Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 378034 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +90/-169
  • DefenceTurk.com
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1230 : 17 Ekim 2018, 11:45:40 »
+1

Serkan senin bu helikopter için gövde ve kanatların yüzeylerine takılabilecek AESA radarı gibi bir düşüncen vardı diye hatırlıyorum sanki!

Zamanla zaten bütün radarlar öyle oalcak benim düşüncemde değil İtalya filan başladı ufak tefek AESA radarlar yapmaya. 10 yıl sonra hepsi öye olacak ama şimdilik dönen filan antenlerle idare etmek gerek. Yaparız biz çok iyi radar konusundaki gelişme seyrimiz hiç konuda geri kalmayız ATAK 2 de filan görürüz. Ona bakarsanız bizim Mildar da Amerikanın Aphace sinin longbow radarı yanında uzay teknolojisi gibi şimdi. AESA radar anteni sabit olduğundan her yere sıkışabilir ben onu demiştim ama zamanı gelince olur onlar aceleye gerek yok yapmışlar işte şimdilik o yeter.

Bakın İtalyan firmanın helikopterdeki AESA radarları

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +149/-35
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1231 : 17 Ekim 2018, 15:13:28 »
Yani koca radarı helikopterin kanadının altına takıp, koluna kovayı takıp çeşmeden su doldurmaya giden hatçe bacı gibi uçurmak yerine, helikopterin gövdesi, kanatçıkları vs içerisine gizlenebilecek AESA benzeri yeni bir radar geliştirmek, silah ve yakıt taşıma amaçlı olan kanatları daha iyi değerlendirmek daha mantıklı bence!

Biz malesef halen çoğu konuda geriden geliyoruz. Hep mevcut sistemleri üretme hedefindeyiz. Biz o hedefle uğraşırken, bizden önce o hedefi üretenler farklı sistemler geliştiriyorlar. Biz yapana kadar daha ileri sistemleri kullanıma çoktan sokmuş oluyorlar.

Bu nedenle başkalarının yaptıklarını yapmaya değil, başkalarının yaptıklarının daha ilerisini nasıl yapabiliriz diye kafa yormalıyız!

Bakınız Pakfaya nasıl!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com