Gönderen Konu: T-14 Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı  (Okunma sayısı 41942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-14 Üretimi Başlıyor
« Yanıtla #40 : 07 Eylül 2016, 23:36:46 »
T-14 Üretimi Başlıyor

Rusya Savunma Bakanlığı, 100'den fazla T-14 "Armata" tankının üretimi için sözleşme imzaladı. Savunma Bakan Yardımcısı Jüri Borisov Salı günü RIA ile aktardığı habere göre Rusa Savunma Bakanlığı Rusya'nın önde gelen tankı üreticisi Uralvagonzavod ile armata tanklarının üretimi için anlaşma imzaladı. Uralvagonzavod başkanı Oleg Sienko göre tankların üretimi 2020 yılına kadar sürebilir.

Rusya'nın 2300 yeni tanka ihtiyacı olduğu belirtiliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-14 ARMATA
« Yanıtla #41 : 25 Eylül 2016, 23:47:56 »
T-14 ARMATA

T-14 Ana muharebe tankının geliştirme çalışmalarına Uralvagonzavod'un bir kolu olan Urals Design Bureau for Transport Machine-Building tarafından 2009 yılında başlandı. Tankın bazı parçaları 2013 yılında bazı devlet görevlileri ve misafirlere sergilenmişti. Tank ilk kez 2015 yılında Zafer Bayramı geçit töreninde gözler önüne serilmişti.

Teknik özellikleri açıklamayan T-14 ana muhrebe tankının  her iki yanında altışa tekeri bulunan T-72B/T-72B3 ve T-90/T-90A tanklarından farklı olarak yedişer tekeri bulunuyor. Gövde uzunluğunun da daha fazla olduğu görülüyor. T-14 yaklaşık 8,7 metre uzunluğunda. T-72B3 ve T-90 ise 6,86 metre uzunluğa sahipler. T-14'ün yüksekliği yaklaşık 2,6 metre. T-72B3 tanıkının yüksekliği 2,226 metre ve T-90A 'nın yüksekliği de 2,223 metre.

Defence Review Asia (DRA) dergisindeki bilgilere göre Yeni tank, hem mevcut, hem de yeni geliştiren mermileri ateşleyebilen 125 mm çaplı yeni bir namluya sahip. T-14 tankı 125 mm 2A82-1M namlusunda ateşleyebileceği 45 mermi taşıyabiliyor. Namlunun dakikada atış oranı 10-12 mermi ve azami 7000 metreye kadar menzile sahip. 2A82-1M namlunun enerjisi, Rheinmetall Defence tarafından geliştirilen 120 mm L-55 namludan yüzde 17 daha yüksek.

T-14'ün birim fiyatı henüz tam olarak bilinmiyor. DRA dergisinin uzmanlarına göre en fazla 6,2 milyon USD. Derginin yaptığı karşılaştırmaya göre 1991 yılında M1A1 tankının birim fiyatı 2,9 milyon USD iken bugün M1A2SEP V2 9,71 milyon USD, Leopard 2A6 5,8 milyon USD, Leopard 2A7 10 milyon USD, K2 Black Panther 8,5 milyon USD, AMX-56B Leclerc 18,38 milyon USD. T-14 Armata rakiplerinden daha ucuz görünüyor. Rus Silahlı Kuvvetleri 2025 yılına kadar 2000'den fazla T-14 Armata almayı düşünüyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: T-14 Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı
« Yanıtla #42 : 17 Ekim 2016, 22:04:12 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9Al8ZsG44tY&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=9Al8ZsG44tY&amp;feature=youtu.be</a>

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Armata, 2020'de Seri Üretimde!
« Yanıtla #43 : 24 Ocak 2018, 23:18:00 »
http://www.c4defence.com/Gundem/armata-2020-de-seri-uretimde/5578/1

TASS, Rus T-14 Armata tanklarının 2020'de seri üretime geçeceğini bildirdi. Rus askeri-sanayi kompleksindeki bir kaynak, TASS'a yaptığı açıklamada, 2018-2027 Devlet Silahlanma Programı kapsamında yüzlerce T-14 Armata tankı üretileceğini ifade etti. Açıklamaya göre tanklar, ilk olarak Batı ve Güney Askeri Bölgelerine konuşlandırılacak.

