Gönderen Konu: Ermeni Soykırımı Yalanı  (Okunma sayısı 36572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1101
 • Beğeni Puanı +156/-208
 • DefenceTurk.com
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #140 : 13 Nisan 2019, 15:31:43 »
Renkli TV den naklen yayının uydulardan izlenebildiği bir devirde Hocalı katliamı yapılırken Azerbaycan toprak kaybettiği yıllarda bile Ermenilerin katledildiğini manşet manşet yazıyordu bu ülkelerin gazeteleri TV leri. Kimi ikna edeceksin adamın hakkaniyet umrunda değilki din kardeşliği yapıyorlar. Kestirip atmak lazım

Çevrimdışı ACE

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 58
 • Beğeni Puanı +14/-1
 • DefenceTurk.com
Ynt: Ermeni Soykırımı Yalanı
« Yanıtla #141 : 13 Nisan 2019, 18:43:23 »
Soykırım ikinci dünya savaşında Polonyalı bir yahudinin çabalarıyla tanımlanmış ve zamanla suç olarak ele alınmıştır. Halbuki savaş bu; yüzyıllardır her ülke saldırdığı kazandığı toprakları yağmalamış, erkekleri öldürmüş kadınlara tecavüz etmiş ele geçirilen şehirlerdeki sivil halk kılıçtan geçirilmiş. Şimdi ise dünya sanki artık çok barışçıl bir gezegen olmuş gibi dile dolanmış bir tanım. Esasında ülkelerin birbirlerine dalaşma ve mazeret arama yollarından biri. "ülkende demokrasi yok" diye saldırılması gibi bu da ayrı bir şey.

Bir hareketin soykırım sayılması için bazı kıstaslar var.
(1) Grup üyelerini öldürmek;
(2) Grup üyelerine ciddi fiziki veya zihinsel zarar vermek;
(3) Grup üyelerini bilerek tamamen ya da kısmen fiziksel yok oluşa götürecek yaşam şartlarına tabi tutmak;
(4) Gruptaki doğumları kasıtlı olarak engellemek
(5) Grubun çocuklarını zorla başka bir gruba transfer etmek

Bildiğim kadarıyla Ermenileri planlı bir şekilde öldürdüğümüz için değil onları bir yerden alıp başka bir yere naklettiğimiz için bununla suçlanıyoruz. Bir insanın yaşadığı yerden zorla alınıp başka yere götürülmesi soykırım kapsamına girer diye zorlama bir iddia var. Yolda da ölenlerin olması sebebiyle sanırım 3. maddeye uygun görüyorlar.
Ama bahsedilen dönemde bu nakiller bir çözüm olarak kullanılıyordu ve amaç insanları öldürmek değildi. Osmanlıda kimin nereye gideceği bile devlet kontrolündeydi ırk farketmeksizin.

Konuyu yukarıdaki kıstaslarla ele aldığında Yunanistanla yaptığımız mübadele de soykırım olmuş olur. ne yani? Her iki ülke de kendi vatandaşına soykırım yapılmasına imza mı attı?!? yoo ama işte bu kadar kısa bir tanımla konu her yere çekiliyor ve bu da işlerine geliyor.

Bu konuda en çok çabalayan devletlerin sağı solu suçlamasının altında kendi geçmişlerindeki lekeyi her devlette  üreterek yalnız kalmaması var.
Almanyaya bakıyorsun soykırımı dibine kadar layıkıyla yapmış bir ülke ve geçmişi bu anlamda çok kirli ve yanına başkalarını arıyor.
Fransaya bakıyorsun Ruandada bile soykırıma sebep olarak adı anılıyor. diğer Afrika ülkelerini hiç sorma.
Japonyaya bakıyorsun Çin ve Mançuryada Almanlardan eksik kalır yanı yok.
Japonların bu agresifliğini bahane edip sivil halka atom bombası atan Amerikanın da konuşacak tarafı yok aslında.

Yakın geçmişe bakarsanız Kosovada Balkanlarda Hocalıda hatta ırakta suriyede vs bir çok soykırım hedefli uygulama yapıldı ve kimse de o kadar üstüne gitmiyor. Kimse de sallamıyor.
zaten 3. bir dünya savaşı olur yine bu soykırım olayı rafa kalkar herkes çoluk çocuk demeden insan öldürür.