Gönderen Konu: Wing Loong İHA  (Okunma sayısı 3963 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Wing Loong İHA
« : 23 Haziran 2016, 12:10:14 »
Wing Loong İHA

Pakistan Hava Kuvvetlerine ait bir insansız hava aracı Cumartesi günü Mianvali ilçesinde Headpaka alanının yakınında düştü. Aracın hava üssüne 6 kilometre mesafede boş bir alan düştüğü ve herhangi bir can kaybı meydana gelmediği bildirildi.

Düşen insansız hava aracının Çin Halk Cumhuriyeti Chengdu Uçak Sanayi Grubu tarafından geliştirilen MALE tipi  Chengdu Pterodactyl I olarak da bilinen  Wing Loong olduğu belirtildi.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Wing Loong II Fuarda Tanıtılıyor
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2016, 15:32:12 »
Wing Loong II Fuarda Tanıtılıyor

Chengdu Havacılık Şirketi tarafından geliştirilen Wing Loong II insansız bombardıman uçağı Airshow China 2016'da (Zhuhai 11. Çin Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı) tanıtılıyor.

Wing Loong II, 16 füze taşıyabilen bir insansız bombardıman uçağı. Uçak hava ve yer hedefleri için lazer güdümlü bombalar ve füzelerle donatılabiliyor. Wing Loong II; 4,200kg bir maksimum kalkış ağırlığına sahip ve harici 480kg yük taşıyabiliyor. 370 km/saat azami uçuş hızına sahip olan uçak, 200 km menzile ulaşabilir ve yaklaşık 9000m yüksekliğe kadar uçabilir.

Wing Loonh II, ABD Hava Kuvvetleri için Amerikan firması General Atomics tarafından üretilmiştir MQ-9 Reaper yüksek irtifa uzun dayanıklılık insansız hava aracına benziyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Wing Loong İHA
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2018, 14:14:14 »
Pakistan'ın 48 Wing Loong II insansız hava aracı için sözleşme imzaladığına dair haberler var! Bu bizim için pek iyi olmadı. Olası bir müşterimizi kaybetmek anlamına gelebilir.

Aslında bu konuda daha fazla alıcı bulabilmeliyiz!
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2018, 15:54:44 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2018, 23:29:35 »

Avic Wing Loong I-D prototipini ilk uçuşa hazırlıyor.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Husiler Suudilere ait bir SİHA düşürdü.
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2021, 01:39:16 »
Alıntı
Husiler Suudilere ait Çin malı Wing Loong II tipi bir SİHA düşürdü.

https://mobile.twitter.com/kimlikci_954

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2021, 10:19:25 »
Bu terlikcilerle Suudiler bas edemeyecek.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2021, 10:47:49 »

Bu terlikciler eski Rus hava hava füzelerini modifiye edip yerden havaya füze haline getirdiler hocam. Bunlarla savaş uçağı, İHA ne varsa vuruyorlar. Atgm ile tank, zırhlı araç vuruyorlar. Aslında husilere bu teknolojileri kim veriyor bunları tartışmamız lazım.

Bence bu birazda Suudi Ordusunun beceriksizliğinden kaynaklanan bir durum. Ellerinde son teknoloji silahlar olmasına rağmen bunları kullanmasını beceremeyen personel yüzünden rezil oldular. ABD sattığı silahları kullanması için Suudilere yeterli eğitim vermiyor mu acaba diye düşünüyor insan.
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2021, 10:48:42 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2021, 11:19:40 »
Hocam adamlarda konfor alanı var çıkamıyorlar bizim gibi sürekli stress altında bir millet değiller ya da yarı aç yarı tok bir millette değiller. O yüzden savaşamıyorlar bunlar en fazla para ile siyasi entrika yapabilirler o kadar

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2021, 12:14:21 »

Bu terlikciler eski Rus hava hava füzelerini modifiye edip yerden havaya füze haline getirdiler hocam. Bunlarla savaş uçağı, İHA ne varsa vuruyorlar. Atgm ile tank, zırhlı araç vuruyorlar. Aslında husilere bu teknolojileri kim veriyor bunları tartışmamız lazım.

Bence bu birazda Suudi Ordusunun beceriksizliğinden kaynaklanan bir durum. Ellerinde son teknoloji silahlar olmasına rağmen bunları kullanmasını beceremeyen personel yüzünden rezil oldular. ABD sattığı silahları kullanması için Suudilere yeterli eğitim vermiyor mu acaba diye düşünüyor insan.

Bu bana bir anekdotu hatirlatiyor. Misirli bir general rus askeri atasesine Rus sistemleri amerikan sistemlerine karsi yeterince etkilli olmadigindan yakiniyordu.

Atasenin cevabi: Vietnam savascilari süper gücü nasil yendi? Onu bana cevaplayin ve ögrenin.