Gönderen Konu: T-14 Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı  (Okunma sayısı 41910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-14 Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı
« : 07 Temmuz 2013, 15:28:21 »
T-14 Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı

©The Voice of Russia

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuriy Borisov, hâlihazırda Rusya ordusu için üretim aşamasında olan yeni tankın savaş kapasitesi açısından Batı’nın hem mevcut hem de tasarım aşamasında olan tanklardan üstün olacağını söyledi.

Tasarımcılar yeni Rus tankının sırlarını açmayı reddederken Borisov, “Ürettiğimiz yeni tank, integral savaş nitelikleri ve yetenekleri bakımından hem günümüzde var olan hem de dünyanın en modern ordular tarafından tasarlanan ve hakkında bilgiye sahip olduğumuz tanklardan üstün olacak.” dedi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı, aynısının, Rusya Silahlı Kuvvetler için üretilen yeni uçaklar ve diğer silahlar hakkında da söylenebileceğini belirtti.

http://turkish.ruvr.ru/2013_06_28/Rusyada-yeni-super-tank-uretilecek/
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2016, 23:24:54 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Rusya’da yeni süper tank üretilecek
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2013, 17:23:42 »
Umarım yeni şasi tasarlamışlardır sonunda.. :)

Şaka maka gerçekten yeni tank üzerine çalışıyorlardı bi black eagle sonradan iptal olup başka bir şeyler duymuştuk bakalım. :) Süper tank derken ağır bir tank üretecekler sanırım.. :) Çin'inde benzer bir projesi var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2013, 18:55:37 »
Umarım yeni şasi tasarlamışlardır sonunda.. :)

Şaka maka gerçekten yeni tank üzerine çalışıyorlardı bi black eagle sonradan iptal olup başka bir şeyler duymuştuk bakalım. :) Süper tank derken ağır bir tank üretecekler sanırım.. :) Çin'inde benzer bir projesi var.

Bence klasik Rus tipi bir tank olacak yine. :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2013, 23:07:38 »
Ruslar tipik mühendislik anlayışlarından dolayı hep aynı ürün çıkarıyorlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yeni Rus Tankı Armata REA 2013'de
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2013, 01:48:30 »
Yeni Rus Tankı Armata REA 2013'de

Yeni Rus ana muharebe tankı Armata, REA 2013 savunma fuarında sergilenecek. Başbakan Yardımcısı Dimitri Rogozin, birkaç prototipi bulunan yeni tankın Eylül ayında gerçekleştirilecek savunma fuarında sadece ülkenin liderlerine sergileneceğini söyledi.

Armata ana muharebe tankının maketi

2015 yılında kullanıma girmesi beklenen tank; uzaktan kontrollü silahlar ve tam otomatik yükleme sistemi ile hem kompozit malzemelerden yapılmış hem de çok katmanlı zırh ile korunan ayrı mürettebat bölmesine sahip olacak. Üreticisi Uralvagonzavod göre Armata tasarımı Object 195 ve Black Eagle projelerinin özelliklerini birleştiriyor. 125mm yeni nesil bir namluya sahip olan tankın otomatik doldurucusu 32 mermi taşıyabiliyor. Kulenin sol tarafında 57 mm'lik bir otomatik bomba atar, sağ tarafına da 12,7 mm makineli silah yerleştirilmiş. Sürücü, silahçı ve komutandan oluşan mürettebat, cephanenin bulunduğu otomatik doldurucu ve ana silahı taşıyan kuleden ayrı, araç şasesini ön kısmındaki özel zırhlı bölüm içerisinde görev yapacaklar. Mürettebat ayrıca motor bölümünden de izole edilmiş durumda. Düşük silüetli olarak tasarlanan araçta böylelikle müretebatın güvenliği ve bekası artılmışır. Azami ağırlığı 52 ton olan araç farklı yakıtlar kullanabilen 1600 hp dizel motor kullanacak. Armata'nın standart donanımı arasında gece görüş donanımı, NBC sistemi, ön dozer bıçağı, yangın tespit ve söndürme sistemi ve modern rus tanklarının kullanıdığı savaş yönetim sistemi bulunuyor. Armata ayrıca son nesil aktif koruma sistemine sahip. Bilgisayarlı ateş kontrol bilgisayarı sabit ve hareketli hedefleri ilk atışta vurma olasılığını yükseltiyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 01:51:40 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Armata: Rusya’nın Yeni Süper Tankı
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2013, 01:54:17 »
Haberi aldığım kaynağa göre silah yerleşimi yazılan gibi. Ancak fotoğrafa bakınca tam tersi gibi.  ::) ;D
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 01:54:59 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2013, 01:54:53 »
12.7mm CIWS görevi görebilir aslında Anti-tank füzelerine karşı bir MMW radarı eklenirse ama vuruş açısı yeterli değil yada koruma sağlayacağı açı turetin dönüş açısıyla sınırlı.  Komutan periskopununda yeri güzel tank üzerinde hiç kör açısı yok. Tankın tasarımı ise Ruslar kesinlikle göz zevkinden anlamıyor bu konuda...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2013, 09:53:33 »
Makette ciddi hatalar var. Tank buna benzemez.

Yenilik olarak şundan söz edebiliriz: Ağır şekilde korunmuş ve cephane-motor bölmelerinden ayrık, şasi içine konumlandırılmış mürettebat bölmesi. Otomatik doldurucu riskini alıyorlarsa mantıklı.

Ruslardan beklendiği gibi alçak ve hafif bir tank.

Mürettebata hareket alanı yaratabilmek (rus tankçısının en çok sızlandığı konuydu bu) ve güvenlik için mürettebat bölmesi şasinin içine alınmış. Anladığım kadarıyla kulede insan bulunmayacak. Ki otomatik doldurucu ve modern elektro-optik ekipman varsa, kulede insan olmasına gerek yok. Çok doğal bir gelişim. Bizim Tulpar'da yaptığımıza benzer.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #8 : 22 Temmuz 2013, 11:48:29 »
daha çok şöyle birşey beklemek gerektiği kanaatindeyim.

''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 22 Temmuz 2013, 14:39:31 »
daha çok şöyle birşey beklemek gerektiği kanaatindeyim.

Yukarıda maketinin resmi var. Büyük ihtimalle maketin aynısı olacak. Birkaç prototip olması nedeniyle maketten biraz farklılıkların bulunması ihtimali de var tabi. Ayrıca belirttiklerine göre insansız kuleye sahip. Ancak bu resimdeki kule insanlı.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2013, 15:30:59 Gönderen: SKYWOLF »