Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 673765 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #610 : 04 Mayıs 2013, 01:18:43 »
Yok artık daha neler!
Nereden çıkarıyorsunuz helikopterin zırh koruması olmadığını. Apache ve diğer saldırı helikopterleri ile eşdeğer korumaya sahip. Nereden uyduruyorsunuz tanklara karşı yetersiz olacaklarını? T-129 artık mangusta değil ki? Değiştirdik, geliştirdik, eksklerini giderdik, zayıflıklarını azalttık. Güdümlü roketler ve füzelerle düşman zırhlılarının canını yakacak.
Ne apacheymiş arkadaş!
Körfez savaşında zırt pırt arızalandıkları için çoğu görevi donanmanın süper cobralarına bırakmak zorunda kalan, benzer sorunlarla Yunanlıları bezdiren bir saldırı helikopteri. Savaş zamanı uçamayacak olan helikopteri henüz tamamlanmamış bir helikoptere üstün göstermek ne demek oluyor! Bekleyin ve görün.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2013, 05:52:10 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #611 : 04 Mayıs 2013, 01:19:43 »
bu helonun av tüfeği ile düşürüldüğü söylenir hep. bu mu bizi mahvedecek zırh korumalı helo!

bir de Irak'ta kaç Apache düştü?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Totem

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #612 : 04 Mayıs 2013, 02:16:30 »
zeki müren de bizi görecekmi?
eleştiren arkadaşlar neyi eleştiriyorsunuz neye göre ? bırakında bir uçsun tsk kullansın ondan sonra eleştirilecek yönü varsa eleştirilir.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #613 : 04 Mayıs 2013, 09:17:20 »
bence şuanda yunanistanla karşılaştırmanın pek anlamı yok yunanistanın kendini toparlaması en az 10 yıl sürer bu sürede t129 un abisini yapabiliriz
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #614 : 04 Mayıs 2013, 09:42:12 »
aklıma bir soru geldi bu T129 B ler aynı anda 12 cirit 8 umtas ve 2 stinger taşıyabiliyorde t129 un kanat altında 2 silah istasyonu yokmu bunu nasıl taşıyacak?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #615 : 04 Mayıs 2013, 11:20:14 »
Kanatların dış tarafındaki 1 ve 4 no'lu istasyonlar hem Umtas hem Stinger atma kabiliyetine İç tarafındaki 2 ve 3 nolu istasyonlar ise cirit ve güdümsüz 2,75 inç roket atma kabiliyetine sahipler.Bu durumda Stinger ve 8xUmtas füzesinin aynı anda taşınmasına imkan yok.Bir kanada stinger ATAS lançeri diğerine 4 adet Umtas iç istasyonlara ise güdümsüz roketler ve cirit füzelerinden oluşan bir kombinasyon kullanılabilir.Tabi bunun ağırlık ve denge hususlarının dikkate alınması gerekir.

Aşağıdaki fotoğraf üzerinden düşünürseniz sol kanattan 4 adet umtası çıkarın yerine Atas lançeri ekleyin.Ancak böyle olur.Hepsini bir anda taşımaz yani.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #616 : 04 Mayıs 2013, 21:37:58 »
iyi güzelde her kaynakta bu şekilde belirtiliyor bende o yüzden sordum teşekkürler

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #617 : 05 Mayıs 2013, 20:47:26 »
Ben hiç görmedim bir örnek göstermen mümkün mü ?

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #618 : 05 Mayıs 2013, 21:22:47 »
Ufak bir düzeltme, T-129 Apache ile aynı zırh korumasına sahip değil. Sizin bahsettiğiniz olası çarpma ve darbelere karşı gövde ve pal dayanıklılık standartı. Ah-64'ün bekası daha yüksektir elbette fakat bu gayet doğal zira aynı sınıfta sayılmazlar, dolayısıyla birbirlerine göre dezavantajları var.Apache pahalı, bakımı ve idamesi zor bir helikopterken, Atak apache kadar silah yükü ve beka sunamaz mesela.Atak'ı  tiger, Ah-1Z gibi helikopterlerle karşılaştırmak daha mantıklı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #619 : 06 Mayıs 2013, 14:04:36 »
http://tr.wikipedia.org/wiki/TAI/AgustaWestland_T-129

Wikipedia'da hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da yine yanlışlar var. Geçenlerde bu salakça hatalar yüzünden bir arkadaşımla tartıştım. Arkadaş wikipediaya öylesine güveniyor ki! Şu konuyla ilgili olarak düzeltme yapabilecek bir arkadaş var mı? Mesela Azerbaycan ile 60 adet ATAK için anlaşmaya varılmadı. Hatta azeri yetkililer çıkan haberleri yalanladılar. Güney Kore ihalesi tamamlandı ve ATAK malesef kazanamadı. Bilgi kirliliği ile insanlara yanlış bilgi verip kandırmak hiç hoş değil. Sonra doğru söyleyeni dokuz köyden kovmaya kalkıyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com