Gönderen Konu: Mi-28 HAVOC  (Okunma sayısı 10564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Mi-28 HAVOC
« : 06 Temmuz 2013, 00:35:38 »
Mi-28 HAVOC

Irak Mi-28NE Helikopterleri Alıyor

Ria Novosti haber ajansının raporuna göre Irak 10 adet Mi-28NE Night Hunter helikopterleri alıyor. Rusya ve Irak, 2012 yılında savunma ve teknoloji sektöründe işbirliği 4,3 milyar dolarlık bi anlaşma imzalamışlardı. Bu anlaşma ile helikopter sayısı belirli oldu. Anlaşmaya pilotların ve teknik ekibin eğitimi ve temel silahların teslimatı da dahil. Mi-28NE Night Hunter gündüz/gece ve her türlü hava şartlarında görev yapabilecek şekilde tasarlanmıştır. Helikopter gece ve olumsuz koşullarda otomatik pilot NOE uçuş sağlayan entegre aviyonik paketi ile donatılmıştır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 12:56:52 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Irak Mi-28NE Helikopterleri Alıyor
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2013, 15:10:08 »
Amerikalilar bir silah ant. iptal ettirmisti diye hatirliyorum acaba bu silah ant. nasil gerceklesecek ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Irak Mi-28NE Helikopterleri Alıyor
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2013, 14:52:56 »
Amerikalilar bir silah ant. iptal ettirmisti diye hatirliyorum acaba bu silah ant. nasil gerceklesecek ?

Ruslarla yapılan silah anlaşmasının iptal edildiği hakkında haberler çıkmıştı. >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,4862.msg40951.html#msg40951
Ama bugün anlaşma devam ediyor gibi görünüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Irak İkinci Parti Mi-28 Helikopterlerini Aldı
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2015, 00:42:37 »
Irak İkinci Parti Mi-28 Helikopterlerini Aldı

Irak Savunma Bakanlığı 1 Şubat'ta Mi-28NE saldırı helikopterlerinin ikinci sevkiyatının gerçekleştirildiğini duyurdu. Savunma bakanlığı Rusya Volga-Dnepr Havayolları tarafından işletilen bir Antonov An-124 nakliye uçağı ile gelen iki Mi-28 helikopterini gösteren bir video yayınladı.

Irak Savunma Bakanlığı 30 Ağustos 2014 tarihinde üç Mi-28 helikopterinin bir hangarda Rus teknisyenler tarafından hazırlanırken görüntülerini yayınlayarak ilk teslimatın gerçekleştirildiğini duyurmuştu. Bugüne kadar bu helikopterlerin Bağdat üzerinde uçtukları görülmesine rağmen henüz bir aktif görevde kullanıldıkları düşünülmüyor.

Ekim 2012 tarihinde Irak'ın 40 Mi-28NE ve Mi-35M helikopteri sipariş ettiği haberleri ortaya çıkmış, ancak resmi yetkilerlerden herhangi bir açıklama gelmemişti. 2014 yılında Rus helikopter üreticisi Rostvertol tarafından yayımlanan bir raporda Irak için 15 Mi-28NE ve 28 Mi-35 üretileceği belirtilmesine rağmen  ITAR-TASS haber ajansı 1 Temmuz tarihinde Irakın şiparişinin 19 Mi-28NE ve 24 Mi-35 helikopterlerinden oluştuğunu ve teslimatların 2016 sonuna kadar tamamlanacağını duyurdu.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Irak, İki Mi-28 Daha Teslim Aldı
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2015, 08:32:21 »
Irak, İki Mi-28 Daha Teslim Aldı
Irak'ın Rusya'dan iki adet savaş helikopteri aldığı bildirildi.

Irak, Rusya'dan savaş helikopteri aldı
Irak Savunma Bakanlığı Sözcüsü Nasir Nuri yaptığı açıklamada,"Irak ve  Rusya hükümetleri arasında yapılan anlaşma gereği bu Sabah "MI-28-NE" tarzı 2  savaş helikopteri teslim aldık" ifadelerini kullandı.

Teslim alınan helikopterlerin Irak ordusunun hava savunma kabiliyetini  artıracağını dile getiren Nuri, bu helikopterlerin yakın zamanda sahada rol  alabileceğini söyledi.

