Gönderen Konu: F-4 Phantom  (Okunma sayısı 9396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-4 Phantom
« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2020, 14:01:19 »
Adamlar 6.nesil uçağa geçiyor biz hala 3.nesil uçağı uçurmaya çalışıyoruz...Bırakın nostaljiyi arkadaşlar ,miadını doldurdu bu uçak siz de iyi biliyorsunuz bu gerçeği... 15 yıl zor eğitilen pilotlarımızı artık bu uçaklarla riske atamayız ... Ağaçta yetişmiyor bu aslanlar... 4 YILDA 10 ŞEHİT VERMİŞ FANTOMLAR... FANTOMLAR BAS BAS BAĞIRIYOR "BEN BİTTİM ARTIK"DİYE 

3 Kasım 2011                                   69-7526                                   2        ŞEHİT                          Konya

22 Haziran 2012                              77-0314                                     2       ŞEHİT                     Ras Al Baseet

3 Eylül 2013                                            –                                       –                                     Sivas

24 Şubat 2014                                        –                                        2       ŞEHİT                     Malatya

24 Şubat 2014                                   69-7457                                   2         ŞEHİT                         –

05. Mart 2015                                    73-1025                                   2            ŞEHİT               Ortakonak

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2020, 01:18:03 »
Ah işde zamanında şu blok 50 f 16 ları alacağımıza, f 15 yada f 18almaya başlasa idik şimdi bu sorunları yaşamazdık. Ne buluyosa bizimkiler şu f 16 da anlamıyorum. Blok 40 dan sonra f 16 alımını bırakacaktık. Neymiş Tai de üretiliyomuş. Ne üretmesi, montaj işde. F15, f18 al, off-set olarak yine f 16 parçası üret ne farkedecek. Yada f 18 al burda gövde parçası üret.

2 filo blok 50 f16 olacağına bir filo f15 yada f 18 al daha iyi. Almadık da tasarruf ettik ne oldu, bu paralar en bast suriyeli göçmenlere gitti.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 68
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 17 Haziran 2020, 02:15:09 »
Sn. alpars

2002 tezkeresini hatırlarmısınız yada duydunuz mu bilmiyorum

Kabul etseydik abd bize hibe olarak bir iki filo f15 çesitli m1 tankları vesair hibe olarak verecekti ve artı 30 milyar dolar hibe

Biz kabul etmedik

Kabul etseydik ne olacaktı

G.doğu ve doğu anadolu bölgesinde abd ingiliz ve koalisyon askerleri ile özel birlikleri cirit atçağı için sınırımızı ve sınırımızdaki faaliyetlerini kontrol edemiyor olacaktık

Biz tezkereyi kabul etmeyip doğu ve g.doğu anadolu bölgemizden olmadık bu sefer doğru bir adım attık diyebiliriz

Ama saydığın o uçaktan olduk.

Belki o zaman suriye nin karışması ve savaşı daha erken olacaktı önünü alamıyacaktık.

F4 için uçan tabut lakabına ve tanımına katılmıyorum

F15 olmasda olurdu. fakat hurdaya ayrılan uçak mezarlığına giden  100 lerce f4'e yanarım

Neymiş gövde ömrü dolmuş manevra kabiliyeti yüzünden uçaklar düşüyormuş...

Metal yorgunları imiş

hersene civatasına kadar değiştirdiğin uçaklardan bahsediyoruz deyim yerinde ise

Iyide sen bu uçaklar ile sert angajmanlara girmiyecektin

Deep strike (derin darbe) görevleri ile birlikte

Radarlarını modernize edip elektronik harp podu tedariği ile birlikte çekilebilir sahte decoylar yada sarfedilenilir decoylar ile bvr angajmanlarında savaşlarında kullanıcaktın

Bana kalsa g.Kore ve japonya dan 60 adet f4 daha alıp ki onlar bile hala kullanıyorlar demek ki o kadar sağlam

Ehpodu aselsan
Decoy aselsan
Radarı ise
Mig35 zhuk ae
Rafale rbe2
Ef2000 captor-e
F18 an apg 79 yada 80 aesa radarı
İsveç vixen radarı ile yada piyasadan bulabilceğim başka radar ile(çin israilli) firmalarca bulabilceğim radarı monte edip görevlere devam etttirdim.

Ne kadar uçağın düşüp düşmemesinin bir önemi yok .

Hava gücü mü korumuş üstüne üstlük yüksek irtifa önleme uçağım hala hizmette olur idi.

Bugün f35 geldi mi gelmedi mi
İlave ekstra f16 ya ihtiyacımız var gibi problemlerimiz olmamış olurdu.

