Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1190 : 30 Ekim 2018, 21:21:29 »
! No longer available

T129 Atak helikopteri ve farklı platformlarda kullanılmak için Geliştirilecek 20 mm'lik burun topu. 2 yıl ilçesinde hazır edilecek. İlk etapta 34 adet üretilecek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1191 : 30 Ekim 2018, 23:26:29 »
ne kadar geç üretiyorlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1192 : 08 Kasım 2018, 14:10:02 »
Jandarmaya teslim edilen dördüncü Atak

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1193 : 28 Kasım 2018, 15:35:24 »
Alıntı
Turan Oguz

@TyrannosurusRex

Yerel kaynaklar, Filipinler Hava Kuvvetleri Komutani’nin, 26 Kasim 2018’de yaptigi bir konusmada atak helikopteri projesinde T129’un secildigini ve gorusmelere baslanmasi icin talimat verildigini iddia etmekte.

Proje kapsaminda 24 adet helikopter temin edilecek.

https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/1067737019760160768

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1194 : 28 Kasım 2018, 15:43:21 »
Alıntı
TAH Savunma

@TAHSAVUNMA

Pakistan ordusunun siparişini verdiği 30 adet T-129 Atak Taaruz ve Taktik Keşif helikopterinin ilk 2’si @TUSAS_TR’de üretilmeye başlandı. 2020 yılında ilk teslimatın gerçekleşmesi hedefleniyor. /@SavunmaSanayii

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1067727777590362112

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1195 : 28 Kasım 2018, 18:36:45 »
Çok güzel haberler bunlar. T129'un başarısı, ATAK-2'nin de ihracatı için işlerin daha hızlı gitmesini sağlayacaktır. Yerli motorlar sayesinde de hiç kimsenin ağız kokusunu çekmeden istediğimiz ülkeye satarız ATAK ve ATAK-2'yi.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1196 : 28 Kasım 2018, 19:50:04 »
Çok güzel haberler bunlar. T129'un başarısı, ATAK-2'nin de ihracatı için işlerin daha hızlı gitmesini sağlayacaktır. Yerli motorlar sayesinde de hiç kimsenin ağız kokusunu çekmeden istediğimiz ülkeye satarız ATAK ve ATAK-2'yi.
Atak için geliştirdiğimiz motor ne zaman bitiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #1197 : 29 Kasım 2018, 13:25:11 »
Acaba bizim de şu haberde bahsi geçen deniz şartlarına uygun olacak şekilde Atak helikopterinin bir versiyonunu geliştirme düşüncemiz var mıdır?

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=3739.10

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
1.5 milyar dolarlık satış için ATAK’a motor seferberliği
« Yanıtla #1198 : 30 Kasım 2018, 12:51:37 »
1.5 milyar dolarlık satış için ATAK’a motor seferberliği

Pakistan’la yapılan 1.5 milyar dolarlık T129 ATAK helikopteri sözleşmesi için ABD Savunma Bakanlığı’nın izni beklenirken, ABD-Pakistan arasındaki gerginlik, Türkiye’yi motor konusunda yeni arayışlara yöneltti

Pakistan’la yapılan 1.5 milyar dolarlık T129 ATAK helikopteri sözleşmesi için ABD Savunma Bakanlığı’nın izni beklenirken, ABD-Pakistan arasındaki gerginlik, Türkiye’yi motor konusunda yeni arayışlara yöneltti.

Fransa ve Polonya’daki motor üreticileriyle görüşen Savunma Sanayii Başkanlığı yetkilileri, her iki ülkeden de olumlu yanıt aldı. Pakistan tarafı ise motorun ABD dışında bir ülkeden alınması durumunda, Himalayalar’da 14 bin feet yükseklikte yapılan test uçuşunun tekrarlanmasını istedi. T129 ATAK helikopterinde ABD’li Honeywell ile İngiliz Rolls-Royce ortaklığı olan Light Helicopter Turbine Engine Company (LHTEC) motorunu kullanan Türkiye’nin, Pakistan’a ATAK helikopterini satabilmesi için ABD Savunma Bakanlığı’ndan ihracat izni alması gerekiyor. ABD Savunma Bakanlığı Türkiye’ye ihracat izni vermezse, TUSAŞ, helikopterlerin üretimine Fransa ya da Polonya’dan alınacak motorla devam edecek ve ilk helikopteri test için Pakistan’a gönderecek.

2016 yılında Himalayalar’da 14 bin feet yüksekliğinde zorlu hava koşullarında yapılan test bir kez daha tekrarlanacak. Testlerde başarı sağlanırsa, TUSAŞ, 30 adet helikopterin tamamını beş yıl içerisinde tamamlayacak.

Kaynak: Hürriyet
http://defencelimit.com/1-5-milyar-dolarlik-satis-icin-ataka-motor-seferberligi/

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1199 : 30 Kasım 2018, 14:35:38 »
Başka ülkeden motor alınacaksa bunu fırsata çevirip Aselsan Cats'ıda takıp T 129 -2P adında yeni bir helikopter de üretirsek hiç de fena olmaz.