AA muhabirine konuşan Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komitesi üyesi  İskender Vitvit, Irak'ın askeri çatışma bölgelerinde güvenli hava sahası  oluşturmak için çok sayıda savaş uçağına ihtiyacı olduğunu ifade ederek, Irak'ın  ABD'nin uçak ve diğer savaş ekipmanlarını teslim etmedeki ciddiyetsizliği ve  yaşanan gecikmeleri yüzünden Rusya ile askeri anlaşmalara yöneldiğini savundu.

http://www.milliyet.com.tr/irak-rusya-dan-savas-helikopteri/dunya/detay/2161719/default.htm
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2015, 01:09:58 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Suriye'de Rus helikopteri düştü
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2016, 12:21:50 »

hurriyet.com.tr12 Nisan 2016 - 10:56:00

Suriye'nin Humus kenti yakınlarında bir Rus askeri helikopteri düştü.

Rusya Savunma Bakanlığı, Mi-28 tipi taarruz helikopterinin iki pilotunun da öldüğünü duyurdu.

Bakanlık, pilotların cansız bedenlerinin, Lazkiye'de bulunan Rusya'ya ait Hmeymim Hava Üssü'ne götürüldüğünü açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, helikopterin vurulmadığını bildirdi. Açıklamada, uzmanların, helikopterin neden düştüğünü tespit etmeye çalıştığı belirtildi.

Bu olayla birlikte Suriye'de ölen Rus askeri sayısı 7'ye yükseldi.

http://www.hurriyet.com.tr/suriyede-rus-helikopteri-dustu-40086323

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Mi-28 HAVOC
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2016, 12:23:05 »
Patir patir dusmeye devam ediyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Cezayir Çok Fazla Mi-28NE İstiyor
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2016, 17:17:26 »
Cezayir Çok Fazla Mi-28NE İstiyor

Cezayirli askeri yetkililer, bu yılın başında 8 Mi-28NE Night Hunter saldırı helikopteri almayı planlamışlardı. Ancak şimdi ise bu sayıyı 4 katından fazla artırarak daha fazla Mi-28 helikopteri almayı planlıyorlar. Cezayir 42 adet Mi-28NE helikopterine sahip olmayı istiyor.

Geçtiğimiz hafta Suriye Humus'da Mi-28 helikopterleri Işid örgütüne ait hedefleri AT-9 Spiral 2 güdümlü füzeleriyle imha etmişti. Rusya Savunma Bakanlığı; helikopterin sahip olduğu radyo-elektronik jammer sistemleriyle, direnişçiler tarafından kendilerine karşı konuşlandırılmış omuzda atılan hava savunma sistemlerini (MANPADS) kolaylıka bastırdığını iddia etti. Gerçekleştilen operasyonlarda Işid militanlarının kullandığı Sovyet yapımı Strela-1, Igla-1 ve Çin yapımı Hong dahil çeşitli uçaksavar sistemlerinin imha edildiği bildirildi.

Rus Helikopter sanayi kuruluşu Rostvertol tarafından geliştirilen Mi-28NE; muharebe tanklarını, zırhlı araçları, personel, askeri botları, küçük savaş gemilerini, düşük hız ve alçak irtifada düşük hızla uçak uçakları tespit ve yok etmek için tasarlanmıştır.

Rusya Savunma Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Bölümü'nden yapılan açıklamaya göre Irak'a satılan 19 Mi-NE helikopteri dışında, Afrika'da ve Latin Amerika'da bazı ülkelerle ve Vietnam, Malezya, Tayland, Bahreyn, İran, Mısır, Cezayir ile bu helikopterin satışı konusunda görüşmeler devam ediyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Cezayir'e Mi-28NE Teslimatları Sürüyor
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2016, 12:57:51 »
Cezayir'e Mi-28NE Teslimatları Sürüyor

Cezayir geçtiğimiz günlerde Rusya'dan iki Mi-28NE helikopteri daha teslim aldı. Teslimat, Moskova ve Cezayir tarafından belirlenen süreler içerisinde gerçekleştirildi. Bu teslimat ile birlikte Haziran başından bu yana Cezayir'e teslim edilen helikopter sayısı 6 oldu. Aynı süre içerisinde de Irak'a dört helikopter teslim edildi.

Cezayir, "gece avcısı" olarak da bilinen Mi-28NE helikopterlerinden 42 adet almak için Rusya ile sözleşme imzalamıştı. Bazı kaynaklara göre bu anlaşma Aralık 2013 tarihinde imzalandı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2016, 16:30:10 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Mi-28 HAVOC
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2016, 16:33:48 »
Üç Temmuzda yapılan açıklamaya göre Irak'a bir parti Mi-28 daha teslim edilmiş durumda.