Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #820 : 03 Nisan 2014, 14:44:48 »
Son durum haberi olarak vereyim,ilk 9 helikopter 2014 sonuna kadar teslim edilecek deniyor,yani fazla acelesi yok gibi kuvvetin.Muhtemelen iyileştirmeler istemişlerdir,kim bilir belki Aselflir 300T yerine CATS opsiyonu deneniyordur şu anda.8 km menzilli Mızrak-U yerine 16 km menzilli Mızrak ER deneniyordur yada meteksan radarın entegresine uğraşıyorlardır vs.Gecikmelerin sebeplerini bilmeden yargılamayalım demeye çalışıyorum bilmem anlatabildim mi ?

Hayal kirikligi bakimindan arkadasa hak verebiliyorum "erken duhul" oldu gecikmis duhul helikopteri, biraz daha bekleseler tam konfigurasyon teslim ederler herhalde.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #821 : 03 Nisan 2014, 15:21:02 »
Yahu bende hak veriyorum da elimizden birşey gelmiyor işte.Bu arkadaşta sağolsun her fırsatta hatırlatıyor,daha çok moralim bozuluyor :)

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #822 : 03 Nisan 2014, 15:25:28 »
Eger sadece helikopterden bahsediyorsak, yani herhangi bir algi yonetimi yoksa gecikme buyuk oranda siyasi...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #823 : 03 Nisan 2014, 19:45:00 »
Eger sadece helikopterden bahsediyorsak, yani herhangi bir algi yonetimi yoksa gecikme buyuk oranda siyasi...
Veya ABD motor vermiyordur, proje hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Utanç verici olan projenin ölmesi falan değil.

Milleti adam yerine koyup açıklama yapmamaları.

Hoş, Twitter'i kapattırırken "aman milletimiz ne der" diye endişelenmedi sayın başbakan. "Yabancı ne der beni ilgilendirmez!" dedi. Yani başbakanın umursadığı ve endişelendiği şey, yabancının ne dediğiydi!

Kendi vatandaşını adam yerine koymayan bizzat başbakan idi. İmam-cemaat ilişkisi... Öyle başbakana'a böyle bürokrasi...

Bir daha söylemek istiyorum bu forum siyaset yapılan,yapılması mümkün olan bir forum değildir...
Eğer siyaset yapıcaksanız,siyasi düşüncelerinizi paylaşacaksınız bunu forumda değil forum haricinde heryerde yapabilirsiniz.

Ayrıca sadece siz düşünmüyorsunuz ülke gündemini,başbakanı,savunma sanayini,cemaati unutmayın bu forumda siz siyasi bir mesaj verdikçe size karşı cevap vermek isteyenler olacaktır!
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #824 : 03 Nisan 2014, 19:54:59 »
Benimkisi siyasi gorus degil durum tesbiti. Hicbir partiye, hatta iktidara bile atif yok o mesajda. Bana cevap vermek isteyen de buyursun gelsin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #825 : 04 Nisan 2014, 07:41:08 »
Konuya dönelim lütfen,herkes siyasi görüşlerini cebine soksun.Yeterince çatışma ortamı var ülkede birde siz başlamayın.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #826 : 13 Nisan 2014, 10:02:18 »
T129 Erken Duhul Helikopterlerinin üretimi tamamlandı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın acil ihtiyacı kapsamında alımına karar verilen T129 EDH (Erken Duhul) helikopterlerinin üretimi tamamlandı.
T129 Erken Duhul Helikopterlerinin üretimi tamamlandı
Foto Galeri için lütfen tıklayın.

Muhammet METİN/Kokpit.aero

Acil ihtiyaç kapsamında, mevcut ATAK projesine ek olarak 2010’da 9 adet T129 alımına karar verilen Erken Duhul Helikopterlerinin üretimi tamamlandı. Kalifikasyon ve Kabul testleri devam eden program kapsamında helikopterlerin önümüzdeki aylarda Kara Kuvvetlerine teslim edilmesi planlanıyor.

T129 ATAK Helikopterleri, 2011 yılından itibaren 3.200 saatin üzerinde test uçuşu gerçekleştirdi. Bu test uçuşlarında toplam 5.000 adete yakın 70mm'lik roket atışı yaptı. T-129 EDH helikopterinin ilk ikisinin öncelikle öğretmen pilotların eğitimlerinde kullanılması planlanıyor. ATAK projesi kapsamında milli aviyonik ve silah sistemleri ile donatılacak helikopterlerin üretim çalışmalarına ise devam ediliyor.

T129 İNGİLTERE YOLCUSU

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) tarafından üretimi gerçekleştirilen ve geçtiğimiz aylarda Bahreyn'de düzenlenen Uluslararası Havacılık Fuarı’nda ilk kez sergilenen ve gösteri uçuşu yapan T129 ATAK helikopteri, 19-20 Temmuz arasında İngiltere'de yapılacak Farnborough Havacılık Fuarı'na katılacak. ATAK helikopteri fuar da gösteri uçuşu da yapacak.
Kaynak: www.kokpit.aero

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #827 : 17 Nisan 2014, 20:31:58 »
Atak, Aralık 2011'den günümüze, 3200+ saat uçtu.

Atılan mühimmat;

-42.000 (20mm top)
-4800 (70mm roket)
-600 Flare

Sayın cabatli_53'ten

Ayrıca bugüne akdar 107 Atak bakım ekibi ile 27 Atak pilotu yetiştirilmiş :) 

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2014, 20:32:57 Gönderen: enes8101 »

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #828 : 19 Nisan 2014, 11:43:46 »
İlk helikopter pazartesi teslim edilcek. Hayırlı olsun. Yakında düşer haberlere kaynak benim.  8)
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #829 : 19 Nisan 2014, 15:45:05 »
İnşallah üstad,bir teslim edilse herkes rahatlayacak...