Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670413 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #810 : 22 Mart 2014, 10:45:44 »
Tomahawk madem sorunları vardı niye 3-4 aydır güvercinlik üssünde niye Tai ye geri gönderilmedi?Şunu da net söyliyim T129 testleri geçti...
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #811 : 22 Mart 2014, 11:20:03 »
Arkadaşlar, TAI, SSM, Kara Kuvvetleri, vs... açıklama yapmadıktan sonra siz niye arkadaşı ikna etmeye çalışıyorsunuzki ? Bırakın zamanla envantere girdikçe zamanla operasyonlarda kullanılmaya başlandıkça arkadaş ikna olacaktır. 1912 senesinden beri (yani 100 yılı aşkın süredir) tecrübesi olan firma bile 2001'de başlamış JSF projesini hala bitirip de kalifiye edemedi. Yeni girdiğimiz işte 7 sene (2007-2014) içinde projeyi bitirip kalifiye edip 100% emin bir şekilde operasyonlara göndermek hayalperestlik olacaktır.

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #812 : 22 Mart 2014, 11:29:27 »
Gayet açıklayıcı bir yorum yaptığımı düşünüyorum. Resmi olarak envantere en erken yaz aylarında girebilir eğer silahlı kuvvetler kabul etmezse daha ileriyede uzayabilir. Bu tarz şeyler normal kağıttan uçak yapmıyoruz.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #813 : 22 Mart 2014, 11:35:11 »
Arkadaşlar, TAI, SSM, Kara Kuvvetleri, vs... açıklama yapmadıktan sonra siz niye arkadaşı ikna etmeye çalışıyorsunuzki ? Bırakın zamanla envantere girdikçe zamanla operasyonlarda kullanılmaya başlandıkça arkadaş ikna olacaktır. 1912 senesinden beri (yani 100 yılı aşkın süredir) tecrübesi olan firma bile 2001'de başlamış JSF projesini hala bitirip de kalifiye edemedi. Yeni girdiğimiz işte 7 sene (2007-2014) içinde projeyi bitirip kalifiye edip 100% emin bir şekilde operasyonlara göndermek hayalperestlik olacaktır.

O zaman en başından itibaren projeye başlayanlar hayalperest oluyorlar. Çünkü proje takvimini belirleyenler kendileri! JSF ile ATAK çok farklı projeler. Biri sıfırdan son nesil bir uçak geliştirip üretme, diğeri ise var olan bir hava aracını geliştirerek üretme. Sonuç olarak ülkemizdeki pek çok savunma projesinde olduğu gibi ATAK da takvimin gerisinden ilerlemeye devam ediyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #814 : 22 Mart 2014, 12:15:15 »

O zaman en başından itibaren projeye başlayanlar hayalperest oluyorlar. Çünkü proje takvimini belirleyenler kendileri! JSF ile ATAK çok farklı projeler. Biri sıfırdan son nesil bir uçak geliştirip üretme, diğeri ise var olan bir hava aracını geliştirerek üretme. Sonuç olarak ülkemizdeki pek çok savunma projesinde olduğu gibi ATAK da takvimin gerisinden ilerlemeye devam ediyor.

Haklısın ama iki ülke arasındaki tecrübe farkını göz önünde bulundurmak lazım. Benim artık farklı düşüncelerim oluşmaya başladı artık sorunsuz şekilde kesinlikle bu yıl kabul edilmesi lazım. İnsanlar sorunlu helikopter gözüyle bakabilirler.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #815 : 22 Mart 2014, 13:32:24 »
Arkadaslar t129'un akibeti NE olur bilemem, silahli kuvvetler NE yapar hic umrumda degil. Ancak kesin olarak bildigim birsey var:  Su anda ulkemizin bir bolgesi kendi silahli gucunu kurmak icin calismalara son hiz devam ediyor. Cok ilginc gelismelere ve silah sistemlerine sahit olacagiz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Attila

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #816 : 23 Mart 2014, 23:25:09 »
Haklısın ama iki ülke arasındaki tecrübe farkını göz önünde bulundurmak lazım. Benim artık farklı düşüncelerim oluşmaya başladı artık sorunsuz şekilde kesinlikle bu yıl kabul edilmesi lazım. İnsanlar sorunlu helikopter gözüyle bakabilirler.

Bence yanlış bir bakış açısı, çıkan sorunlarıda tecrübe ve kazanım olarak görmek gerek.Dünya üzerinde sıfır sorunla yürüyen büyük projeler olduğunu zannetmiyorum.

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #817 : 24 Mart 2014, 00:53:35 »

Bence yanlış bir bakış açısı, çıkan sorunlarıda tecrübe ve kazanım olarak görmek gerek.Dünya üzerinde sıfır sorunla yürüyen büyük projeler olduğunu zannetmiyorum.

Ortaya atılan sorunlar bana çok saçma geldiği için bunu söyledim. Üstelik daha önce yapılmış bir proje üstünde iyileştirme yapıyoruz. Agusto firmasının bu sorunları çözmemizde gerekli yardımı yapmıyorsa hangi konularda yardım ettiğini bilmek istiyorum.

Çevrimdışı tomahawk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #818 : 03 Nisan 2014, 11:38:35 »
Ve..Nisan..envantere giren T-129 adedi:Sıfır..Lütfen kuyruk numarası var demeyin..Resmi olarak envantere girmiş helikopter yok. Denge sorunu mu var?Ağırlık soruni mu var?aviyoniklerde uyumsuzluk mu var?Mızrak O,Mızrak U larda,Ciritte uyumsuzluk mu var?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #819 : 03 Nisan 2014, 13:06:25 »
Derdin ne kuzum senin? Envantere helikopter girse başın göğe mi erecek sanki,sana ne faydası-zararı var sana.Vatandaşlık hakkım verdiğim verginin hesabını sorarım diyorsan eyvallah ama böyle temcit pilavı gibi foruma yazarak olmaz o iş.Helikopteri isteyen kurum TSK üretttiren ve kontrol eden SSM üreten TAI ve bağlısı sanayi;senin benim bizim bir etkimiz veya yaptırım şansımız var mı ? yok...E nedir bu ısrar az sabırlı olun yahu evveliyatımızda üretilmiş yüzlerce helikopter ve onlarca model yok.Nihayetinde bu işlerde yeni sayılırız.Sabırlı olmak iyi bir erdemdir unutmayın,başarılı olmalarını istediğinizden eminim ama böyle yaparak motivasyon bozmaktan başka bir şeye yardım etmiyorsunuz.Lütfen daha dikkatli ve sabırlı olun size tavsiyem budur.

Son durum haberi olarak vereyim,ilk 9 helikopter 2014 sonuna kadar teslim edilecek deniyor,yani fazla acelesi yok gibi kuvvetin.Muhtemelen iyileştirmeler istemişlerdir,kim bilir belki Aselflir 300T yerine CATS opsiyonu deneniyordur şu anda.8 km menzilli Mızrak-U yerine 16 km menzilli Mızrak ER deneniyordur yada meteksan radarın entegresine uğraşıyorlardır vs.Gecikmelerin sebeplerini bilmeden yargılamayalım demeye çalışıyorum bilmem anlatabildim mi ?