Gönderen Konu: Heron İnsansız Hava Aracı  (Okunma sayısı 7879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Heron İnsansız Hava Aracı
« : 15 Temmuz 2013, 21:21:03 »
Heron
İnsansız Hava Aracı

Heron C-160’a böyle çarptı

<a href="http://youtu.be/ouL7edjFyyw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/ouL7edjFyyw</a>

Yerde meydana gelen kazada kontrolden çıkan Heron İnsansız Hava Aracı (İHA), C-160 nakliye uçağına çarptı. İki uçakta da ağır hasar oluştu!
Heron C-160’a böyle çarptı!

Muhammet METİN/Kokpit.aero

Alman medyasının kamuoyu ile yeni paylaştığı görüntülerde 17 Mart 2010 tarihinde Kuzey Afganistan’ın Mezar-ı Şerif üssünde görev yapan Alman Ordusu’na ait bir Heron İHA ile  C-160 nakliye uçağı yerde çarpıştı.

2010 yılında meydana gelen kaza günümüze kadar saklı tutulmuştu. Heron üzerinde bulunan kamera kayıtlarına göre pistte kontrolden çıkan Heron, C-160 nakliye uçağına doğru ilerlerken iki askerinde koşarak  uzaklaştıkları ve C-160 uçağının ağır hasara uğradığı görülüyor.

Alman ordusu sözcüsü tarafından yapılan açıklamada “ Eğer üs’de hava trafiği yoğun olmuş olsaydı kaza daha kötü sonuçlar doğurabilirdi” dendi.

Edinilen bilgiye göre kazanın pilot hatasından kaynaklandığı, pilot’un o sırada çok gergin olduğu, yanlışlıkla otomatik  uçuş düğmesine bastığı ve uçağın nasıl durdurulacağını bilmediği öğrenildi.

2010 yılında Almanya toplam bedeli 110 milyon Euro karşılığında İsrail’den üç adet Heron İHA kiralamıştır. Alman ordusu kiraladığı Heronları Nato kapsamında Afganistan’da görevli askeri birliklerine keşif, gözetleme ve istihbarat desteği veriyor.

http://kokpit.aero/heron-c160-yerde-carpisti

« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2016, 16:21:11 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Almanya Heron Kiraladı
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2016, 16:31:59 »
Almanya Heron Kiraladı

Alman Savunma Bakanlığı ve İsrail havacılık Sanayi (IAI), Alman Silahlı Kuvvetleri'ne Heron insansız hava aracı sağlamak için bir anlaşma imzaladı.

23 Haziran tarihinde imzalanan anlaşma, Avrupa'nın insansız hava aracı gelene kadar, Almanya'nın bu alandaki ihtiyacına çözüm oluşturuyor. Kira anlaşması 2025  yılına kadar geçerli.

666 milyon dolar değerindeki anlaşma bomba ve roket taşıyabilen 5 HeronTP insansız hava aracının Almanya'ya kiralanmasını içeriyor. Heron TP yüklü olarak 52 saat havada kalabilen bir orta irtifa insansız hava aracı. Heron 1'den farklı olarak istihbarat, gözetleme ve keşif görevlerinin yanı sıra silah da taşıyabiliyor.

Heron; Kanada, Brezilya, Avustralya, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyada pek çok orduda kullanım alanı buldu.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Heron İnsansız Hava Aracı
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2016, 22:07:36 »
Heron
İnsansız Hava Aracı

Heron C-160’a böyle çarptı

http://youtu.be/ouL7edjFyyw

Yerde meydana gelen kazada kontrolden çıkan Heron İnsansız Hava Aracı (İHA), C-160 nakliye uçağına çarptı. İki uçakta da ağır hasar oluştu!
Heron C-160’a böyle çarptı!

Muhammet METİN/Kokpit.aero

Alman medyasının kamuoyu ile yeni paylaştığı görüntülerde 17 Mart 2010 tarihinde Kuzey Afganistan’ın Mezar-ı Şerif üssünde görev yapan Alman Ordusu’na ait bir Heron İHA ile  C-160 nakliye uçağı yerde çarpıştı.

2010 yılında meydana gelen kaza günümüze kadar saklı tutulmuştu. Heron üzerinde bulunan kamera kayıtlarına göre pistte kontrolden çıkan Heron, C-160 nakliye uçağına doğru ilerlerken iki askerinde koşarak  uzaklaştıkları ve C-160 uçağının ağır hasara uğradığı görülüyor.

Alman ordusu sözcüsü tarafından yapılan açıklamada “ Eğer üs’de hava trafiği yoğun olmuş olsaydı kaza daha kötü sonuçlar doğurabilirdi” dendi.

Edinilen bilgiye göre kazanın pilot hatasından kaynaklandığı, pilot’un o sırada çok gergin olduğu, yanlışlıkla otomatik  uçuş düğmesine bastığı ve uçağın nasıl durdurulacağını bilmediği öğrenildi.

2010 yılında Almanya toplam bedeli 110 milyon Euro karşılığında İsrail’den üç adet Heron İHA kiralamıştır. Alman ordusu kiraladığı Heronları Nato kapsamında Afganistan’da görevli askeri birliklerine keşif, gözetleme ve istihbarat desteği veriyor.

http://kokpit.aero/heron-c160-yerde-carpisti

Kaçak Heron :)

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2018, 09:56:18 »
Vietnam 140 milyon dolara 3 adet Heron 1 alımı için İsrail ile kontrat imzalamış.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2018, 10:16:50 »
Resimde görünen Aerostar.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2018, 10:34:11 »
Resimdeki Australiya`ya ait Heron.

Aerostar ufacık kalır bunun yanında, resimde insan ile IHA`yi kıyaslarsan Heron olduğunu kolaylıkla anlarsın.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2018, 10:43:46 »
Tamam tamam. Heron TP. Şimdi anlaşıldı.

Daha henüz erken. Ayılamadım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2018, 12:09:00 »
Tamam tamam. Heron TP. Şimdi anlaşıldı.

Daha henüz erken. Ayılamadım.

Ayılmak için biraz daha zaman lazım anlaşılan.  ::) ::)

Avustralya'nın araçları Heron 1.
Heron TP ise bunun yanında bir dev!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2018, 12:19:08 »
Sadece ayılmak değil kaynakların yanlış bilgilerin kurbanı oldum. Hele hele bizim kaynaklar aman aman...

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2018, 13:53:04 »
bizdeki heronların akıbetini bilen varmı şu 10 tanesine 120 milyon dolarcık verdiklerimiz faalmi bunlar