Gönderen Konu: S-97 RAIDER  (Okunma sayısı 7142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
S-97 RAIDER
« : 28 Eylül 2013, 22:12:44 »
S-97 Raider:

X2 teknolojisi üzerine inşa edilen S-97 yeni nesil helikopter teknolojilerini barındıran iki personel ve altı kişilik asker taşıma kapasitesine sahiptir.Hız ve manevra olarak mevcut helikopterlerden üstün özelliklere sahip olan helikopterin başlıca özelliklerii aşağıdaki gibidir.

Sikorsky S-97 Raider™ helicopter program update - January 2012

Helikopterin üretim aşamasındaki ilk prototipine ait görüntü.

http://raider.sikorsky.com/
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2014, 16:06:47 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
S97 RAIDER Bu yıl Uçacak
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2014, 15:53:59 »
S97 RAIDER Bu yıl Uçacak

Sikorsky, eşeksenli rotorlu helikopteri S-97 Raider'ın bu yıl test uçuşlarına başlayacağını duyurdu.  Şirket bu helikopteri ABD ordusunundaki eski Bell OH-58D Kiowa Warrior helikopterleri ile değiştirmek ve özel harekat görevlerinde kullanmak için sunmayı planlıyor.

Sikorsky Havacılık'ın Florida Batı Palm Beach'deki tesislerinde 2 Ekin tarihinde iki prototipi sergiliyen yetkililer test uçuşlarının bu yıl sona ermeden başlayacağını belirttiler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: SKORSKY S97 RAIDER
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2014, 16:00:41 »

Rus Kamov'dan sonra bir Amerikan firması da koaksiyel rotorlu helikopter çıkarıyor. İlginç bir araca benziyor. :)
Eşeksend birbirine zıt yönde dönen iki ana rotor sayesinde helikopterin manevra yeteneği daha fazla artıyor. Ayrıca bu rotorların birbirine zıt olan momentleri nedeniyle, rotorlardan birinin hızı değiştirildiğinde, araca yön vermeye yarayan kuyruk pervanesine gerek kalmadan helikopter sağa sola dönebiliyor. Buna rağmen S-97'de kuyruk rotoru var diyenler olacaktır. Evet ama kuyruk rotoruna dikkat ederseniz diğer helikopterlerde olduğu gibi araç boyuna paralel değil. Bu helikopterdeki kuyruk rotoru, helikopterin sağa sola dönüşleri için değil, helikopterin daha hızlı uçabilmesi  için yerleştirilmiş. Havacılık dünyasına hayırlı olsun. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: S-97 RAIDER
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2015, 19:31:16 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2015, 11:47:45 »

Sikorsk S-97 Raider gökyüzünde!
Helikopter teknolojilerinde yeni bir sayfa açılıyor. Uçak gibi hızlı uçabilen, dikine iniş-kalkış yeteneğine sahip S-97 ilk uçuşunu yaptı.

Şirketin X2 teknoloji gösteri helikopterinden faydalanılarak yapılan, yüksek hızlı, Coaxial rotorlu S-97 Radier helikopteri, ilk uçuşunu 22 Mayıs 2014 tarihinde Sikorsky nin West Palm Beach, Florida da bulunan Uçuş Geliştirme merkezinde gerçekleştirdi.

Test uçuşunda üç defa iniş-kalkış yapan ve orta hızda bir saat havada kalan helikopteri kuyruk sonunda bulunan itici pervanesi çalışmasına rağmen test prosedürü gereği dönmüş ancak tam performansla çalıştırılmamıştır. Bir sene sürecek test programın da yüksek G testleri ve 240 knot standart seyir sürat denemeleri yapılacak.

ASKERİ PROJE İÇİN GELİŞTİRİLİYOR

Sikorsky teknoloji araştırma ve geliştirme den sorumlu başkan yardımcısı Mark Miller ın açıklamasına göre, ABD Kara Kuvvetleri komutanlığı nın bölgesel keşif gözetleme helikopteri programı çerçevesinde başlıyan çalışmalar, alıcının programı dondurması üzerine askıya alınmıştı. Sikorsky programa devam ederek bu test helikopterini geliştirdi. Aslında 2014 yılında uçması gereken model, teknoloji güncellemeleri ve imalat teknikleri değişikliklerinden dolayı günümüze kadar sarktı. Sikorsky ve 53 sektör firması tarafından finanse edilerek imal edilen model, teknoloji test helikopteri olarak kullanılacak ve toplam ağırlığı 5170 kg olarak olacak.

TEST AMAÇLI

Sikorsky tarafından Boeing şirketiyle beraber ABD Kara Kuvvetleri Ortak çok amaçlı Teknoloji Gösteri programı için SB-1 Defiant adıyla geliştirilen helikopterde kullanılacak olan Coaxial rotor sistemi S-97 Radier ada uygulanmış durumda. 2017 yılında uçması planlanan SB-1 Defian nı teknoloji testlerine Raider test aracı olarak hizmet vermiş olacak. 2016 yılında dünya turuna çıkması planlanmakta.

http://kokpit.aero/sikorsky-s97-raider-ilk-ucus

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
S-97 İlk Defa Fuarda
« Yanıtla #5 : 10 Ekim 2015, 19:44:54 »
S-97 İlk Defa Fuarda

United Technologies Anonim Şirketinin bir alt kolu olan Sikorsky, S-97 Raider koaksiyel rotor sistemli helikopter prototipini, önümüzdeki hafta Washington'da gerçekleştirilecek AUSA fuarında ilk defa herkesin önünde sergileyecek. Prototip 12-15 Ekim tarihleri arasında Washington DC Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan fuarda statik olarak sergilenecek.

Rijit koaksiyel rotor prototipi; Raider helikopterinin hız, dayanıklılık ve beka, hover, manevra kabiliyeti ve menzil yeteneklerini sergilemek için tasarlanmıştır. Helikoptere ait iki prototip bulunuyor. 22 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen ilk uçuştan bu yana 50 saati geçen test uçuşu gerçekleştirildi. Helikopterin ters yönde dönen ana rotoru ve arka pervanesi il 276 mil/saat seyir hızı ile uçabileceği belirtiliyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #6 : 10 Ekim 2015, 19:51:51 »
F22 üretim hattını "dondurup" kapatmışlardı demokratlar. Şimdi de bir icraat beklememek lazım. Sonra...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''