Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670148 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #620 : 06 Mayıs 2013, 14:14:03 »
Fuar öncesi geçen fuardan görüntüler...

<a href="http://youtu.be/ZU3_qfeM9bY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/ZU3_qfeM9bY</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #621 : 06 Mayıs 2013, 14:40:29 »
Videoda AVCI bayağı bastırıyor ama görevli kararlı.. sokmayacak onu pilot kabinine..
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #622 : 06 Mayıs 2013, 14:46:02 »
Videoda AVCI bayağı bastırıyor ama görevli kararlı.. sokmayacak onu pilot kabinine..

:D Senden de bir şey kaçmıyor. AVCI'yı gören zaten saklanacak yer aramaya başlamıştı. Bu seferki fuarda herhalde bütün görevlileri dikkatli olmaları konusunda uyarmışlardır. Fotoğraflarını falan dağıtmışlardır. :D  ;D

Sistemi tanıtan görevli bizim için oldukça güzel bir poz verdi diyebilirim. Buradan kendisine selamlar ve teşekkürler.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 19:42:49 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #623 : 06 Mayıs 2013, 19:30:54 »
bu helonun av tüfeği ile düşürüldüğü söylenir hep. bu mu bizi mahvedecek zırh korumalı helo!

bir de Irak'ta kaç Apache düştü?

Aradan 10 Sene gecmis bu Sehir Efsanesine halami inanan var?!  ;D

O Heli Motoru arizalandigi icin oraya acil Inis yapti. 2003te Kerbelada oldu bu Olay.

Evet dogrudur 10 Sene süren ABD Isgalinde YÜZLERCE SORTI yapan Apache bir iki defa yer atesinden arizalanip düsmüstür ve hatte bir defada Mürettebat bile can vermistir. Ee ama sormazmi Insan, Kevlar ile kritik yerleri zirhlanmis Apache bile indiriliyorsa, ozaman Yunan Birlikleri T129u Isvicre Peynirine cevirir diye??!

T129da özel Kevlar Kaplamasi varmi yokmu? Galiba yok..

O sonradan eklenen Mermi seridide hala cok komik duruyor. Bu Heliyi alip güya Is yapan Mühendislerimiz orasini bile gidermemisler. Insan bir iki degisiklik yaparda Mermi seridini Vücüdun icine saklar. Italyanlar bunu A129 Internasyonalda yaptilar ve gayet iyi oldu. Ama onlarda gercek Mühendisler mevcut.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #624 : 06 Mayıs 2013, 19:42:18 »
işte o motor arızasına bir keleş kurşunu sebep olmuş olamaz mı?

a129i çözümünden kasıt bu mu? eğer bu ise diğer forumda bununla ilgili eleştiriler de mevcuttu.
hedef profilini arttırdığını falan yazdılar.

yok değilse fotosunu ekler misiniz?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #625 : 06 Mayıs 2013, 21:01:19 »

:D Senden de bir şey kaçmıyor. AVCI'yı gören zaten saklanacak yer aramaya başlamıştı. Bu seferki fuarda herhalde bütün görevlileri dikkatli olmaları konusunda uyarmışlardır. Fotoğraflarını falan dağıtmışlardır. :D  ;D

Sistemi tanıtan görevli bizim için oldukça güzel bir poz verdi diyebilirim. Buradan kendisine selamlar ve teşekkürler.
Asıl kabus geliyor..  ;D

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #626 : 06 Mayıs 2013, 22:08:20 »
işte o motor arızasına bir keleş kurşunu sebep olmuş olamaz mı?

a129i çözümünden kasıt bu mu? eğer bu ise diğer forumda bununla ilgili eleştiriler de mevcuttu.
hedef profilini arttırdığını falan yazdılar.

yok değilse fotosunu ekler misiniz?

Evet bu modeli kast ettim. Mermiseridini o Ek Bölgeye yerlestirmisler ve biraz Apacheyi andiriyor. Gayet güzel Mühendislik cözümü olmus eski Model bir Heli icin.

Bunun Hedef Profilini büyülttügünü belirleyen Arkadaslar bence biraz sacmalamislar. Aksine simdiki hali ile acik Tepside gibi oturuyor Pilotlarimiz. Korumasiz.

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 22:22:31 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #627 : 06 Mayıs 2013, 22:29:56 »

[/quote]

Bu iki resme bakinca daha net belli oluyor. Düsman icin asil Hedef Pilotlardir. Pilotlari koruyamadiktan sonra bu Alet bir Catismada cok cabuk Devre disi kalir. Bizim T129 pek ölümcül bir Alete benzemiyor, daha fazla Mürettebatini Ölüm Tehlikesi ile karsi karsiya birakan bir Platformu andiriyor. Zirh yok, Ana Top Arizalanmaya cok egimli, Topun Kalibresi kücük, Ana Anti Tank Silahlari ve Roketleri yeni üretilen Prototipler ve büyük muhtemelen daha catismalarda elde edilecek kayiplarimizdan degisime ugrayacaklar.

Ben Savas Zamaninda buna binen Pilotlarimizi Cesaretlerinden dolayi kutluyorum.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #628 : 06 Mayıs 2013, 22:38:04 »
TSKnin ve Kuvvet Komutanlarinin Bugünki Konjünktürde ve Orduya karsi yürütülen karalama kampanyasinda, bunlara artik Göz yumdugunu inaniyorum.

Genelkurmaybaskani Bugün sadece Ic Güvenligi saglamakla ve Bölünmeyi Askeri acidan önlemeye calismakla mesgul olan bir Devlet Büyügümüzdür. Artik Yunanistan gibi, Iran gibi Devletlerle büyük Harbler ile ugrasacak ve bunlari planlayip yönetmekle mesgul olabilecek Kuvvet Komutani kalmamistir. Deniz Kuvvetlerimizde Tatbikatlar bundan dolayi teker teker iptal edilmektedir.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 22:39:58 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #629 : 07 Mayıs 2013, 00:11:05 »
Sen kim oluyorsunda cumhuriyetimizin yuz aki projeleri elestiriyorsun yazilarini okudum sacma sapan tespitlerin var iddalarinin hicbir dayanagi bilimselligi resmiligi belge ozelligi yok ...