Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 674289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #760 : 03 Aralık 2013, 17:42:00 »
anka prototipi batmanda kuvvetin emrinde yani 10 adetlik seri üretim anlaşması yapıldı ancak uzun süredir anka zaten kuvvet tarafından kullanılıyor hatta hani şu firar eden teröristler yok muydu onlarıda anka görüntüledi

kaynak:bizzat ben istediğiniz kaynaktan teğit edebilirsiniz

Allah rızası için rica ediyorum şu korkunuzu yenin bizim mühendislerimizede tasarım gücümüzede savunma sanayimizede özelliklede TAİ ye güvenin :(

hürkuş un ilk uçuşunu izlediyseniz pilot ifadesi aynen şu:yağ gibi kayan bir tayyare yapmışsınız

yıllardır s70 üreten ankayı,hürkuşu tasarlayan f 16 imalatı yapan bir firma neden bir atak helikopterini yapamasın atak helikopterimizde sorun oldumu? tabiki oldu denge sorunu oldu ancak çözüldü gayet net azarbeycan cumhurbaşkanına tanıtım vidiosundada görüldüğü gibi problemler çözülmüş

sonra bunlar karışık sistemler 1960 yılında cobra yı tasarlamış bir devlet bile bugün f35 in hatalarını bir türlü gideremiyor
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı tomahawk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #761 : 04 Aralık 2013, 11:32:55 »
yo,haklısınız,,bu güvensizlikten vs değil..neticede envantere alınmış resmi bir T 129 YOK..BU KADAR BASİT..SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ,ÇÖZÜLÜYOR YA DA ÇÖZÜLECEK BİLEMEM..ANCAK BİR COBRA,SÜPERCOBRA KADAR VERİMLİ OLACAK MI GÖRECEĞİZ..

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #762 : 04 Aralık 2013, 13:00:21 »
Cirit taşıyan uçan bir kamyon bile daha etkili olur, takmayın kafaya! 4 Tanesi envanterde diye duydum ama... Neyse...

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #763 : 04 Aralık 2013, 17:13:49 »
kesin olarak bir açıklama yapılmaması can sıkıcı ancak murad bayar ın yakın zamandaki konuşmasında 4 adedin kabul aşamasında olduğu 3 adedin ise yakında hazır olacağını söylemişti

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #764 : 06 Aralık 2013, 19:25:40 »
Bayar röportajından,

Atak projesini konuşmak isteriz biraz. Kabul testlerinin sonuncusundan geçemedi. Takvim sarktı mı biraz ne gibi sıkıntılar var?

Bu işler hakikatten uluslar arası standartlar ve sistem neyi gerektiriyorsa o şekilde yapıyoruz. Biz yaptık oldu gibi bir yaklaşım yok. Standartlar neyse bunu talep ediyoruz. Bu zorluklar dolayısıyla yaşanır her projemizde.Haftalarla ifade edeceğimiz bir noktaya geldik diye düşünüyorum ben. Her adımda bu sorunları çözüyoruz ve ürün daha mükemmel hale geliyor. Biz bu sistemleri kullanıma verdiğimiz de bu geri besleme devam edecek. Bu aslında bizim savunma sanayi teknolojimizi geliştirme ve derinleştirmemizin en önemli dinamiğidir.
kaynak:http://www.ntvmsnbc.com/id/25484206

hepimiz merak ediyordu bence kabul testlerini geçememesi bizim için daha iyi her geçen gün dahada gelişiyor ve ülkemiz sanayi daha çok şey öğreniyor haftalar kaldığı söyleniyor hadi bakalım ;D

Onu bunu bilmem de TSK gerçekten referans ordu

Çevrimdışı tomahawk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #765 : 11 Aralık 2013, 12:51:23 »
Envantere henüz alınmayan ve hiç bir gaddar,zorlu görevde daha bulunmamış ancak 2 adet düşen ANKA..ENVANTERE ALINMAMIŞ,HİÇ BİR GÖREVDU KULLANILMAMIŞ ANCAK "VATAN MİLLET SAKARYA" ile  GELEN GİDEN BAKAN,BAŞKANLARA GÖSTERİLEN BİR T 129 HELİKOPTERİ..Bunları subjektif olarak değil aksine objektif olarak yazıyorum..Hiç bir şey demek ki "biz yaptık","biz uçtuk" demekle olmuyor..O yemediği hakaret kalmayan Heronlar aslanlar gibi göklerde süzülüyor ve bir tanesi dahi düşmedi kaç yıldır..BU İŞLER BASİT DEĞİL..

Çevrimdışı tomahawk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #766 : 11 Aralık 2013, 15:37:47 »
Pardon?Ben envantere daha alınmamış bir T129 dan ve daha envantere alınmadan  düşen 2adet ANKA'dan bahsettim.Bunlar neden üyelik silinmesini gerektirsin ki?"Çok yaşa padişahım" mı demek lazım illaki?..Ben de yapılan olumlu şeylerin farkındayım ancak şu da bir gerçek ki ne T 129 ne de ANKA envantere alınmadı..1+1 = 2 ise 3'mü demek lazım?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #767 : 11 Aralık 2013, 16:36:16 »
O yemediği hakaret kalmayan Heronlar aslanlar gibi göklerde süzülüyor ve bir tanesi dahi düşmedi kaç yıldır..BU İŞLER BASİT DEĞİL..

