Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 673150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #600 : 03 Mayıs 2013, 01:38:46 »
Anlamiyorsun Kardesim, önemli olan "Camurdan olsun bizim olsun" Mantigi degil. Önemli olan Paramiz icin en uygun Cözümü bulmak. Biz Kalyonlarimizi Soba Odunu olarak yakan bir Milletiz. Hatirlatirim! Tarih Kitaplarinda bu Bilgi mevcuttur, okuyun ve ögrenin.

Bugün HMS Victory denen zikkimdan tikir tikir Turist Parasi bile kazaniyor Ingilizler, Birde böbürleniyorlar. Biz taa 2nci Abdülhamit Döneminde Kendi Teknolojimizden vaz gecip Alman Teknolojisine yöneldik. Sen diyorsunki 2013te Basladik, geri kalmisiz. Öyle bir Durum yok, biz bu Oyunun bir Mensubu degiliz artik. Bundan 150 Sene önce Osmanli Atalarimiz kendi elleriyle vaz gectiler, bizim icin Tiren gitmistir, ucak kalkmistir. Birdaha taklada atsak yetisemeyiz bizden 150 Sene ilerde olanlara.

Savunma Sanayi Ülkemizi savunmak icin kurulmustu 1930larda, sonra 1970lerde birdaha. Cünkü 1950lerden 70lere kadar yeniden vaz gectik ve bu sefer Ucaklarimizi Soba Odunu yaptik! Nuri Demiragi tanirsin umarim?

Menderes, yani Bugünün Liderinin Fikirbabasi kapatti o Ucak Fabrikalarini. Cünkü Emir yukardan, Okyanus ötesinden geldi. "Size lazim degil, siz Traktör üretin, Tarima yönelin" dedi John Amca bizimkilerine. Onlarda "Yes Sir" deyip cebe indirdiler. Sonra Dalda sallandilar.

ATAK ile Asimetrik Savas yapacaktik, Asimetrik Savasin Asi bile kalmadi. Soruyorum daha dogru yolda oldugumuzdan eminmiyiz? Yarin Yunanlarda bizimle "Barismak" isterse ne yapcaz? ABDnin Ölüm Kucaklamasinda Can veririz galiba.

T.C. yi hic umursamadan Tabeladan silenler, yarin Amerikan Bayraginida ceker direge. Bundan Kuskunuz olmasin.

Hocam amma savunmuşsun 30mm yi. Etkili menzili nedir sen onu bir de hele.(!?) Sonra git bir bak bakalım ciritin etkili menziline. Zırhlı birliklerinin 1500 m yakınına o helikopteri soktuysan zaten topla tası tarağı git karargahta bir bardak soğuk su iç üzerine. (Sular benden).
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2013, 01:56:04 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 03 Mayıs 2013, 14:21:42 »
Gercekten Ciritin maksimum menzilinde Savaslar yürümüyor herhalde. Sonucta savastiginiz yer düz cöl degil. Arada Binalar, Daglar Tepeler ve Düsmanin Anti Hava Birlikleri var. Ciriti ne kadar uzaktan atarsaniz, vurma ihtimali okadar düser. Yakin Mesafeden vurursan Düsmanin reaksiyon Zamani bile kalmaz.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #602 : 03 Mayıs 2013, 17:09:14 »
arkadaşlar inşallah terör bitiyo bu t129 larda özellikle pkk için tasarlandı bu yüzden bu helikopteri biraz daha büyültüp daha etkili menzili,silah kapasitesi arttırılıp geliştirilmesi lazım diye düşünüyorum birde 30mm mermi 20mm den daha etkili fakat 30mm hangi modern savaş aracına çok etkili olacaktır,yangın çıkaracaktır.saygılarımla
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #603 : 03 Mayıs 2013, 17:22:49 »
Artik bu Konfigürasyondan pek fazla degismez. Cünkü fazla degistirirsen Testlerin yeniden bastan yapman lazim.

Bu ATAKimizin son halidir. Hayirli ugurlu olsun. Ama ben bu Konjünktürde Asimetrik Savas olmayacaksa bu Heliden 50 den fazla tedarik etmem. Bundan 90tane almam, Paraya yazik olur, Depoda cürürler Terör ile mücadele etmezlerse.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #604 : 03 Mayıs 2013, 17:30:43 »
Benim Tahminim Savunma Sanayi Müstesarligi yakinda Tedarik Sayilarini asagi cekecektir. Cünkü Baris Döneminde Silaha Para yatirmak Insanlik Sucudur. Bence O Paralarla Güneydoguya Yatirim yapilmali.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2013, 17:32:12 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #605 : 03 Mayıs 2013, 23:08:37 »
Atak sadece terör ile mücadele amacıyla mi tasarllandi beyler bj zahmet umtas ne dir bir bakın atağın silah yük üne bakin asil amacı anti tank bu helinin adet tartisilir ayrıca 30mm top neye lazim onuda anlamadim

