Gönderen Konu: Ermeni Soykırımı Yalanı  (Okunma sayısı 64625 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #60 : 13 Nisan 2015, 08:30:18 »
Dünyada söz sahibi olduğu iddia edilen Yeni Türkiye'nin, Ermeni soykırımı masalı hakkında asılsız iddialarda bulunan papaya ve el kadar Vatikan'a uyguladığı son derece etkili yaptırım. Kimse sabrımızı sınamasın da dediler mi iş tamamdır herhalde.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 13 Nisan 2015, 15:09:57 »
Dünyada söz sahibi olduğu iddia edilen Yeni Türkiye'nin, Ermeni soykırımı masalı hakkında asılsız iddialarda bulunan papaya ve el kadar Vatikan'a uyguladığı son derece etkili yaptırım. Kimse sabrımızı sınamasın da dediler mi iş tamamdır herhalde.
Eski Türkiye "O bayrak inecek, o asker gidecek..."
Yeni Türkiye "Kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmasın''
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 13 Nisan 2015, 15:17:45 »

Ermenistan Dışişleri Bakanı Edvard Nalbandyan, Papa Francesco'nun Ermeni Tehciri'ni 'soykırım' olarak nitelemesine ilişkin açıklama yaptı
Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco'nun, sözde Ermeni Soykırımı kurbanlarını anmak için Vatikan'da düzenlediği ayine katılan Eduard Nalbandyan, buna ilişkin İtalyan Adnkronos haber ajansına açıklamalarda bulundu.

''PAPA GİBİ BÜYÜK ŞAHSİYETLERİN...''

Ayin sırasında Papa'nın, 20. yüzyılın ilk soykırımının Ermenilere yapıldığına ilişkin sözlerini değerlendiren Nalbandyan, "Son günlerde çok sayıda uluslararası kuruluş, soykırımı tanıyan açıklamalar yapıyor, kararlar alıyor ve Türkiye'ye de bu yönde adım atması için çağrıda bulunuyor. Papa'nın açıklamaları, bu bağlamda evrensel değerlere eklendi. Türkiye bunu anlamaya başladığında, uluslararası toplum ve Papa gibi büyük şahsiyetlerin de ne demek istediğini anlayacaktır" diye konuştu.

Ermeni Bakan, Türkiye'nin, geri kalan uluslararası toplumdan farklı bir dil kullandığı durum içinde olduklarını da ekleyerek, "Türkiye başka bir dil konuşmaktan da anlamıyor gibi görünüyor" dedi.

"PAPA'NIN AÇIKLAMALARI, ERMENİ HALKI İÇİN BARIŞ MESAJIDIR"

Papa'nın açıklamalarının çok önemli bir mesaj içerdiğini söyleyen Ermenistan Dışişleri Bakanı, "Ermeni halkı için bir barış mesajıdır bu, ama aynı zamanda, uluslararası topluma hitaben insanlığa karşı suçları ve soykırımları da önlemek için bir mesajdır" dedi.

Papa'nın 1 milyar 200 milyon Katolik Hıristiyanın lideri olduğunu vurgulayan Nalbandyan, "Onun görüşleri, tüm bu insanların görüşlerini yansıtmaktadır. Ermeni toplumu da kendini, gelecekteki suçları önlemeye katkıda bulunmaya zorunlu hissediyor" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE AHDE VEFA KURALINA UYMADI''
Türkiye ve Ermenistan arasında, sözde soykırım iddialarıyla ilgili ortak tarih komisyonu kurulmasından, Türkiye-Ermenistan kara sınırının açılması ve karşılıklı büyükelçi atanmasına kadar birçok hassas konuyu içeren protokol imzalandığını da hatırlatan Nalbandyan, "Ancak imzalanan ve müzakere edilmeye başlanan bu protokol, kağıt üzerinde kaldı, çünkü Türkiye'nin bu barış sürecini ileriye taşımak için kendi içinde gücü yoktu. Bu nedenle Türkiye, varılan anlaşmalara uymayı öngören 'ahde vefa' ilkesini ihlal etti" diye konuştu.

