Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670190 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #60 : 04 Nisan 2010, 02:18:45 »
Helikopterimizin birkaç fotoğrafı...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #61 : 04 Nisan 2010, 02:21:17 »
Bu da üzücü kazadan sonra bir görüntü. Helikopterin burun kısmı; Aselflır ve 20mm top açıkça görünüyor. :(  :'(

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #62 : 04 Nisan 2010, 10:55:31 »
benim bi sorum olacak.t-129 un zirh korumasi hakkinda.zirh korumasi ne kadar etkili?.apache,king cobra,k-52,mi-28,eurotiger,roviak gibilerle kiyasda.ustun ve eksi yanlari. mesela kac mm re mermiye dayana bilir?.motor,kokpit,yakit kismi .
ve birde ihracat icin motor ureticisinin ve lisans sahibi agustanin iznimi gerekiyor?.bunlari bilmek isterim.ve birde havada kalma suresi ve 20 mm lik topunun etkili menzili.
simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #63 : 04 Nisan 2010, 21:50:29 »
Eğer A-129'a bakacak olursak tüm gövde, motor ve rotor palleri 12,7mm Zırh delici mermilere karşı dayanıklı. Rotor palleri ayrıca 23mm roketlere karşı dayanıklı. Helikopterin burnunda Cobra helikopterlerinde kullanılan M197 üç namlulu silahı bulunacak ve helikopter bu silaha ait 500 adet mermiyi taşıyabilecek. 60kg ağırlığındaki bu silah dakikada 300 ila 1500 adet mermiyi ateşleyebilir. Mermilerin namlu çıkış hızı 1,036 m/s. Etkili menzili yanlış hatırlamıyorsam 1500 metre civarında.

A-129 3 saat havada kalabiliyor. T-129'un daha güçlü motorlarıyla ne kadar havada kalabileceğini bilmiyorum. Motor için ABD kongresi bizim kullanımımız için gerekli miktarda izin verdiğiniz biliyorum. Üçüncü bir ülkeye satış için nasıl bir durum sözkonusu net bir bilgim yok. Sevgili Orko_8 veya AVCI konu hakkında  daha fazla bilgiye sahiptirler diye düşünüyorum.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #64 : 04 Nisan 2010, 22:02:51 »
Zati önemli bir milli atılım yaptığımızda sonuç böyle oluyor mehmetçik-1 Dediler gördük altayda bunun gibi olmasın inşallah.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #65 : 04 Nisan 2010, 23:31:18 »
T-129 maksimum 300 adet mermi alabiliyormuş. Tasarımında silah sonradan eklendiği için  yeteri kadar boş alan bulunmadığı suretle az mermi kapesitesine sahip.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #66 : 07 Nisan 2010, 20:38:46 »
Kazaya ait daha net iki fotoğraf,bazı şeyler daha açık görülebiliyor.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #67 : 13 Nisan 2010, 00:56:19 »
 ::) arkadas´lar bu bir prototip......düsmesi gayet "NORMAL".... can kayibi olmadi Allah´dan. En iyi örnek Amerikan´lar, okadar ucak düsürdüler deneme asamasinda, sayisi bile belli degil. Amerikanlarin son Modell F-22 Raptor´u düsdü, adamlar bunu normal karsiliyor, ve düsüs nedenini arastiriyorlar.

Durmak yok, yola devam!  :) Türklerin yapamacagi hicbirsey YOK!

Saygilar
YATAGAN

Çevrimdışı BIXI MAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #68 : 18 Nisan 2010, 00:48:05 »
T-129 maksimum 300 adet mermi alabiliyormuş. Tasarımında silah sonradan eklendiği için  yeteri kadar boş alan bulunmadığı suretle az mermi kapesitesine sahip.

300 mermi neyine yetecek ki bu  helikopterin... ??? Bu yeni piyade tüfeği tasarlayıp şarjörünü 15 mermi ile sınırlamak gibi bi şey...!!!  Helikopterin bize  çok lazım olduğu yer terör faliyetleri.. yoksa  30 helikopter ile meriç in öbür tarafına geçip palikarya Leo su avlama niyetimiz yok...

Sırf terör  ihtiyacı için motorları bile upgrade edilerek alınıyor bu araçlar.. Madem ki birinci öncelik terör olacak , o yılanlara karşı en etkili silah  olan bu 20 mm lik topun  mermi kapasitesinin artması lazım... 2,75 lik  roketlerin  bayram günlerindeki kızkaçıran roketi gibi nereye gittiği belli değil.. youtube videolarında bakıyosun çuffff çufff yapıyo ama  hedefi 6-7 . roket anca buluyor gerisi karavana....!!!

Kanat pilonlarının belki bi tarafına gatling takılabilir mi.. Böylece  seri ateş gücü ve  atılacak mermi kapasitesi artar... ???
Tan ağarırken doğduk, kızıl Şafakta döneceğiz....
Ya Şehit olup Vatan için,Ya Şerefle dönecegiz....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 Prototipi Düştü
« Yanıtla #69 : 18 Nisan 2010, 01:09:07 »
Bir Süper Cobra 750 mermi taşıyor. 300 mermi bence de kesinlikle yeterli değil. Helikopterim gücü artırılmış motorlarına rağmen mermi sayısının azaltılması ilginç olur. Dengeyi bozmadan buna bir çözüm bulunabilir. A-129'da mermi şeridi helikopterin yan kısmında arkaya doğu uzanıyor.

Roket konusunda isabet oranının artırılması için lazer güdümlü cirit roketleri geliştiriliyor zaten. Bunlar çok işe yarayacaklardır.