Gönderen Konu: EF2000 EUROFIGHTER TYPHOON (Almanya Hava Kuvvetleri) Luftwaffe - GERMAN TYPHOON  (Okunma sayısı 18725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Alıntı

https://mobile.twitter.com/ParsKuru/status/1295071645892251648

Yerde ne var ne yok takmışlar aletin üzerine. Kaç tane bağlantı noktası var bu uçağın yahu?
Maşallah!!
(Ben 15 saydım)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2020, 03:54:50 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Herkes bu uçağın bakım-idame,harbe hazırlık oranından şikayetçi.  Nedeni ne acaba? Uçağın hangi özelliği buna neden oluyor?
Yoksa yalan bir düşünce mi?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Herkes bu uçağın bakım-idame,harbe hazırlık oranından şikayetçi.  Nedeni ne acaba? Uçağın hangi özelliği buna neden oluyor?
Yoksa yalan bir düşünce mi?
Sn serkan1976,
Yanlış anımsamıyorsam motorun tasarımındaki yekpare yapısından kaynaklanıyor idi. Basit sayılabilecek bakım işlemleri için dahi motoru komple sökmek gerektiği söyleniyordu.
https://www.defenceturkey.com/en/content/ej200-unbeatable-reliability-1768
Burada yazıyor çok kaliteli motor, sınıfının en güçlüsü; ancak hem HPC hem de LPC kademesinde(Low-Pressure-Compressor) tek parça (yekpare) bıçak/blisk ile donatılmış. Tek tek söküp değiştiremiyorsunuz.
Ama bu yapı motora daha çok güvenilirlik ve kuş çarpmasına dayanıklılık veriyor.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2020, 13:47:47 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Alman Hava Kuvvetleri Japonya'da...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2022, 01:50:53 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612