"TÜRK HALKINI VE HÜKÜMETİNİ AYRI TUTUYORUM"

Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan ise, Vatikan'daki ayin sonrası Ansa haber ajansına yaptığı açıklamada, "Eminin Papa'nın bu sözleri, Türk hükümeti ve Türk liderler tarafından iğneleyici olarak algılanacaktır. Türk hükümetini, Türk halkından ayrı tutuyorum. Eminim Papa'nın sözleri, birçok Türkün kalbine ve aklına dokunacaktır ve Ermenilere karşı yapılan soykırımı bir kez daha düşünmelerine ve tarihin yükünden kurtulmalarına vesile olacaktır" ifadelerini kullandı.

İtalya'daki Ermeniler Birliği'nden yapılan açıklamada da Papa'nın sözleri, "Nihayet 100 yıl sonra, halkımıza yapılan soykırımı kabul etmeye doğru çok önemli bir adım atıldı. Papa'nın sözleriyle şehitlerimizi gömmek için çok uygun bir mezar oldu" diye değerlendirildi.
http://www.sabah.com.tr/dunya/2015/04/13/ermenistandan-kustah-turkiye-aciklamasi
Ben Fransa'yı veya Fransızları asla sevmedim ve bunu söylemekten asla vazgeçmedim.
Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yalnızca kazanabiliriz. İktisadi durumumuz birkaç yıldan fazla dayanmamıza elverişli değil. Goering bunu size anlatabilir. Başka çıkar yolumuz yok, harekete geçmeliyiz... Kişisel etkenlerden başka siyasi durum da bizden yanadır; Akdeniz'de; İtalya, Fransa ve İngiltere arasında bir rekabet vardır; Yakındoğu'da hava gergindir... İngiltere büyük bir tehlike içerisindedir. Fransa'nın durumu da bozulmuştur. Doğumlar azalmaktadır... Yugoslavya çöküş tohumlarını taşıyor... Romanya her zamankinden zayıf... Türkiye'yi Mustafa Kemal’in ölümünden bu yana dar kafalı, kararsız, güçsüz insanlar yönetiyor. Bütün bu elverişli durumlar, iki ya da üç yıl içinde ortadan silinecektir. Benim kaç yıl yaşayacağımı kimse bilemez. Bundan ötürü, dört ya da beş yıl beklenilmesi doğru olmayan bir planı, hemen uygulamaya başlamalıyız.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 13 Nisan 2015, 15:42:26 »
Uzuuuun yıllardır bu işin tarihçilere bırakılması gerektiğini söyleyenler sanki Türkler değilmiş gibi saçmalamış nalbant!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 13 Nisan 2015, 16:00:15 »
Uzuuuun yıllardır bu işin tarihçilere bırakılması gerektiğini söyleyenler sanki Türkler değilmiş gibi saçmalamış nalbant!

Ermenistan bu ermeni soykırımı yalanıyla tüm Dünya'ya kendini masum,Türkleri ise ülkelerindeki masum Ermenileri öldüren barbar olarak gösteriyor!..
ermeni kırımı nı soykırım olarak kabul eden ülkeler koyu yeşil,daha önce senatoya gelmiş ama kabul edilmemiş olanlar açık yeşil

Ayrıca ermenılerın hemen,hemen her ülkede diaspora'lari var hem bu diasporalardan para kazanıyorlar hemde istediklerini yaptiriyolar(Atatürk Büstü krizi gibi...)

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 13 Nisan 2015, 16:25:45 »
Almanya: 1915 Olayları'nı uzmanlar ve tarihçiler değerlendirmeli

Almanya, 1915 Olayları'nın uzmanlar ve tarihçiler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Hükümet Sözcüsü Vekili Christiane Wirtz, Berlin'de Federal Basın Merkezi'nde soruları yanıtladı. 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarına ilişkin bir soru üzerine Wirtz, "Alman hükümeti bu konuya karışmıyor. Bu konunun uzmanlar ve tarihçiler tarafından değerlendirilmesi lazım ve değerlendiriliyor. İlgili devletler tarafından zaten değerlendiriliyor" dedi.