F4 filolarımız lağvedilmemiş olup üstüne modernize edilmiş olsa idi
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2020, 11:30:15 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 17 Haziran 2020, 08:55:20 »
G. Kore ve Japonya'daki F-4'ler kademeli olarak envanterden çıkartılıyor. Kullanımda çok az kaldı ve F-35 teslimatlarıyla onlar da emeklilik günlerine başlayacaklar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 17 Haziran 2020, 10:40:41 »
F-4'ün kaza-kırım istatistikleri yukarıda. 4 yılda 10 şehit. Siz hala nostalji peşindesiniz. F-4 diyenler ,
vallahi diyecek söz bulamıyorum size...

F-15 benim en sevdiğim uçak ama pahalı uçaklar.5 F-16 parasıyla 3 tane F-15 ancak alırsınız.

F-4'leri neden 150 sene , suyunu çıkaracak kadar kullandık? Çünkü para yok.

F-16 ve F-4 yerine F-16 ve F-35 kullanacaktık ,  Ama olmadı.
Bu planlama yapılmışken F-15 veya F-18'e kaynak zaten ayrılamazdı.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
1 F-4E uçağı, Teknik Anadolu Lisesi'ne hibe edildi.
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2020, 17:24:10 »
Alıntı
T.C. Millî Savunma Bakanlığı@tcsavunma
Millî Savunma Bakanlığınca Hava Kuvvetlerimize ait hizmet dışı bir F-4E uçağı, eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne hibe edildi.

https://mobile.twitter.com/KRCBEY28

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 07 Temmuz 2020, 17:29:06 »
Uçan tenekeyi artık göklerden alma vakti geldi. Bari F-35'leri versinler yav.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Japonya son F-4EJ’lerini emekli etti
« Yanıtla #17 : 21 Kasım 2020, 14:31:39 »
Japon Hava Kuvvetleri, 49 yıldır kullandığı F-4EJ Phantom’ları yaptığı tören ile emekli etti. Son F-4EJ filosu olan 301’nci Filo’da özel bir tören düzenlendi. Törene geçmişte F-4 uçaklarında görev yapan askeri personel de katıldı.

Japonya, 1971 yılında ilk F-4E’nin özel modeli olan F-4EJ’yi teslim almaya başladı. McDonnell Douglas ile yapılan anlaşma sonrasında F-4EJ ve keşif modelleri RF-4EJ’ler Japonya’da Mitsubishi tarafından imal edildi.

Uzun yıllar teslim edilen 140 uçak Japon Hava Kuvvetleri’nin ana vurucu gücünü oluşturdu. Yeni uçaklarla filosunu modernize eden Japonya, F-4EJ’lerin yerine F-35 kullanıyor. Son filo olan 301’inci filo ise dün yapılan törenle 49 yıldır kullandığı uçaklarına veda etmiş oldu. Bir süre önce de Japonya uçakların keşif modeli olan RF-4EJ’leri emekli etmişti. Japonya, F-4 serisini en renkli boyayan hava kuvvetine sahipti.

İlk uçuşunu 1958 yılında yapan F-4 uçakları, ABD Donanması, Deniz Piyadeleri ve Hava Kuvvetleri tarafından uzun yıllar kullanıldı. Halen F-4’ler Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İran, Güney Kore envanterinde.

Türk Hava Kuvvetleri’nde de 1974’te hizmete girdi. Halen kalan son F-4E’ler, gerçekleştirilen özel modernizasyon ile hava-yer görevlerinde kullanılıyor. F-4E 2020 Terminatör olarak adlandırılan uçaklar 111. Filo’da görev yapıyor.

https://tolgaozbek.com/savunma/hava-kuvvetleri/japonya-son-f-4ejlerini-emekli-etti/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #18 : 21 Kasım 2020, 17:57:03 »
Sitede en çok resimlerini paylaştığımız uçaklardan Japon Phantomları. En son biz emekli edeceğiz galiba Phantomları.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #19 : 30 Ocak 2023, 13:34:54 »
Yunan savaş uçağı denize düştü

Genelkurmay Başkanlığı, F-4 jetinin eğitim uçuşu sırasında saat 10.30 sularında denize çakıldığını, kaza bölgesinin Andarvida üssüne yaklaşık 40 kilometre olduğunu açıkladı.

Yunanistan Genelkurmayı, kazanın Andravida havaalanına yaklaşık 40 kilometre mesafede eğitim uçuşu sırasında gerçekleştiği bilgisini verdi.

Yunan medyası, çift koltuklu Phantom uçağının Pazartesi sabahı denize düştüğünün duyulmasıyla çok sayıda kurtarma ekibinin olay yerine hareket ettiğini bildirdi.

Hava kuvvetlerine ait iki AB-205 helikopteri, deniz kuvvetlerine ait bir S-70 helikopteri ve sahil güvenlik ekiplerinin kurtarma operasyonuna katıldığı belirtiliyor. Haberlerde, bir C-130 uçağının da en üst seviyede alarm durumuna geçirildiği yer aldı.

To Vima gazetesi, uçakta bir pilot ve yardımcı pilot bulunduğunu yazdı. Skai televizyonu ise, pilotun fırlatma sinyali verdiğini aktardı.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/yunan-savas-ucagi-denize-dustu-6895762