Gönderen Konu: Bireysel Silahlanma ve Savunma Hakkı (BSSAH) Sayfamıza Bekliyoruz  (Okunma sayısı 8547 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
Merhabalar değerli arkadaşlar.Bilenler muhakkak vardır bilmeyenler için kısa bir tanıtım yapmış olayım...Arkadaşlar bu sayfa bireysel silahlanma hakkı konusunda faaliyet gösteren bir sayfa 02.06.2010 den beri online olarak faaliyet göstermekte...Aynı fikirleri paylaşan arkadaşları üye olmaya çağırıyorum

Hakkında

BSSAH olarak, tarihimizden dersimizi aldık; Türk Halkı için her koşulda silahlanma hakkını savunmaya devam edeceğiz...

Misyon

Her yurttaşın, savunma ve silahlanma hakkını kullanabilmesi için gerekli imkan ve şartları oluşturmak.
Şirkete Genel Bakış
Bireysel Silahlanma ve Savunma Hakkı (BSSAH) Güvenlik , savunma ve silahlanma konularında çalışmalar yürütür.

BSSAH, vatandaşlar için güvenlik ve silahlanma hakkı talep eden, çıkar amacı olmayan, sivil bir girişimdir. Silahlanmanın ve güvenlik hakkının en temel insan hakkı olduğunu savunan BSSAH, faaliyetlerini gönüllüler aracılığı ile yürütmektedir.

BSSAH; Türk Vatandaşının , özgür iradesiyle, herhangi bir engele ve adil olmayan ticari uygulamalara maruz kalmadan, silahlanma hakkını kullanabilmesinden yana üyelerden oluşmaktadır...

TALEPLER

# Silah ruhsat harçlarının kaldırılması.

# Taşımaya imkan verecek tek tip Ruhsat uygulamasına geçilmesi.

# Halkın legal yollarla ve devlet kontrolünde silahlanabilmesi için; fahiş miktarda yüksek olan tabanca ve mühimmat   fiyatlarının, halkın ulaşabileceği adil fiyatlara indirilmesi.

# Halkın, yasadışı mühimmata yönelmemesi için mühimmat istihkakındaki sınırlamanın kaldırılması.

# Ateşli silahlarla ilgili eğitim imkanlarının geliştirilmesi için kanuni ve bürokratik engellerin ortadan kaldırılması.

# Resmi Kurumların(MKEK, SSM…vb), sivil silah satışlarındaki rollerinin gözden geçirilmesi.

Bağlantı İçin

https://www.facebook.com/BSSAHcom
http://www.bssah.com/
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2013, 20:05:07 Gönderen: Boreas »
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
Milletimiz zaten yeterince silahlı değil midir?

Bireysel silahlanmanın topluma bir faydasını göremiyorum... Benim kardeşim evdeki silahı okula götürmüş. Okulda öğretmenlerden bir tanıdık elinden almış ve kurusukı diye babama geri vermiş. Neresi kurusukı, hakiki silah işte. Sadece tanıdık olduğu için ve öğrencinin başı yanmasın diye bir iyilik yapmış.

Ben kendi yaşadıklarımdan görüyorum ve kendi irademle bireysel silahlanmaya hayır diyorum.

Benim silahım var mı derseniz, karadenizde adettendir 18 yaşına gelince bir silahınız olur :)

Çevrimdışı Boreas

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
her görüşe saygımız vardır...buyrun sizde bireysel silahlanmama hakkınızı savunun...ama bunu ergen kardeşinizin okula silah götürmesiyle yapmayın zira pek ciddi olmuyor...

bu arada bireysel silahlanmaya olan karşı tutumunuzu sahibi olduğunuz silahı  "silahsızlanma projesi" adı altında emniyete teslim edip bu görüşünüzde ne kadar samimi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz...sizinki oruç tutuyorum ama yemek yemektende geri kalmıyorum mantığı olmuş...

saygılar...sevgiler...

« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2013, 19:41:48 Gönderen: Boreas »
Efendiler! Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

1920 (Atatürk’ün S.D. I, s. 78)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Bence bireysel savunma da bir ülke savunması gibi şart. Son günlerde görüyoruz, eli palalı adamlar millete saldırıyorlar, polislerin gözleri önünde ve polisler adama engel olmuyor. İlle birinin kafasını uçurması gerekli herhalde. Orada ben olsam ve biri bana saldırsa nasıl savunacağım kendimi. Beni korumakla yükümlü güvenlik görevlileri de birşey yapmıyorsa!

Rahmetli babamım bir anısı vardı, anlatırdı. Sağ sol olaylarının en yoğun olduğu, milletin birbirine girdiği dönem. Bir sabah işe giderken bir grup yolnu kesmiş. Ellerinde odunlar, demir çubuklar vs. Sormuşlar sen sağcı mısın yoksa solcu mu? Rus ruleti gibi. Hemen elini beline atıp devletin verdiği 7,65 kırıkkaleyi çekip ne sağcıyım ne de solcu demiş. Silahı gören grup anında kaçarak kaybolmuş. Demek ki bireysel silahlanmanın hayat kurtaran yönü de varmış değil mi?

Not: Babamın silahını hiç okula götürmedim. Böyle bir hevesim dahi olmadı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
Ynt: Bireysel Silahlanma ve Savunma Hakkı (BSSAH) Sayfamıza Bekliyoruz
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2013, 16:45:25 »
Demek ki bireysel silahlanmanın hayat kurtaran yönü de varmış değil mi?

Bireysel silahlanmanın bir parçası da Silah kültürü değil midir? Her kişinin silah taşıma hakkını kendinde gördüğü zaman ortaya çıkacak en basit olay bu. Amerikada lise katliamları ile her vatandaşın silahlanma hakkı arasında hiç mi bağ yok.

Silahsız! bir millet olmamıza rağmen her gün onlarca silahlı suç işleniyor ve birçok masum insan ölüyorsa içimizdeki silahlanma duygusuna bir son verebilmeliyiz.

Karım facebook'da başkasına baktı diye tüm aile bireylerini kurşuna dizen bir birey de doğal olarak silahlanma! hakkını kullanmış oluyor.

Silahın bakımını yapıyorum diye hamile kardeşimi vuran laz enişte de silahlanma hakkını kullanıyor. Allahtan bacağından vuruldu kardeşim.

Halamı vurup öldüren katil de bireysel silahlanma hakkını kullanıyordu.

Babama kurşun sıkan amcam da bireysel silahlanma hakkını kullanıyordu.

Toplum olarak silahsızlanmaya, askerimizi silahlandırmaya, adaletimizi ve emniyet teşkilatımızı güçlendirmeye çalışmamız daha güzel günler gösterecektir diye ümit ediyorum.

Neyse, zaten ben de silahımdan uzağım. Silahımı elime alsam canım çeke çeke vurmak isteyeceğim birkaç alacaklı olduğum üçkağıtçı da var hani :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Bireysel Silahlanma ve Savunma Hakkı (BSSAH) Sayfamıza Bekliyoruz
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2013, 17:39:19 »
Demek ki bireysel silahlanmanın hayat kurtaran yönü de varmış değil mi?

Bireysel silahlanmanın bir parçası da Silah kültürü değil midir? Her kişinin silah taşıma hakkını kendinde gördüğü zaman ortaya çıkacak en basit olay bu. Amerikada lise katliamları ile her vatandaşın silahlanma hakkı arasında hiç mi bağ yok.

Silahsız! bir millet olmamıza rağmen her gün onlarca silahlı suç işleniyor ve birçok masum insan ölüyorsa içimizdeki silahlanma duygusuna bir son verebilmeliyiz.

Karım facebook'da başkasına baktı diye tüm aile bireylerini kurşuna dizen bir birey de doğal olarak silahlanma! hakkını kullanmış oluyor.