Wirtz, hangi değerlendirmenin doğru olup olmadığıyla ilgili hakemlik yapmayacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Martin Schaefer de Türklerin ve Ermenilerin bu sorunu birlikte çözmesi gerektiğini belirterek iki ülkenin de bu konuda çok farklı düşündüğünü söyledi.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28725451.asp

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 13 Nisan 2015, 16:40:10 »

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, Rusya'nın Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesi sürecine katkı sunabileceğini belirtti. Türk diplomat, Papa Franciscus'un 'Ermeni soykırımı' iddialarına ilişkin açıklamalarının ise süreci daha da zorlaştırdığını ifade etti.
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, 1915 olaylarının 100. yıldönümü sebebiyle Vatikan'da düzenlediği ayinde "20. yüzyılın ilk soykırımı Ermenilere yapıldı" dedi. Türkiye bunun üzerine Vatikan Büyükelçisi Mehmet Paçacı'yı istişareler için yurda çağırdı. Dışişleri Bakanı Mevlüd Çavuşoğlu da Papa'nın acılar arasında seçici davrandığını belirterek, açıklamalarında sadece Hristiyan Ermenilerin acılarından bahsederken Müslümanlara ve diğer inanç grubundan ölenlere hiç yer vermemesine anlam veremediklerini ifade etti.

‘LİDERLER KARIŞTIKÇA BÖLÜNME DE BÜYÜR'

Papa Franciscus'un açıklamasıyla yeniden gündeme gelen Türkiye-Ermenistan ilişkilerini Ria Novosti ajansına değerlendiren Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan üst düzey bir yetkili, siyasi ve dini liderlerin sürece katılmasının yarattığı olumsuz etkiye dikkat çekti. Yetkili, "Ermeni tarafının pozisyonunu destekleyen siyasi ve dini liderler, sürece ne kadar çok karışırsa, Hristiyanlar ve Müslümanlar arasındaki bölünme de o kadar artar ve Türkiye ile Ermenistan birbirine daha fazla yabancılaşır" dedi.

‘TARİHİN SİYASİLEŞTİRİLMESİNE KARŞI ÇIKAN RUSYA'NIN ROLÜ ÖNEMLİ'

Diğer yandan dost ülkelerin, Ermeni tarafının baskısına boyun eğmeyip Türkiye'nin de görüşlerini dinlemeleri halinde sorunun çözüme kavuşturulmasına yardımcı olabileceğini ifade eden Türk diplomat, "Biz hem Türkiye, hem de Ermenistan ile iyi ilişkilere sahip olan ve tarihin siyasileştirilmesine karşı çıkan Rusya'nın burada önemli rol oynayabileceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

‘ERMENİLER KONUYU SİYASİ DÜZLEME ÇEKİYOR'

Diplomatik kaynak, 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen Soykırım Sözleşmesi gereğince, soykırım suçunun tanınması için uluslararası mahkeme kararı gerektiğini hatırlattı. Ermenistan'ın böyle bir belgeye sahip olmadığını belirten yetkili, sözlerine şöyle devam etti: "Hukuki prosedürleri bilen Ermeni liderler, konuyu siyasi düzleme taşımaya çalışıyor. Ermeni diasporasının güçlü olduğu ülkelerde, parlamentolar hukuki açıdan hiçbir karşılığı olmayan soykırım kararları alıyor."

‘BİR ARAYA GELİP KONUŞMALIYIZ'

Türkiye'nin Ermenilerin baskısına boyun eğmeyeceğinin altını çizen yetkili, "Biz çatışma değil uzlaşı istiyoruz. Zira Ermeniler ile 800 yıldan fazla bir zamana dayanan ortak geçmişimiz var. Türkiye ve Ermenistan, tarihi politize etmemeli ve birbirini suçlamamalı. Tam tersine bir araya gelip geçmişin tartışmalı sayfalarını konuşmalı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki ülkenin tarihçilerine 1915 trajedisi için arşivleri inceleme çağrısında bulunmuştu. Ermenistan'dan çağrımıza yanıt bekliyoruz" diye konuştu.

Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/politika/20150413/1014968053.html#ixzz3XCEqcVw0
adım kadar eminim  yakında sözde soykırımı da kabul ederiz!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #67 : 14 Nisan 2015, 00:45:32 »
Klasik numaralar. Ermeni soykırımı masalıyla Türkiyeye siyai baskı yapıp pay çıkarma çabaları.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
BM'den 1915 Olayları'na ilişkin açıklama
« Yanıtla #68 : 14 Nisan 2015, 08:22:42 »
BM'den 1915 Olayları'na ilişkin açıklama
Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA) 14 Nisan 2015
Birleşmiş Milletler: 1915 Olayları...

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un sözcüsü Stephane Dujarric, 1915 Olayları'nı "trajik olaylar" ve "katliam suçları" olarak niteledi.

New York'taki BM Genel Merkezi'nde düzenlediği günlük basın toplantısında, Papa'nın son açıklamalarına ilişkin soruları yanıtlayan Dujarric, Ermenilerin 24 Nisan'da 1915 yılındaki "trajik olayların" 100'üncü yılını anacaklarını söyledi.

BM Genel Sekreteri Ban'ın 100 yıl önceki olayların tanımlanmasına ilişkin duyarlılığın farkında olduğunu belirten Dujarric, "Genel Sekreter, 1915 yılının 'trajik olaylarının' anılması ile o dönemde yaşanan gerçeklerin ortaya çıkarılması için işbirliğinin sürdürülmesinin, benzer 'katliam suçlarının' gelecekte de yaşanmaması için ortak kararlılığı güçlendirmesi gerektiğine inanmaktadır" diye konuştu.

1915 Olayları'na ilişkin kullandığı tanımlamaların herhangi bir "yasal etkisi" olmadığını belirten Dujarric, olaylarla ilgili olan ülkelerin bu konudaki görüşmeleri sürdürmesinin önemine inandıklarını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28728026.asp

Çevrimdışı inovasyon

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 14 Nisan 2015, 18:42:37 »
Birinci adam Erivan'a, dördüncü adam Çanakkale'ye

Ermenistan'daki 'Ermeni Soykırımı'nın 100'üncü yılı etkinliklerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılacağı bilinirken, Türkiye'deki törene yönetim hiyerarşisinde dördüncü kişi olan Duma Başkanı Sergey Narişkin'in geleceği açıklandı.
RADİKAL - Ermenistan’da 'Ermeni Soykırımı'nın 100’üncü yıldönümü etkinliklerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılması beklenirken, Rusya’nın aynı gün Çanakkale’de gerçekleştirilecek törenlerde yönetim hiyerarşisinde dördüncü kişi olan Duma Başkanı Sergey Narişkin tarafından temsil edileceği kesinlik kazandı.
Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, 24 Nisan’da Türkiye ’ye Rusya’dan kimin geleceği TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in üç günlük Rusya ziyaretinin ilk durağı Moskova’daki temasları sırasında kesinleşmiş oldu.
'DOSTLUĞU PEKİŞTİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'
Çiçek’le görüşmesi sırasında, 24 Nisan’da Türkiye’ye geleceğini söyleyen Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın başkanı Narişkin, “Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümü töreni için Türkiye’ye ben geleceğim. Birinci Dünya Savaşı anısına Rusya Milli Anma Komitesi Başkanı ve Tarih Cemiyeti Başkanı olarak Rusya’yı temsil edeceğim. Bu ziyaretin Rusya ve Türkiye arasındaki dostluğu pekiştireceğini, bölgemizde istikrar ve barışa katkı sağlayacağını düşünüyorum” ifadesini kullandı.
SARKİSYAN REDDETMİŞTİ
Rusya yönetim hiyerarşisine göre Devlet Başkanı Putin, Başbakan Dmitriy Medvedev ve Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin başkanı Valentina Matviyenko’dan sonra Duma Başkanı Narişkin dördüncü yetkili sayılıyor.
Türkiye, Çanakkale'de 24 Nisan'da düzenlenecek etkinliklere Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan dahil onlarca lideri davet etmişti. Sarkisyan, Ankara 'nın bu davetini sert bir yanıtla geri çevirmişti.
http://www.radikal.com.tr/dunya/birinci_adam_erivana_dorduncu_adam_canakkaleye-1335746
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 18:43:34 Gönderen: inovasyon »