Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 673015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1110 : 20 Mayıs 2018, 11:50:43 »
Vay be yıllarca 5 tane Super Cobra ile terörle mücadele ettik şimdi 35 olmuş. Feto cular almadılar helikopter
Daha yarısı üretilmedi Serkan bey ;) daha sonrada ATAK2 inşallah, alem filo neymiş görecek !
Bu helikopterlere ciddi yatırım yaptık. Pilot kabiliyeti, mühimmat çeşitliliği, helikopterin kabiliyetlerinin arttırılması gibi konulara sürekli öncelik verilmeli.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #1111 : 20 Mayıs 2018, 14:07:59 »
50+41 opsiyondu 50 adetten sonra atak2 ye geçilir sanırım.
Sanmam, bence Atak2 dahil degil siparis edilenlerde
Ismail Demir en son bir tv programinda: "siparis zincirimizde 78 Atak var" demisti. Ilk etap 59 adetti + EGM ve jandarma için siparis 27 adetti toplam 86 yapar, EGM için istelinen 9 helikopterin 6 adeti kesin üçü opsyon oldugu biliniyor, 83 ten 78 çikarirsak jandarma için beklenen 18 helikopterden besinin opsyon oldugunu düsünebiliriz. ( Tabi sayin müstesarin röportajda verdigi rakam dogru ise , laf aramizda düsünerek cevap vermesinden kuskulandim  ;D )
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2018, 14:15:30 Gönderen: sephiroturk »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1112 : 20 Mayıs 2018, 14:29:49 »
O konuşmayı yapana kadar teslim edilenleri şipariş listesinden çıkar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
30 Atak helikopteri için Pakistan ile imzalar atıldı
« Yanıtla #1113 : 25 Mayıs 2018, 11:07:12 »
30 Atak helikopteri için Pakistan ile imzalar atıldı

Milli imkan ve kabiliyetlerle geliştirilen T129 Atak Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri bu kez ihracat yolculuğuna çıkıyor. Pakistan ile yürütülen görüşmeler sonucu 30 adet Atak helikopterinin satışına yönelik sözleşme imzalandı.

ANKARA - GÖKSEL YILDIRIM

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) taarruz helikopteri ihtiyacının giderilmesi amacıyla Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) tarafından geliştirilen ve üretilen Atak helikopteri, sahadaki başarısına ihracatı da ekledi.

TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı envanterine 2015 yılından bu yana 35 Atak helikopteri teslim edildi ve bu helikopterler aktif şekilde terörle mücadele operasyonlarında kullanılıyor.

Savunma sanayisindeki milli ve özgün üretim modelinin en dikkat çeken ürünleri arasında yer alan Atak helikopteri, ortaya koyduğu üstün performansla ihracat kapısını da araladı. Pakistan ile Atak helikopterine yönelik bir süredir devam eden görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Görüşmelerde gelinen nokta, AK Parti'nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve Genel Seçimler Seçim Beyannamesi'nin savunma, havacılık ve uzay sanayisiyle ilgili bölümünde ortaya konuldu.

Beyannamede, çok yakın zamanda Pakistan ile 30 adet Atak helikopteri satış sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Böylece Pakistan ile Türkiye arasında savunma alanında uzun süredir var olan iş birliği ve ikili ilişkiler yeni bir boyut kazandı.

Pakistan'da bir dizi teste tabi tutulan ve bunlardan başarıyla çıkan Atak helikopteri, 23 Mart'ta Pakistan Milli Günü kutlamalarına katılmıştı. Programda Atak helikopterleri de gösteri uçuşu yapmıştı.

Üstün yetenekleriyle harekat sahasında kendisini ispat eden Atak'ın ihracı için Pakistan'ın yanı sıra çeşitli ülkelerle görüşmeler yürütülüyor. Atak, bu arayışların bir parçası olarak katıldığı çeşitli uluslararası etkinliklerde yeteneklerini sergiledi.

Çok yönlü üstün harekat kabiliyeti
Atak helikopteri, yüksek performans ve manevra kabiliyeti, asimetrik silah yükü, düşük görünürlük, ses ve radar silueti, yüksek seviyede darbeye mukavemet ve balistik tolerans gibi özelliklere sahip bulunuyor. Bu özellikler helikoptere çeşitli muharebelerde çok yönlü üstün harekat kabiliyeti kazandırıyor.

Yakın hava desteği görevleri için 76 adete kadar güdümsüz roketler ve 500 adet mühimmat kapasiteli 20 milimetre top ile donatılan Atak, çok amaçlı görevlere uygun olarak da 8 adet UMTAS Antitank Füzesi, 16 adet Cirit Lazer Güdümlü Füze, 8 adet Stinger Hava-Hava Füzesi ile en modern elektronik harp ve elektro-optik sistemleri de bünyesinde barındırıyor.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/30-atak-helikopteri-icin-pakistan-ile-imzalar-atildi/1156328
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1114 : 25 Mayıs 2018, 11:16:20 »
Sözleşme imzalandı imzalanmasına ama Amerika bu LHTEC motorunu ihracat için verecekmi bakalım.
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2018, 11:28:47 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1115 : 25 Mayıs 2018, 12:27:05 »
Sözleşme imzalandı imzalanmasına ama Amerika bu LHTEC motorunu ihracat için verecekmi bakalım.
Sözleşme imzalandigina göre birşeyler düşünülmüştür yani inşallah düşünülmüştür.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1116 : 25 Mayıs 2018, 13:07:50 »
Ne olacak şimdi merak ediyorum. Kapsamlı bir Ambargo gelirse artık Atak Anlaşması fes mi olur .

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1117 : 25 Mayıs 2018, 14:09:24 »
Ne olacak şimdi merak ediyorum. Kapsamlı bir Ambargo gelirse artık Atak Anlaşması fes mi olur .

Evet

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1118 : 25 Mayıs 2018, 14:34:18 »
Fes değil, fesih. :)

Sanıyorum motoru konusunu öncesinden netleştirmişlerdir.  ::)
Yoksa sadece hüsrana uğrayan bir seçim propagandası olarak görülür.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1119 : 25 Mayıs 2018, 15:04:35 »
Bu tasarıdan Türkiye nasibini alacağına inanamıyorum. Siz senatörlerin örmelerine bakmayın. Türkiyeyi sorsanız haritada bulamazlar. Hesap sonuçta Pentagondan geçiyor ve onlar konum hakkında  farkındalar.