Silahın bakımını yapıyorum diye hamile kardeşimi vuran laz enişte de silahlanma hakkını kullanıyor. Allahtan bacağından vuruldu kardeşim.

Halamı vurup öldüren katil de bireysel silahlanma hakkını kullanıyordu.

Babama kurşun sıkan amcam da bireysel silahlanma hakkını kullanıyordu.

Toplum olarak silahsızlanmaya, askerimizi silahlandırmaya, adaletimizi ve emniyet teşkilatımızı güçlendirmeye çalışmamız daha güzel günler gösterecektir diye ümit ediyorum.

Neyse, zaten ben de silahımdan uzağım. Silahımı elime alsam canım çeke çeke vurmak isteyeceğim birkaç alacaklı olduğum üçkağıtçı da var hani :)

Bu araçla kaza yapıp sonrasında araç kullanımını yasaklamak gibi birşey ama.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
2018'de 77 bin 185 silah ruhsatı verildi
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2019, 14:41:30 »
2018'de 77 bin 185 silah ruhsatı verildi

İçişleri Bakanlığı; 2018 yılında vatandaşlara 26 bin 261 silah taşıma, 50 bin 924 silah bulundurma olmak üzere toplam 77 bin 185 silah ruhsatı verildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in silah ruhsatlarıyla ilgili soru önergesine verdiği, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan cevabın doğru olmadığı belirtildi.

SORU ÖNERGESİNE CEVAP
2018 yılında 273 bin 447 silah ruhsatı düzenlediğine dair gerçeği yansıtmayan, çarpıtma bilgilere yer verildiği belirtilerek, "Önergede 'güvenlik görevlileri dışındaki kişilere 2018 Kasım itibarıyla 273 bin 447 silah ruhsatı düzenlenmiştir' ifadesi yer almaktadır. Bu ifadeden de anlaşılacağı üzere 273 bin 447 silah ruhsatı rakamı sadece geçen yılın rakamı olmayıp, daha önceki yılları da kapsayan toplam silah ruhsatlarını içermektedir." denildi.

2018'DE 77 BİN 185 SİLAH RUHSATI VERİLDİ
2018 yılında vatandaşlara verilen silah ruhsatlarına ilişkin de bilgi aktarılan açıklamada, "2018 yılında silah ruhsatı yenilenenler de dahil olmak üzere vatandaşlara 26 bin 261 silah taşıma, 50 bin 924 silah bulundurma olmak üzere toplam 77 bin 185 silah ruhsatı verilmiştir. Bu sayı yıl içinde ilk defa verilen ruhsat sayısı olmayıp her 5 yılda bir yenilenen ruhsatları da içermektedir. Birçok kişinin okuduğunda anlayacağı bu ifadeyi söz konusu milletvekili kamuoyuna yansıtırken, kamuoyunu yanlış bilgilendirmekte, açık ve net olan rakamları manipüle etmektedir." ifadelerine yer verildi.

ÖLDÜRME VE YARALAMA ORANLARINDA YÜZDE 14 DÜŞÜŞ YAŞANDI
Açıklamada, söz konusu milletvekilinin bir vakfın araştırmasına dayandırarak son 4 yılda, öldürme ve yaralama içeren silahlı şiddet olaylarında yüzde 69 oranında bir artış olduğunu ileri sürdüğüne işaret edilerek, "Emniyet ve jandarma kayıtları dikkate alındığında 2018 yılında 2017 yılına göre, silahla öldürme ve yaralanma olaylarında yüzde 14 oranında düşüş olduğu açıkça görülmektedir." denildi.

RUHSAT İŞİ VALİLİKLERE DEVREDİLDİ
Bakanlık; silah ruhsatlarının, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan 91/1779 sayılı Yönetmelik Hükümleri kapsamında verildiğini ve daha önce İçişleri Bakanlığı'nda olan silah ruhsatı verilme yetkisinin valiliklere devredildiğini belirtti.

https://www.ensonhaber.com/2018de-77-bin-185-silah-ruhsati-verildi.html