Gönderen Konu: TSK'da lazer devrimi  (Okunma sayısı 4090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Darkness

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'da lazer devrimi
« : 11 Mayıs 2009, 20:23:40 »
Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün başladığı Tuz Gölü-2009 Tatbikatı'nda kullanılan lazer sistemi sayesinde Mehmetçik yeni bir eğitim anlayışına adım attı.

Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde yapılan Tuz Gölü-2009 Tatbikatı'nın basına açık bölümü, Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda gerçekleştirildi.

Tatbikatı izleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları gösterilerden sonra personelin tamamını tebrik etti.
Org. Başbuğ, tatbikatta konuşlanan kuvvetlerin üzerine konulan lazer alıcılar sayesinde TSK'nın yepyeni bir eğitim anlayışı içine girdiğini söyledi. Başbuğ, bu alıcılar sayesinde artık tatbikatlardaki başarının anında sayısal olarak da görülebildiğini vurguladı.
Lazer sisteminin bir Türk firma tarafından TSK'ya uyarlandığını kaydeden Başbuğ, kasımdan itibaren tüm sistemin kullanıma geçeceğini belirtti. Başbuğ bu sistem sayesinde Şereflikoçhisar'daki tatbikat alanının dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacağını söyledi.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
Ynt: TSK'da lazer devrimi
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2009, 22:44:30 »
Kendisi Doğum yerim ve memleketimdir.Gurur duyuyorum Şereflikoçhisar/Ankara seninle...

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2009, 10:43:25 »
Nasıl bır teknolojı, ne ıse yarar, nerde kullanılır bılen ya da ılgılenen var mı.

Dıkkat edersenız nerdeyse butun askerlerın unıformaları degısıktı. ozellıkle bordo berelılerde de yenı kıyafetler var dı. yenı unıformamız bunlar mı acaba. var mı bılen.. ???

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2009, 03:32:17 »
evet yeni dijital üniformalarımız bunlar, Sayın Başbuğ nun kullandığı üniformada  güney doğuda neredeyse bütün birliklere dağıtıldı diye biliyorum 

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2009, 16:20:22 »
Arkadaşlar Türkiye'de lazer üretiliyormu?Bu konuda bilgisi olan varmı? En son okuduğum Adana'lı tekstilcilerin kendi çabaları ile lazer ürettiğiydi.Tabii üretilen bu lazer yeterli düzeyde değildi. Şimdi hangi aşamada Türkiye'de lazer üretimi bilgisi olan paylaşabir mi?