Gönderen Konu: Rusya bu yıl 6,5 milyar dolarlık silah ihraç etti  (Okunma sayısı 3641 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya bu yıl 6,5 milyar dolarlık silah ihraç etti
« : 07 Temmuz 2013, 15:06:11 »

Rusya bu yıl 6,5 milyar dolarlık silah ihraç etti

Rusya Teknoloji Üretimi Devlet Ajansı (Rostehnologii) Başkanı Sergey Çemezov, ülkesinin son 5 ayda 6,5 milyar dolarlık silah ihraç ettiğini açıkladı.

Silah anlaşmalarının siyasi içyüzünü tamamen reddeden Rostehnologii Başkanı, “Hiç kimseye hiçbir şey karşılıksız vermiyoruz. Kimse, dostluk ve sevgi karşılığında para alamıyor. Hiçbir siyasi içyüz söz konusu değil. Şu ya da bu ülkenin ödeme yeteneğiniz maliye bakanlığımız değerlendiriyor.” dedi.

Suriye’ye silah sevkiyatının aynı şemalarla gerçekleştirildiğini belirten Çemezov, “Tüm sevkiyatlar yüzde yüz ödendi. Karşılıksız hiçbir şey tedarik etmiyoruz.” dedi.

Rus silahların Irak’a sevkiyatına ilişkin sözleşmenin yürürlüğe girdiğini ve Rusya’nın sözleşmede öngörülen ön ödemeyi aldığını açıklayan Rostehnologii Başkanı, ayrıca Lübnan’ın yeni hükümetinin de silah alımı ve durdurulan eski anlaşmaların tekrar yürürlüğe girmesi konusunda Rusya’ya başvurduğu haberini verdi.

http://turkish.ruvr.ru/2013_05_30/Rusya-bu-yil-6-milyar-dolarlik-silah-ihrac-etti/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Rusya’dan “Yasa Dışı” Tepkisi
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2019, 22:45:11 »
Rusya merkezli savunma firması Rostech, ülke içinde geliştirilen askeri silah ve teçhizatın yasadışı şekilde kopyalanması hakkında açıklamada bulundu. Rusya’da 17 yıldır üretilen askeri ürünlerin 500’den fazla kez izinsiz kopyalandığını iddia eden firma, Ekim ayında Rusya’nın fikri mülkiyet haklarının diğer ülkelerle askeri teknik iş birliği çerçevesinde korunması için Rosoborontexport firimasının bir danışma grubu oluşturduğunu açıkladı. Konuyla ilgili Rostech’in Fikri Mülkiyet Hakları Proje Şefi Yevgeny Livadny, yurtdışında çalışan Rus uzman gruplarının sıklıkla yasadışı kopyalamayı açığa çıkardığını ama mahkemede kanıt sunmanın mümkün olmadığını söyledi. Livadny bu durumu yurtdışında kayıtlı Rus silah ve teçhizatı hakkında patentin bulunmamasıyla açıkladı.

Çin’in, uçak motoru ile Sukhoi uçağı ve hava savunma sistemleri gibi birçok Rus ürününü kopyaladığına dikkat çeken bulunan Livadny, "Raytheon ve BAE Systems gibi şirketlerin yurtdışında 5 bin’e kadar patenti var. Fikri mülkiyetlerini ifşa ediyorlar, çünkü risk görmüyorlar. Ne savunma bakanlığımızın ne de savunma sanayii fabrika girişimlerinin yurtdışında patentleri var” dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusyadan-yasa-disi-tepkisi/9084/1

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rus Orlan - 10.
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2020, 17:47:33 »
Alıntı

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ABD, Rusya'dan Atlas V taşıyıcı roketi için 6 motor satın alacak.
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2020, 17:57:23 »
Alıntı

ABD, Rusya'dan 2021'de Atlas V taşıyıcı roketi için 6, Anteres fırlatma aracı içinse 4 motor satın alacak.

1999'dan beri Rusya, ABD’ye 138 motor tedarik edilmiş olup bunların 108'i kullanıldı.
https://mobile.twitter.com/RusenPress/status/1341919549009125377

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya bu yıl 6,5 milyar dolarlık silah ihraç etti
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2020, 20:54:17 »
Adam Ruslardan motor alıyor , düşmanım dediği ülkeye para kazandırıyor.. biz alınca ambargo koyuyor... Şimdi bu ABD'lilere bakışım tamamen değişti , aydınlanma yaşadım ... Harbi dallama bunlar..

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya bu yıl 6,5 milyar dolarlık silah ihraç etti
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2020, 23:25:20 »
Adam Ruslardan motor alıyor , düşmanım dediği ülkeye para kazandırıyor.. biz alınca ambargo koyuyor... Şimdi bu ABD'lilere bakışım tamamen değişti , aydınlanma yaşadım ... Harbi dallama bunlar..

Ben Rusya olsam bu iki yüzlü ülkeye çivi bile satmazdım bana hem ekonomik, hem askeri ambargo uygulasın hemde bunlara roket motoru satayım o işi geçecekler.

Rusya'yı da anlamak mümkün değil bana resmen düşman diyen bir ülkeye niye stratejik malzemeler satayımki bu büyük devletler arasındaki ilişkiler harbiden çok tuhaf...