Gönderen Konu: ScanEagle İnsansız Hava Aracı  (Okunma sayısı 4198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ScanEagle İnsansız Hava Aracı
« : 29 Haziran 2013, 01:16:30 »
ScanEagle İnsansız Hava Aracı

Kraliyet Donanması için ScanEagle İHA

İngiltere Kraliyet Donanması Beoing'den ScanEagle küçük taktik insansız hava araçları alıyor. Denize özgü insansız hava aracı, kraliyet donanması ve kraliyet yardımcı gemilerin operasyon belgelerinin araştırılması ve istihbarat sağlanması görevlerinde kullanılacaklar.

Gözetleme yükü ile birlikte 38kg ağırlığındaki ScanEagle insansız hava aracı 20 saatren fazla havada kalabiliyor. Saatte 80 mil azami hıza sahip olan uçak bir mancınık tarafından fırlatılıyor. Araç sayısı belirtilmese de İngiltere Savunma Bakanlığı sözleşmenin yaklaşık 46.400.000 $ değerinde olduğunu bildirdi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ScanEagle 2 Göreve Hazır
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2014, 18:00:13 »
ScanEagle 2 Göreve Hazır

Boeing şirketinin yan kuruluşu Insitu Inc, yeni nesil ScanEagle insansız hava aracını tanıttı. ScanEagle 2; amaca uygun tahrik sistemi aracılığıyla artan yük güç ve genişletilmiş yük seçenekleri, daha sağlam bir navigasyon sistemi ve  tam dijital video sistemi ile daha iyi görüntü kalitesi sağlar.

ScanEagle, uzun süre havada kalabilen insansız hava aracı olarak 2005'de kullanıma girdi. Saatte 92 mil azami hıza ve 19500 feet uçuş tavanına sahiptir. Bugüne kadar 800.000 saatten fazla uçuş süresi vardır.

Yeni model olan ScanEagle 2, Fransa'daki Euronaval savunma sanayi fuarında tanıtıldı. Insitu, ScanEagle 2'nin yeni tahrik sisteminin Küçük-İnsansız-Uçak-Sistemleri-sınıfı araçlar için tasarlanan ilk pistonlu içten yanmalı tahrik sistemi olduğunu söyledi. Yeni insansız hava aracında giğer insansız hava araçları ile birlikte çalışabilmesini sağlayacak açık mimari zemin kontrol sistemi bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Afganistan İçin ScanEagle
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2015, 15:25:43 »
Afganistan İçin ScanEagle

Washington Bingen 'de bulunan Insitu şirketi, Afganistan Hükümetine Yabancı askeri Satışlar (FMS) yoluyla sekiz ScanEagle insansız hava aracı sisteminin satışı için anlaşmanın imzalandığını duyurdu.

Anlaşma kapsamındaki sistemler; 65 ScanEagle Hava Aracı, yedek parça, destek ekipmanları, saha servis desteği, ScanEagle eğitim tesisi kurulumunu içeriyor. Çalışmanın %80'i Washington Bingen'de, kalan %20'si de Afganistan'da gerçekleştirilecek. 53.205.982 $ tutarında ki anlaşma ile başlayacak olan çalışmanın Haziran 2018 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2015, 21:45:13 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
4 ülke ile 47 milyon dolarlık İHA anlaşması
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2019, 10:35:04 »
Boeing, Malezya, Endonezya, Filipinler ve Vietnam ile ScanEagle insansız hava aracı (İHA) satışı için 47 milyon 930 bin dolarlık anlaşma imzaladı.

Boeing'in bağlı kuruluşu Insitu Inc, 34 adet ScanEagle insansız hava aracı için 47 milyon 930 bin dolarlık anlaşma imzaladı. Bu anlaşma kapsamında İHA'ların 12'si Malezya'ya, 8'i Endonezya'ya, 8'i Filipinler'e ve 6'sı Vietnam'a verilecek.

Bu sipariş; yedek yükler, tamir parçaları, destek ekipmanı, aletler, eğitim ve teknik hizmetleri de kapsıyor. Üretimin yüzde 77'si Vaşington’da yapılacak. Malezya'daki çoklu kıyı ve deniz bölgelerinde yüzde 9'u, Filipinler'de yüzde 5'i, Vietnam'da yüzde 5'i ve Endonezya'da yüzde 4'ü yapılacak. İHA'ların Mart 2022’de tamamlanması bekleniyor.

ScanEagle İHA'ları, kara ve su üzerinde keşif için kullanılır. Küçük boyutlara sahip olan ScanEagle, alçak irtifalarda görev yapan insansız bir hava aracıdır.

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2866291-4-ulke-ile-47-milyon-dolarlik-iha-anlasmasi

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: ScanEagle İnsansız Hava Aracı
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2019, 20:15:04 »
Her şeyi yaptık ta şunu bir yapamadık ya ona yanarım. ANKA kadar neredeyse havada kalabilen eline alıp taşıyabildiğin karakolun bahçesinden indirip havalandırabildiğin bir iha bu. Kamikazesinden male ihaya her şeyi yaptık bunu ne yapan ne lafını eden var. Sanki bir gizli el Bayraktar ın pazarına ellemeyin diyor.
Şu pratikliğe bakın koskoca ABD taktik iha yani Bayraktar yerine bunu kullanıyor. Bir karakol şuncağızla Hakkari de keşif anlamında kuş uçurtmaz bir başına. Azerbaycan yapıyor biz yapmıyoruz. 24 saat havada kalıyor şaka gibi yani.

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2019, 20:20:19 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2019, 20:20:17 »
Valla benden duymus olma ama bunun kanatlarina birer adet lazer güdümlü havan mermisi olanini gormusler diyolla.

İki tane 60mm veya bir tane 81mm. Tabi bunlar futuristik iddialar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2019, 20:31:36 »
https://www.theengineer.co.uk/darpa-orders-precision-guided-mortars/

Valla sunu birakir kacarim. Scan eagle'in envantere girdigi yil 60mm lazer gudumlu muhimmat projesine baslamislar.

İnanip inanmamak sana kalmış! (İtimadina ihtiyacim yok. O sende kalsin)

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2019, 20:35:56 »
Türkler dedin sandım özür dilerim. Türkler yapsa bizim haberimiz olur diye carladım. Dünyada olur tabi yılların iha sı.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2019, 20:38:03 »
Türkler dedin sandım özür dilerim. Türkler yapsa bizim haberimiz olur diye carladım. Dünyada olur tabi yılların iha sı.

Sikinti yok.

Bak bu da micro ihalar icin.

https://youtu.be/vftDTZChRQw

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2019, 20:46:38 »
Her yaptığımızı anında taklit etmeseler olmuyor. Cirit i taklit ettiler, bu da Yatağan ın takliti. Raytheon kendine gel
beğen