılıyorum
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İtalya'nın skandal Ermeni soykırımı kararı
« Yanıtla #122 : 11 Nisan 2019, 08:43:43 »
İtalya'nın skandal Ermeni soykırımı kararı

Popülist ırkçıların çoğunlukta olduğu Meclis, bu kararı alarak uluslararası düzeyde yankı uyandırmayı hedeflediğini belirtti.

İtalyan parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde, hükümetten 1915 olaylarının “Ermeni soykırımı” olarak tanınmasını talep eden önerge kabul edildi.

BERLUSCONİ'NİN PARTİSİNDEN 43 ÇEKİMSER
Yapılan oylamada hükümet ve muhalefet partilerinden 382 milletvekili önerge lehine oy kullandı. Eski başbakan Silvio Berlusconi’nin partisi Forza İtalia'dan 43 milletvekili ise çekimser kaldı.

DÜNYAYA DUYURACAKLARMIŞ
Önergede, “Ermeni soykırımının resmen tanınması ve uluslararası düzeyde yankı yaratılması” talep ediliyor.

HUKUKİ BAĞLAYICILIĞI YOK
Temsilciler Meclisi'nin “Ermeni soykırımının tanınması” talebinin hukuki bağlayıcılığı bulunmuyor.

https://www.ensonhaber.com/italyanin-skandal-ermeni-soykirimi-karari.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye'den Fransa'ya art arda tepkiler
« Yanıtla #123 : 11 Nisan 2019, 17:00:43 »
Türkiye'den Fransa'ya art arda tepkiler

Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle “24 Nisan’ı anma” günü ilan etmesine sert tepki gösterdi. Fransa'nın skandal kararının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun Twitter hesabı üzerinden Fransa'ya şu sözlerle tepki gösterdi: Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Anma Günü” ilan etmesi ucuz bir popülizm ve büyük bir hadsizlik örneğidir.

Fahrettin Altun

@fahrettinaltun
 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Anma Günü” ilan etmesi ucuz bir popülizm ve büyük bir hadsizlik örneğidir.
Dışişleri Bakanlığımızın konuyla ilgili açıklaması aşağıdadır: http://www.mfa.gov.tr/no_96_-fransa-cbsk-nin-24-nisan-i-anma-gunu-ilan-etmesi-hk.tr.mfa … pic.twitter.com/RpJzpJ14c5

DIŞİŞLERİ: İLİŞKİLERİ MENFİ ŞEKİLDE ETKİLEMESİ KAÇINILMAZDIR

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada da ise şu ifadelere yer verildi;

"Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle “24 Nisan’ı anma” günü ilan etmesini şiddetle kınıyoruz.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ile Fransız Anayasa Mahkemesi içtihatları, 1915 olaylarının meşru bir tartışma konusu olduğunu tespit etmiştir. Evrensel hukuka göre, Ermeni tezlerinin siyasi girişimlerle dayatılması ifade özgürlüğüne aykırıdır.

Cumhurbaşkanı Macron’un bu kararı, Fransa’da yerleşik 700 binden fazla nüfusa sahip Türk toplumunu derinden incitmiştir.

Fransa’nın dostane olmaktan uzak bu tutumunun, Türkiye ile ilişkilerini menfi şekilde etkilemesi kaçınılmazdır.

Türkiye, 104 yıllık sözkonusu tarihi olayın Ortak Tarih Komisyonu kurularak araştırılmasını önermektedir.

Tüm bu hususları bildiği halde, seçim kampanyasında oy kazanmak adına Ermeni çevrelere yaranmaya çalışan Macron, tarihi siyasileştiren popülist bir lider olarak hatırlanacaktır.

Fransa’nın, Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun bir kısmını işgal ederek, Ermeni isyancıları sivil halka karşı insanlık dışı katliamlar gerçekleştirmeye teşvik ettiği tarihi bir gerçektir.

Fransa ve dünyanın her yerindeki Türkler ile Müslümanlar, Ermeni isyancılarca katledilen 500 binden fazla Osmanlı vatandaşı Türk ve Müslümanın hatırasına yönelik bu saygısızlığı unutmayacaktır.

Macron’un oy elde etmek uğruna, diplomatlarımızı şehit eden terör örgütlerinin Fransa’daki bugünkü uzantılarını memnun etmek amacıyla aldığı bu karar, müttefiklik ilişkisiyle de bağdaşmamaktadır.

Bu tutuma her vesileyle gereken cevap verilecektir."

