Gönderen Konu: GÜLÜN BAKALIM ...  (Okunma sayısı 51826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: GÜLÜN BAKALIM ...
« Yanıtla #70 : 07 Eylül 2009, 13:03:39 »

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #71 : 07 Eylül 2009, 16:25:58 »
Bazen çok zorlamamak gerekir

asker arkadaşlığı gibisi yoktur,asla unutulmaz

Yurdum insanı altgeçit lafından ne anlıyor acaba?

Anlaşılan ne alt ne de üstgecidi kullanma alışkanlığımız var.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #72 : 08 Eylül 2009, 13:06:00 »
Lütfen okuyun  :D :D :D :D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #73 : 11 Eylül 2009, 18:59:17 »
Bir boğaza bir tünel yapılması gerekmektedir ve bununla ilgili ihale açılır. İhaleye giren firmalar ise Japon, Fransız ve Türk şirketleridir, ancak üç firmadan da aynı fiyat alınır. Dolayısı ile sonucu görüşmeler belirleyecektir. İlk olarak Japon firma çağrılır:

Japonlar:

"Biz iki yakadan başlarız oratada en fazla bir metre hata ile buluşuruz, o da hemen düzeltilir, önemli bir şey değil." demişler.

Yetkililer:

"Güzel, ancak diğer firmalarla da görüşmek lazım." der.

Fransızlar:

"Biz de iki yakadan başlarız ortada en fazla on santim hata ile buluşuruz, nerdeyse kusursuz olur." demişler. Yetkililer bu habere çok sevinmiş, sıra ise Türk firmaya gelmiş.

Türkler:

"Valla biz de iki yakadan başlarız fakat ortada buluşur muyuz o bilinmez, buluşursak bir tane buluşamazsak iki tane tüneliniz olur."
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #74 : 20 Eylül 2009, 15:54:39 »
Trafik kuralı ihlali yapan kimsenin çıkmadığı uzun bir nöbetin sonunda polis nihayet aşırı hız yapan bir aracı durdurdu. Sürücü camı açtı. Ruhsat ve ehliyetini uzattı. Polis ceza makbuzunu cebinden çıkarırken keyifle gülümsedi.

- Sizi bütün gün bekledim. Sürücü nasıl olsa cezamı öyle ya da böyle çekeceğim rahatlığıyla, iç çekerek cevap verdi.

- Anlıyorum memur bey. Elimden geldiği kadar hızlı gelmeye çalıştım ben de.

Polis, dakikalar süren gülmesi kesilmeyince adama eliyle git, git işareti yaptı ve adam cezadan kurtuldu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #75 : 20 Eylül 2009, 18:03:52 »
Osmanlı zamanında, Bizans donanması ile Osmanlı donanması savaşacaklar. Bizans 10 gemilik muhteşem bir donanma hazırlar ve denize açılır. Donanmanın başında Andropolos vardır. Andropolos en öndeki geminin burnunda elleri göğsünde heybetli bir heykel gibi durmaktadır ve hemen arkasında yaverleri vardır. Hep birlikte Osmanlı donanmasını beklemektedirler. Yukarıdan gözcü bağırır:
"Komutanım, Osmanlı donanması 3 gemiyle göründü".
Komutan yaverine döner ve:
"Bana kırmızı gömleğimi getirin eğer savaşta yaralanırsam kanım belli olup da askerlerin morali bozulmasın."der.
Hemen kırmızı gömleği giyer ve aynı ihtişamıyle yerinde durur. Gözcü yine bağırır:
"Komutanım, o 3 geminin ardından 30 gemi daha göründü."
Andropolos tekrar yaverine döner ve hafifce mirildanir :
"Bana kahverengi pantolonumu getirin."

Çevrimdışı batuhansafak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #76 : 21 Eylül 2009, 01:38:33 »
Başbakan endonezyaya deprem sonrası geçmiş olsun ziyaretine gitmiş heyet içinde bizim temelde varmış heryi gezmişler temel gördüğü manzara karşısında dehşete kapılmış şaşkın ve ürkek gözle bakarken gazeteciler sormuş sayın temel tsunami sizin karadenizdede oluyormu demişler temel ise sakin bir tonla tsunamiyi bilemde bizim orada bi ,,,,,,,,,,,,,,varki yakıp yıkıyor ortalığı demiş.

Kullandığımız kelimelere dikkat edelim...
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2009, 01:59:15 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #77 : 02 Ekim 2009, 15:35:52 »

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0