Gönderen Konu: Işık-2013/1 Tatbikatı “Pençe Hakiki Mühimmat Atışı” faaliyeti  (Okunma sayısı 9069 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
28 Haziranda yapılacak olan Işık 2013 tatbikatında adına pençe denen bir mühimmatın deneme atışları yapılacak.Belki SOM için pazarlama adı olabilir ama başka bir füze olma ihtimaline karşı takip etmekte fayda var.Kimbilir belkide milli hava-hava füzesidir :)

Alıntı
1. Işık-2013/1 Tatbikatı, 21 Haziran-03 Temmuz 2013 tarihleri arasında K.K.K.lığı, Hv.K.K.lığı ve Gnkur.Öz.Kuv.K.lığı unsurlarının katılımı ile 3’üncü Ana Jet Üs K.lığı (Konya)nda icra edilecektir. Tatbikatın seçkin gözlemci günü (SGG) 28 Haziran 2013 tarihinde pençe hakiki mühimmat atışı faaliyeti ile birlikte icra edilecektir.

2. Işık-2013/1 Tatbikatının amacı; Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Harekâtında ihtiyaç duyulan komuta kontrol sürecini işletmek, muhabere usullerini denemek ve geliştirmek, kazazede durumuna düşme ihtimali olan pilotların harekât sahasında “Hayatta Kalma-Kaçma Kurtulma” usullerini geliştirmek ve pilotların eğitim seviyelerini artırmak, geliştirilen yeni usul, silah ve teçhizatı denemektir.

3. Pençe hakiki mühimmat atışlarıyla; Türk Hava Kuvvetlerinin son dönemde yapılan modernizasyon faaliyetleri ile kazandığı imkân ve kabiliyetlerin, vurucu güç olarak sahip olduğu yeteneklerin, üretilen milli sistemlerin teknolojik gelişime ve hava gücüne olan katkıları izlenebilecektir.

4. Faaliyeti takip etmek isteyen basın yayın kuruluşlarının, personel ve iletişim bilgilerini 24 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 18.00’a kadar 0 312 417 96 35 numaralı belgegeçere bildirmeleri saygıyla duyurulur.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliye ... /bn_39.htm
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2013, 17:53:48 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: PENÇE !!!
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2013, 12:29:56 »
Sanırım TSK bülteninden kaynaklanan bir yanlış anlama var ortada.Denir ki bu isim tatbikatın atışlı bölümüne verilen isimdir,ortada yeni bir mühimmat yoktur.Hayırlısı bakalım zamanı gelince gerçeği daha net görürüz.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2013, 15:51:41 »
Acaba bunu mu kastediyorlar ::)

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2013, 15:56:55 »
Banada o tatbikatın o bölümünün ismi gibi geldi. Aklıma benimde bu resimdeki sistem geldi ama zaten yazıda noktalamalara dikkat edildiğinde anlaşılabilir durum yada HvKK ile zaten ne alakası olabilirki o sistemin..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Işık-2013/1 Tatbikatı, 21 Haziran-03 Temmuz 2013 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarının katılımı ile 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı (Konya)’nda icra edilmektedir. Tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü (SGG) 28 Haziran 2013 tarihinde “Pençe Hakiki Mühimmat Atışı” faaliyeti ile birlikte icra edilmiştir.

Işık-Tatbikatı’nın amacı; Muharebe Arama Kurtarma Harekâtında (MAK) ihtiyaç duyulan komuta kontrol sürecini işletmek, muhabere usullerini denemek ve geliştirmek, kazazede durumuna düşme ihtimali olan pilotların harekât sahasında “Hayatta Kalma-Kaçma Kurtulma” usullerini geliştirmek, pilotların eğitim seviyelerini artırmak, geliştirilen yeni usul, silah ve teçhizatı denemektir.

Pençe Hakiki Mühimmat Atışının amacı ise; Türk Hava Kuvvetlerinin son dönemde yapılan modernizasyon faaliyetleri ile kazandığı imkân ve kabiliyetlerin, vurucu güç olarak sahip olduğu yeteneklerin, üretilen milli sistemlerin teknolojik gelişime ve hava gücüne olan katkılarını izlemektir.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_4_tsk_haberler/2013/tsk_haberler_54.htm#6

<a href="http://www.liveleak.com/view?i=d91_1372464548" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.liveleak.com/view?i=d91_1372464548</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615