Gönderen Konu: ABD'de Uçak Düştü  (Okunma sayısı 3051 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
ABD'de Uçak Düştü
« : 06 Temmuz 2013, 23:12:08 »
ABD'de Uçak Düştü

ABD'nin San Francisco kentinde, Aisana Havayolları'na ait Boeing 777 tipi uçak, San Francisco Uluslararası Havalimanı'na iniş yaparken düştü. Düşen uçağın 300 yolcu kapasiteli olduğu bildiriliyor.

ABD'DE YOLCU UÇAĞI DÜŞTÜ **CANLI YAYIN** >> http://haberartiturk.com/Haber/abd-de-ucak-dustu.html

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: ABD'de Uçak Düştü
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2013, 23:13:03 »
Uçak inişte piste çakıldı
DIŞ HABERLER SERVİSİ
6 Temmuz 2013

Uçak inişte piste çakıldı
ABD’nin San Francisco kentinde 291 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı, iniş sırasında yere çarparak alev aldı.

Tayvan’ın başkenti Taipei’den gelen Güney Kore merkezli Asiana Airlines’a bağlı Boeing 777 tipi uçaktaki yolculardan yaralananlar, yakındaki hastanelerde tedavi altına alındı. Olayda büyük şans eseri ölen olmadığı açıklandı. Tahliye edilen yolculardan biri uçağın kuyruğunun iniş sırasında piste çarparak parçalandığını ve uçağın pist dışına savrulduğunu söyledi. Yangon nedeniyle havaalanına birçok itfaiye aracı gönderildi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23670811.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Bu enkazdan valizle çıktılar
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2013, 17:02:51 »
Bu enkazdan valizle çıktılar
8 Temmuz 2013

ABD, San Francisco’ya inerken çakılan Asiana Havayolları’na ait yolcu uçağındaki mucize kurtuluşları konuşuyor. 291 yolcunun bulunduğu uçakta sadece 16 yaşında iki Çinli hayatını kaybetti.

GÜNEY Kore’nin başkenti Seul’dan kalkan Güney Kore havayolları Asiana’ya ait Boeing 777 uçağının San Francisco’ya inişi sırasında meydana gelen kaza sonrası ABD, mucize eseri kurtulan yolcuları konuşmaya başladı. 141’i Çinli olmak üzere, 291 yolcu ve 16 mürettebatın bulunduğu uçakta 2 kişi öldü, 10’u ağır 182 kişi yaralandı. Ölenlerin, okul gezisi için ABD’ye giden 16 yaşındaki Çinli ortaokulu öğrencilerinden Ye Mengyuan ve Wang Linjia olduğu belirtildi. Geriye kalan yolcular ise parçalanan uçaktan valizleri ellerinde çıktı. San Francisco Belediye Başkanı Edwin Lee, “Bu kurtuluş inanılmaz” dedi.

ABD'DEKİ UÇAĞIN DÜŞME ANININ GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Görgü tanıkları: ‘uçak erken alçaldı’

Uçakta mekanik sorun bulunamadı. Havayolunun 20 yıldır yaşadığı ilk kazada muhtemelen pilotaj hatası var. Görgü tanıklarına göre uçak, olması gerektiğinden çok daha erken alçaldı. Pilot bunu fark edince pisti pas geçmek istedi, hızı artırıp burnu kaldırdı ancak kuyruk piste çarptı. Havayollarının Koreli yöneticileri Uzakdoğu kültürü gereği eğilerek yolculardan özür diledi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23675731.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614

ABD’de düşen uçağın pilotu lazer ile kör edildiğini iddia ediyor

(c) EPA

San Francisco kentinde sert iniş yapmak zorunda kalan Güney Kore havayolu şirketi Asiana Airlines’ a ait Boeing 777-200 tipi uçağın pilotlarından bir tanesi inişe geçildiği anda yerden kullanılan bir lazer ile kör edildiğini iddia ediyor. ABD ulusal ulaşım güvenlik dairesi, pilotun söz konusu ifadesini incelemeye alacağını bildirdi.

Öte yandan, inceleme uzmanlarının hazırlamış olduğu rapora göre yolcuların uçaktan tahliyesi yeterince hızlı değildi. İlgili talimatnameye göre görevli mürettebat uçak tamamen durduktan sonra 90 saniye içerisinde yolcuların tahliye organizasyonunu gerçekleştirmekle mükellef. Bunun yerine, söz konusu uçağın mürettebatı öncelikli olarak kaptan pilota motordaki yangınla ilgili bir raporlama yaptı ve ancak bunun akabinde yolcuların tahliyesine başlandı. Tüm bunlar yaşanırken pilotlar yolculardan yerlerinde kalmalarını rica ettiler.

Raporda bildirildiği üzere, Cumartesi günü San Francisco’da düşen Boeing 777-200 tipi uçağın mürettebatı yaklaşık olarak 150 metre kadar yükseklikte uçağın olması gerektiğinden daha alçak uçtuğunu anlamış ve durumu düzeltmeye çalışmıştı. Piste giriş esnasında uçak ani bir şekilde yükselmeye çalışmış fakat uçağın kuyruk kısmı havalimanını çevreleyen setlerden birine çarpmıştı. Felakette 2 kişi hayatını kaybetti ve 180 den fazla kişi de yaralandı.

http://turkish.ruvr.ru/2013_07_11/ABDde-dushen-uchagin-pilotu-lazer-ile-kor-edildigini-iddia-ediyor/