Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 673155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1060 : 19 Kasım 2016, 21:09:40 »
Şehir içinde şuana kadar atak helikopteri kullandığımızı görmedim.Şuanda olağanüstü bir durum var şehir içlerin de bu tarz ağır silahlarla çatışma ve büyük yıkımlar yapılmaz ama mecburen yapmak zorunda kaldık eğer polisi aşan bir iş varsa bugüne kadar olduğu gibi jandarma ve ordu destek verir zaten.

15 Temmuzda emniyet silah gücü olarak sınırlı ve yetersiz kalacak tabi zaten yetersiz kalmıyorsa bir sorun vardır.Böyle bir saçmalık olabilir mi hangi ülkenin polisi askerine göre silah gücü olarak yeterli ki.

Görmediysen izle. Bu videyo sanırım 3-4 yıl önce çekilmişti.  Şehire sızmaya çalışan teröristlere havadan müdahale edilmişti.
! No longer available

T129 illa çatışmaya girmesine gerek yok eskortluk görevi de yapabilir.  özellikle intikallerde eskortluk yapabilir. konvoyların güvenliğini sağlayabilir.

Geçen sene Türk askeri üniformasını giyen birileri meclisi bombalayacak, Gölbaşındaki Polis Özel Harekat merkezini bombalayacak, savaş helikopterleri polis araçlarını hedef alacak, sivilleri vuracak diye biri yazsaydı bende saçmalık derdim. Bu saçmalıkları hepimiz yaşadık. 15 temmuzda maalesef hepsini gördük.

8-9 tane T129  bu ülkeyi el geçirecek diye düşünen arkadaşların iyi niyetinden şüphelenirim. Bu ülkenin hava kuvvetleri var. gerekirse görev yeri dışına çıkan helikopterleri düşürür.

Polis ile Asker arasına nifak tohumları atmak isteyenleri savunma sanayi forumlarında epeydir görüyorum.  8-9 helikopteri alan polis özerklik mı ilan edecek,  Polisten Askerden ne korkunuz var arkadaş anlamıyorum. 2 side bu ülkenin Bayrağı için can veriyor. 2 sini birbirinden ayrıştırmaya kalkmayın...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #1061 : 19 Kasım 2016, 22:18:04 »
15  Temmuz  2o16  FETÖ  darbe  girişimi sonrasında  gündeme  gelen  ve  birkaç  aydır devam eden EGM Havacılık Dairesi Başkanlığı için dokuz T129A Taarruz ve Taktik Keşif Helikopterinin tedarikine yönelik görüşmelere 8 Ekim  2o16  itibarıyla  devam  edilmekteydi. Edindiğimiz bilgiye göre EGM’nün önümüzdeki süreçte Sınır Güvenliği sorumluluğunu da üstlenmesi planlandığı için, T129A gibi ağır silahlı helikopterlere ihtiyaç duyacağı değerlendirilmektedir. KKK’nın tam konfigürasyona sahip olmayan T129A Erken Duhul Helikopterlerinden istediği performansı alamadığı için EGM Havacılık Dairesi ihtiyacı kapsamında bu Helikopterlerin EGM envanterine kaydırılabileceği, KKK’na ise bunların yerine ilave T129B ATAK Helikopteri alımının yapılabileceği belirtiliyor. Edindiğimiz bilgiye göre nihai kararın alınmasını müteakip ABD Hükümetinden söz konusu satışa/transfere yönelik izin istenecektir.

S&H 176 sayfa 30

Bu izin olayını "KKK’na ise bunların yerine ilave T129B ATAK Helikopteri alımı" ile bağdaştırmak istiyorum , ama karşıma "satışa/transfere" yönelik izin kısmı çıkıyor...
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2016, 22:18:40 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #1062 : 19 Kasım 2016, 22:52:23 »
ABD'den izin istenmesinin sebebi helikopterin sivile transfer olmasından dolayıdır.Malum motorun sivil ve askeri versiyonları var.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1063 : 22 Kasım 2016, 07:46:02 »
Bu arada Havelsan T129 simülatörü.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1064 : 23 Kasım 2016, 15:07:04 »
Pakistanın 40 atak ve 1 milyon MPT-76 alacağına dair haberler okudum. Bir gerçekçiliği varmı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1065 : 23 Kasım 2016, 15:24:30 »
MPT işi yalan ama Atak konusu belirsiz,biraz daha beklemek gerek.Acele etmeyin.

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1066 : 23 Kasım 2016, 15:27:36 »
MPT işi yalan ama Atak konusu belirsiz,biraz daha beklemek gerek.Acele etmeyin.
Cevap için teşekkür ederim

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4

Çevrimdışı Raptor44

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1068 : 23 Kasım 2016, 16:22:20 »
Evet okuduğum bir kaynakta bu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
TAI 27’nci T-129 ATAK helikopterini teslim etti
« Yanıtla #1069 : 22 Ocak 2018, 13:02:45 »
En son burada kalmıştık.  ;)

TAI 27’nci T-129 ATAK helikopterini teslim etti

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) bu yıl 9 adet T-129B ATAK helikopteri teslim etti. Böylelikle Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeni T129 helikopter sayısı 27’ye ulaşmış oldu. Yılın son teslimatı, dün gerçekleştirildi. Test ve kabul işlemleri tamamlanan helikopter yeni yuvasına uçtu.

İlk T129 teslimatı, ‘erken duhul helikopteri’ olarak adlandırılan EDH modeli ile 2014’te başlamıştı. İlk 9 helikopterden sonra TAI standart B modelinin teslimatlarına başlamıştı. TSK'ya toplam 59 adet ATAK helikopteri teslim edilecekb

Sırada Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için imal edilecek T129’lar bulunuyor. TAI ayrıca Pakistan’a satış için de görüşmelerde kontrat aşamasında.

Kaynak: www.kokpit.aero
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com