Gönderen Konu: Long-Range Strike Bomber  (Okunma sayısı 3170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Long-Range Strike Bomber
« : 29 Ekim 2013, 13:18:57 »
Long-Range Strike Bomber

Boeing ve Lockheed LRS - B İçin Ortak Çalışıyorlar

Boeing şirketinin basın açıklamasına göre ABD Hava Kuvvetleri'nin uzun menzilli bombardıman [Long-Range Strike Bomber (LRS - B)] uçağı için birlikte çalışacaklar. Açıklamaya göre Boeing'in ana yüklenici olacağı projede Lockheed Martin onun birincil takım arkadaşı olacak. Boeing ve Lockheed Martin 2008'de benzer bir ortaklık içerisine girmişler, ancak 2010 yılında bu anlaşma iptal edilmişti.

Boeing ve Lockheed Martin LRS - B projesinde, şu an ABD ordusunun kullanmakta olduğu B-2 stelath stratejik bombardıman uçağını üreten Northrop Grumman ile rekabet edecekler. Boeing web sitesinde yaptığı açıklamaya  göre; kanat, arka - orta gövde bölümü, iniş takımları, yakıt sistemi ve silah teslim bölümün dış kısmını üreterek B - 2 projesine katkıda bulunmuştur.

Hava Kuvvetleri yetkilileri LRS - B projesinin meyvelerinin 2020 ortalarında operasyonel olmasını hedefliyorlar. 80-100 arası uçağın üretilmesi düşünülüyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2015, 17:04:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Northrop ABD'nin Yeni Uzun Menzilli Bombardıman Uçağını Yapacak

Northrop Grumman, Lockheed Martin ve Boeing tarafından ortak olarak verilen teklifi yenerek, ABD Hava Kuvvetleri için yeni nesil uzun menzilli stratejik bombardıman uçağını (LRS-B) inşa etme hakkını kazandı. Kazananı Hava Kuvvetleri Sekreteri Deborah Lee James Salı günü geç saatlerde Pentogan'da açıkladı.

Programın 80 milyar USD değerinde olacağı tahmin ediliyor. Yeni LRD-B'nin henüz detayları netleşmemiş olsa da, termonükleer silahları taşıyan stealth özellikli bir uçak olması düşünülüyor. Uçan kanat şeklindeki uçak ayrıca ortaya çıktıkça yeni teknolojilerin kolay eklenmesi için açık bir mimariye sahip olacak. Uçağın ilk işletim yeteneğine 2020 ortalarında sahip olması bekleniyor.

LRS-B, ABD Hava Kuvvetleri'ndeki B-1 ve B-52 uçaklarının yerini alacak. Hava Kuvvetlerinin bu uçaktan 100 civarı alacağı tahmin ediliyor. Uçağın birim maliyetinin de 550 milyon USD  civarında olacağı da söylentiler arasında.

Perşembe günü prototip uçakların üretimi için bir anlaşma imzalanacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Long-Range Strike Bomber
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2015, 13:13:07 »
Yarşı kaybeden Lockheed Martin ve Boeing; Yeni Nesil Stratejik Bombardıman Uçağı ihalesinde esas itibariyle hatalar yapıldığını iddia ederek hükümet yetkililerine resmi bir protesto yazısı gönderdiler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Long-Range Strike Bomber
« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2016, 12:58:48 »
ABD Hava Kuvvetleri yeni uçağa ait bir resim paylaştı!

Yeni uçak B-21, 20 yıldır görevde olan B-2'ye çok benziyor.