TASS, bu bilginin henüz resmi makamlarca onaylanmadığı bilgisine de yer verdi.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 24 Ocak 2018, 23:50:15 »
Çok geç bir tarih değilmi bu kadar öteye atmaları tanklarda hala sorun olduğuna işaret edebilir
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-14 Armata Yakında Hizmete Girecek
« Yanıtla #45 : 21 Şubat 2018, 21:41:23 »
T-14 Armata Yakında Hizmete Girecek

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuri Borisov 12 Şubat 2018'de Rusya'nın yılda ortalama 200 ana savaş tankı temin edeceğini açıkladı. "Halen, T-72B3 ana savaş tankları Rus silahlı kuvvetlerinin belkemiğini oluşturuyor. Ancak ilk T-14 Armata'yı Taman bölgesindeki 1. muhafızları tank alayına teslim etmeyi planlıyoruz." dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Kasım 2017'de 2018-2027 için Rus silahlanma programının ağır paletli Armata platformuna dayanan T-14 tanklarının seri temini öngördüğünü açıklamıştı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 21 Şubat 2018, 22:08:35 »
Tankların döneminin bittiği görüşündeyim. Hatta bu sınıf için farklı bir araç olmalıydı şuanda dünya ordularında ama hala o "tank sonrası" fikri tam yerleşmiş değil. Bugünün savaşlarında tank çok hantal kalıyor ve bariz açık hedef , koruma sistemlerinin yeterli olacagınıda sanmıyorum çünki antitanklar ve tank koruma kitleri birbiriyle yarışıyor. Hangisine çözüm üreteceksin. ? Hadi yaptın farklı bir antitankın o teknolojiyi delmesi 1 yıl sürer.  Açık hedefi koruma amaçlı teknolojiler geliştirmek yerine "tank sonrası" ürünü ne olmalı kafasının yorulması lazım. Bunu barutlu patlama sonrası diye elektromanyetik ve lazerde yapmaya çalışıyolar. Artık Tankın yerine tanktan daha hafif , daha hızlı ama ateş gücü bakımından tanktan daha üstün , değişik görevleride yerine getirebilecek ne yapılabiliri düşünmek lazım. Hatta yakın gelecekte helikopterlerinde vasıfsız kalacagı kanısındayım.Tanklar gibi helikopterlerin artık yeni bir evrime ihtiyacı var.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 21 Şubat 2018, 22:20:22 »
 Sokağın köşesinde bir nöbet noktası yada bir tepede bir makineli tüfek mevzi bir piyade mevzi. Bu mevziye kum torbası koyarsın çok daha fazla tehdit varsa bir periskop koyarsın kafanı çıkartmadan etrafı göreceğin şeyler koyarsın dürbün koyarsın askere gece  kullansın diye gece görüş dürbünü verirsin makineli verirsin el bombası rpg 7 verirsin mevziyi kuvvetli yaparsın. Onun yerine tank gönderirisin her şeyin en iyisi içindedir. Efendim vururlar. Eğğğ makineli tüfek yuvasını vuramazlarmı.

Bak adamın mevzisine. Bu işi tank yapıyor işte savaşta. Tekeri var üstelik alıp öbür tarafa taşıyorsun şahane zırhı var şimdi aktif koruması var termali var topu makinelisi uçaksavarı telsizi var. Hangi kum torbası mevzinde bunlar var.

Yani şu mevzinin şahaneleştirilmiş hali tank aynı zamanda. Bende daha önce çok tartıştım bu tankların ömrü doldu diye ama savaşlara bakıyorum hiç öyle gibi görünmüyor. Tek arguman tanksavardı ama şimdi aktif koruma sistemleri o kadar şahaneki şu anda bile tanka hayat öpücüğü oldu dahada gelişmesinin önü sonsuz derecede açık. Bu aktif koruma olmasa bile tankın ömrü tanksavara rağmen bitmezdi bence ama şimdi hiç bitmez

beğen

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 21 Şubat 2018, 22:56:50 »
Tankların ömrü daha uzun yıllar devam edicek gelelim T14 armataya eğer Ruslar bu tankları belkemiği haline getirirse Dünyanın en güçlü tank tugaylarına sahip olurlar benim görüşüm bu yönde
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 21 Şubat 2018, 23:07:34 »
Raptor44'e katılıyorum.
Tanklar bir 30-40 yıl daha bitmez. Ağırlığı azalır, özellikleri değişir ama bitmez.