Gaza gelip sallamak çok basit ama...

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/03/03/mardinde_heron_dustu

Mardin'de Heron düştü
yeni haberGiriş Saati: 03.03.2011 11:50
Güncelleme : 03.03.2011 17:37
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin istihbarat amaçlı kullandığı "Heron" Mardin'in Dargeçit ilçesi kırsalında düştü.

İnsansız hava aracının bu sabah vatandaş ve köylüler tarafından bulunduğu belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Güvenlik güçleri, dün akşam saat 19.00 sularında Ilısu köyü ile Temelli köyü kırsalında boş araziye (İHA) uçağı düştüğü kaydedildi.

Temelli köyü sakinleri uçağın, köyün 300 metre dışına düştüğünü belirtti. Vatandaş asker el birliği ile yapılan arama sonucu uçağın bu sabaha karşı bulunduğu kaydedildi.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #768 : 11 Aralık 2013, 19:36:38 »
sayın tomahawk gerçekten sallamak la bu iş olmaz Anka %100 yerli olsa dediğinize yine biraz hak veririm ancak motoru,iniş takımları vs birçok parçası ithal olan birsistemden bahsediyoruz ayrıca -10 derecede bile arabanız çalışmaya biliyorken bu tarz çok karışık kompleks bir sistemin 0 hatalı olmasını mı bekliyorsunuz? >:( size sadece gülmek gerek hatırlarsanız t129 da 1 kez kaza kırıma uğramıştı ancak bugün kabul testlerine gelmiş bir heliden bahsediyoruz afedersiniz ama savunma sanayine bu güvensizlik ve ön yargılı bakış nerden kaynaklanıyor??

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #769 : 12 Aralık 2013, 07:29:30 »
Şimdi forumdaki konularda bazı arkadaşlar şüpheli yaklaşıyor bazı projelerin son haline, haklılar bi nevi. Yeterli bilgilendirme yapılmıyor resmi makamlarca, hep dışarıdan bilgiler geliyor. Aylık bir bilgilendirme yayınlamaları bu konulara ilgisi olanlar için iyi olabilirdi lakin projeleri gizli yürütmekte önemli.  Buradan bi bilgilendirme yapayım projeler hakkında.

Anka projesinde gelen bilgiler seri üretime geçtiği yönünde. Lakin ne kadarlık bir sipariş var, teslim tarihleri ne zaman açıklanmadı şu an. Aktif kullanımda olan tek bir Ankanın olduğu biliniyordu o da düştü geçenlerde. Ama düşmesini illa teknik sebeplere bağlamayın, sabotaj olabilir. Devletin medyaya yaymadığı ama kullanımda tuttuğu ankalar elbette vardır, heronlara bel bağlayacak halleri yok bu durumdayken. Elbette hatalar olacak, çünkü bu projenin seri üretim aşamasının 2016-2018 yıllarında yapılması planlanıyordu. Sorunları hızlı çözelim derken sıkıntılara çıkıyor illa.

Bir çocuk emeklemeden yürüyemez. Yeni yeni kendimize geliyoruz. Zaman alacak, ama olacak.

T-129 konusuna gelirsek şayet, onda durum 2014 ilk 6 ayında ortaya çıkar, resmi olarak. Şu an 7 adet envanterde olduğu ve seri üretime başladığı söyleniyor.Testler tamamlanmış.Önümüzdeki 8 yılda yaklaşık 60 adet almayı planlıyormuş TSK. Zaten gerekli kaliteye gelince hükumet gerektiğinden fazlasını bile ürettirecektir. Terör sorunu aktif şekilde devam etmediği için ince eleyip sık dokuyorlar.

Altay tank ise halen yapım aşamasında, ilk prototip tanıltıldı geçen aylarda.2014 yılında 2 prototip daha üretildikten sonra 2015 yılında ise seri üretimine başlanması öngörülüyor.

Milgem projesinde 3. gemi Burgazada 27 eylül 2016'da teslim edilecek aksilik olmadığı taktirde. 2 gemi aktif şekilde kullanılıyor.

Helikopter Gemisi Lpd'lerin durumu hakkında ise net bir bilgi yok şu an.

Denizaltı konusunda ise 14 adet bulunuyor envanterde, Natonun en büyüğüyüz şu an. 6 adet daha üretilecek 4-5 sene içerisinde.

Şimdi bu bilgiler net midir diye sormaya kalkanlar olacak, fakat böyle konularda net bir bilgiyi kimse vermez size. Kimse önünüze yazılı belge koymaz böyle gizli özel konularda.Bitirildiği zaman çıkartırlar önünüze koyarlar.

ABD yapımı F-35 den ise 2017 yılında iki adet gelecek, siparişlerimiz hala geçerli.

Muamma olan çok konu var tabi.

Uzun menzilli füze yapımı ne oldu ? Koskoca Türkiye'nin 500 km menzilli füzelerinin olması kabul edilemez. Bu konu hala gizli tutuluyor.

Füze ihalesinin durumu ise belli değil. Tekrar ihaleye çıkabilir.