T.C. Dışişleri Bakanlığı

@TC_Disisleri
 Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Anma Günü” İlan Etmesi Hk. http://www.mfa.gov.tr/no_96_-fransa-cbsk-nin-24-nisan-i-anma-gunu-ilan-etmesi-hk.tr.mfa

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-turkiyeden-fransaya-art-arda-tepkiler-41179776
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #124 : 11 Nisan 2019, 17:31:03 »
Her yıl 24 Nisan dolayısı ile anmalar ve soykırımı tanıyan devlet parlemento sayısı artmakta . ''Ermeni lobisi usanmadan bıkmadan taviz vermeden çalışmakta ,bizler ise yalanlama ve boş kınamalardan öteye pek gittiğimiz söylenemez'' Acı ama malesef gerçek  bu.  Halbuki elimizde kocaman arşivler mevcut olduğunu söylemekteyiz yıllardan beri , konu hakkında iyi donanımlı tarihçilerimiz de mevcut onların sadece yurt içerisinde bizlere TV den savunma yapmalarını organize edeceğimize yurt dışındaki üniversitelerde programlar düzenlemeleri imkanı sağlamak daha etkili olur kanısındayım.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #125 : 11 Nisan 2019, 18:07:55 »
Her yıl 24 Nisan dolayısı ile anmalar ve soykırımı tanıyan devlet parlemento sayısı artmakta . ''Ermeni lobisi usanmadan bıkmadan taviz vermeden çalışmakta ,bizler ise yalanlama ve boş kınamalardan öteye pek gittiğimiz söylenemez'' Acı ama malesef gerçek  bu.  Halbuki elimizde kocaman arşivler mevcut olduğunu söylemekteyiz yıllardan beri , konu hakkında iyi donanımlı tarihçilerimiz de mevcut onların sadece yurt içerisinde bizlere TV den savunma yapmalarını organize edeceğimize yurt dışındaki üniversitelerde programlar düzenlemeleri imkanı sağlamak daha etkili olur kanısındayım.

Pasıf kalmakta suçlaman kısmi doğru. Bu son yirmi beş yıl içinde çok etkinlikler sempozyumlar be daha nice programlar düzenlendi. Bunun bir kaç tanesine katılmışımdır. Üniversite yıllarında çok sık oluyordu bu programlar.

Sonuçta devletlerin görmek istediği Ermeni kılıfında Türkiye’nin üzerinde sallanan  Demokles kılıcı( bu sözü bugün ikinci kez kullandım).

Buna karşı ne Ortadoğu uzmanı Bernard Lewis , Tarih profesörü Justin Mc Carthy ve daha nice tarihçiler bu geçmişin bizim haklılığını ortaya koyabilir.
Kocası Yunan olan Thesa Hoffmann ucubesini tüm Almanya ve Avrupa’nın bir takım ülkeleri  tanıyor.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 11 Nisan 2019, 19:15:17 »
Ben genelde sempozyumların dahilide yapıldığını kast etmiştim . Sizin Üniversite yurt dışında ise o zaman sözümü geri aldım Sn Tigerfish.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ermenistan'dan İtalya'ya teşekkür
« Yanıtla #127 : 12 Nisan 2019, 10:28:10 »
Ermenistan'dan İtalya'ya teşekkür

Ermenistan, İtalya Parlamentosu'nun 'Ermeni soykırımı' kararından memnuniyet duyduğunu açıkladı.

İtalya'daki koalisyon hükümetinden, "Ermeni soykırımını resmi olarak tanıması ve bunu uluslararası alanda savunmasını" talep eden önerge, bu ülke parlamentosunda 43 çekimsere karşı 382 oyla kabul edilmişti.

"KARARDAN MEMNUNUZ"
Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erivan, İtalya Parlamentosu'nun 'Ermeni soykırımı' ile ilgili aldığı kararı olumlu değerlendirdi.

Açıklamada, "Ermenistan, İtalya Parlamentosu'nun kararını memnuniyetle karşıladı. Bu karar, İtalya'nın BM Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi'ne ve bu bağlamdaki yükümlülüklerine bağlılığını koruduğunu bir kez daha teyit etti." dendi.

https://www.ensonhaber.com/ermenistandan-italyaya-tesekkur.html

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #128 : 12 Nisan 2019, 10:52:16 »
Ya merak ettim de hazır s-400 gündemi sıcak iken, bu Ermenistan' ın ağababası olan Rusya'ya, şu soykırım soytarılığının durdurulması içinde baskı yapsak.. Neticesinde de Ermenistan deseki bu soykırım değildir, biz yanlış anlamışız vari açıklama yapsa, bu ülkeler ne yaparlar acaba..

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #129 : 12 Nisan 2019, 11:07:28 »
Ya merak ettim de hazır s-400 gündemi sıcak iken, bu Ermenistan' ın ağababası olan Rusya'ya, şu soykırım soytarılığının durdurulması içinde baskı yapsak.. Neticesinde de Ermenistan deseki bu soykırım değildir, biz yanlış anlamışız vari açıklama yapsa, bu ülkeler ne yaparlar acaba..

O iş biraz zor. 1995 senesinde Rusya Federasyonu bu masalı soykırım olarak tanıdı. Belki Putin’in bugünlerde bu karar hoşuna gitmesede Ermenistan’ı çantadaki keklik olarak tutmaya devam edecektirler.