Gönderen Konu: NASAMS  (Okunma sayısı 1909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +149/-35
NASAMS
« : 26 Haziran 2013, 01:35:18 »
Norveç İlk NASAMS Fırlatıcısını Aldı

Norveç savunma şirketi  Kongsberg ve onun ABD'li ortağı Raytheon Norveç ordusuna ilk NASAMS Yüksek Mobil Lançeri teslim etti.

NASAMS , görüş ötesi  AIM-120 AMRAAM füze kullanan ABD yapımı bir ağ merkezli orta-uzun menzilli hava savunma sistemidir. Norveç hükümetinin 2011 yılında imzaladığı  anlaşma ile ilk NASAMS kullanıcısı ülke Norveç oldu.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 23:15:42 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +149/-35
Litvanya NASAMA'a Ortak Olmak İstiyor
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2016, 17:57:08 »
Litvanya NASAMA'a Ortak  Olmak İstiyor

Litvanya, Norveç'in Gelişmiş Yüzey-Hava Savunma Sistemini temin etmek için Norveç ile temasta bulunacak. Litvanya Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Norveç'in orta menzilli hava savunma sistemi hakkında görüşmeye karar verdi.

Litvanya Savunma Bakanı;  3 ile 5 kilometre aralığındaki hedefleri durdurmak için bir alçak irtifa hava savunma sistemine sahip olduklarını, 15 kilometre yükseklikteki hedefleri imha edebilecek bir orta irtifa hava savunma sistemine sahip olmak istediklerini belirtti.

Litvanya; Rusya'nın Kırım'ı ilhakı ve Baltık Denizi üzerindeki hava ihlalleri nedeniyle askeri yeteneklerini artırmak niyetinde.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +149/-35
Ynt: NASAMS
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2016, 09:00:46 »
Litvanya Savunma Bakanı Juozas Olekas, Pazar günü yaptığı açıklama ile 100 milyon Euro ile NASAM sistemi almayı planladıklarını duyurdu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +149/-35
AMRAAM-ER ile NASAMS Testleri Tamamlandı
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2016, 16:16:18 »
AMRAAM-ER ile NASAMS Testleri Tamamlandı

Raytheon NASAMS hava savunma sistemi ilk AMRAAM-ER füze uçuş testlerini tamamladı

Raytheon Şirketi, kendisini savaş ortamında kanıtlamış olan AMRAAM füzesinin yeni türünün kullanıldığı Ulusal Gelişmiş Yerden Havaya Füze Sisteminin uçuş testlerini başarıyla tamamladı. Kullanılan AMRAAM-ER, sistemin azami menzilini %50, azami yüksekliğini de %70 oranında artırdı. AMRAAM-ER; NASAMS yeteneği artırmak için Evolved Sea Sparrow Füzesinin roket motoru ile AMRAAM güdüm bölümü ve savaş başlığını birleştirir.

Canlı atış denemelerinde AMRAAM-ER füzesi, NASAMS Füze Fırlatıcı, Sentinel Radarı ve Ates Dağıtım Merkezi kullanıldı. Hedef insansız hava aracı, savaş başlığı ile donatılmış olan füzeyle başarıyla vuruldu.

Raytheon ve Kongsberg tarafından üretilen NASAMS 2005 yılından beri ABD başkentini savunuyor. NATO'nun en yaygın olarak kullanılan kısa ve orta hava savunma sistemidir. ABD'ye ek olarak, Norveç, Finlandiya, İspanya, Hollanda ve bir açıklanmayan bir ülke için hizmet vermektedir. Ayrıca Umman için de üretimi devam etmektedir.

DefenceTurk.com