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #606 : 03 Mayıs 2013, 23:28:18 »
milgem veya başka deniz platformları içinde T129 C si yapılabilir teknoloji geliştikçe bu helimiz kendini yenileyecektir

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #607 : 03 Mayıs 2013, 23:32:41 »
T129 eski Italyan/ABD Platformu üstünde Tasarimda oynama ve Modernizasyon yapilmis hafif saldiri Helikopteridir. 30mm yi birakin, bu Helinin asil Tasariminda Burun Topu bile yoktu. Hepsi sonradan eklenme, yamali Pohca gibi duran Mermi Seridinden bile kolaylikla görebilirsiniz. Oraya Yer birliklerinden Hafif Ates acilsa Mermiler Serit icinde tikanir, Burun Topu devredisi kalir.

Anti Tank Rolünde Yunanlarin ellerinde bulunan Apache Agir Anti Tank Helikopterine karsi tabiki geride kaliyor ATAK. Bunu artik telafide edemeyiz. Bu Heliyi simdi gelecek 30 Sene kullanmak zorundayiz. Allah Pilotlarimizi korusun.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #608 : 04 Mayıs 2013, 00:21:14 »
A 129 Anti Tank Helikopteri olarak gelistirilmistir nereden cikiyor bizim T 129 lar tanklara karsi yetersiz kaliyor diye...
Umtas / Omtas / Cirit ne icin gelistirildi ya....? süs aksesuar olsun diyemi... ? Umtas la teröristmi avliyacaktik...? nerden cikiyor yok T 129 isimize yaramaz bilmem daha ne...  T 129 un tanitim Video suna hicmi bakmadin... ille link mi koyalim... oralarda teröristmi avliyorlar t 129 larnan yoksa zihli birlikler mi... 30 mm lik top topa ne gerek var 20 mm toplar bir insani öldürmeye yeterli... zirhli birliklere karsida tanksavarlari kullanirsin...

30 Sene kullanmak zorunda degiliz gayet bizim isteklerimize göre ufak tefek eksikli de olsa uyarlanmis...

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #609 : 04 Mayıs 2013, 00:52:11 »
A 129 Anti Tank Helikopteri olarak gelistirilmistir nereden cikiyor bizim T 129 lar tanklara karsi yetersiz kaliyor diye...

Evet yetersiz. Bunlarla Yunanlarin Apache+Leo2A6 Birliklerinin karsisina cikana Allah yardimci olsun.

Alıntı
Umtas / Omtas / Cirit ne icin gelistirildi ya....? süs aksesuar olsun diyemi... ? Umtas la teröristmi avliyacaktik...?

Silah Konusuna hic girme. Silah yükünden ve Menzilindende yetersiz bu Sistem.

Alıntı
nerden cikiyor yok T 129 isimize yaramaz bilmem daha ne...  T 129 un tanitim Video suna hicmi bakmadin... ille link mi koyalim...

Gerekmez Irakta gördük Italyan Ordusunun Mangustalarini. Hic bir Ise yaramadilar. Cogu Zaman yerdeydiler ve ABD Irak Komutani bircok defa sikayetci oldu. Italyanlar verilen Görevleri yerine getiremediler. Devriye Bölgelerini koruyamadilar.

Alıntı
oralarda teröristmi avliyorlar t 129 larnan yoksa zihli birlikler mi... 30 mm lik top topa ne gerek var 20 mm toplar bir insani öldürmeye yeterli... zirhli birliklere karsida tanksavarlari kullanirsin...

Ben birsey kullanmam, ben Asker degilim. O Cockpitte oturacak Pilotlarimiza Allahtan bol Sans diliyorum. Zirh Korumasi yok. Agir Ana Top yok. Var olan düsük kalibre ve düsük mermi sayili Topun Arizalanma Riski cok yüksek.

Alıntı
30 Sene kullanmak zorunda degiliz

Babanin Parasi degil bu. 3 Milyar Dollar harcanacak bu Projeye sonucta. Kullanacaksin Kardesim, Canin cikana kadar kullanacaksin! Baskasi YOK!

Benim Gözümde ATAK Projesi yüksek beggir Gücü olan Motoru ile, Hafif yapisi ile Güneydogu Bölgesinde Asimetrik Savas icin MUHTESEM bir Cözümdü. Ama bu Rol yerine Trakyada Yunan Zirhli Birlikleri ile carpisacaksa, ozaman bu Sistem bizim icin Felaket olacaktir.