Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 673127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #580 : 27 Nisan 2013, 13:50:56 »
o bölgede bazı helikopter pistlerinin bulunduğu rakım bile 817m'den fazladır.

süper cobra'nın irtifası 3.215 m olarak verilmiş.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bell_AH-1_SuperCobra

O maksimum irtifası. T-129 maksimum irtifası  20,000 ft yani yaklaşık 6,000 metredir.

Çevrimdışı tomahawk

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #581 : 28 Nisan 2013, 18:03:45 »
yanılıyorsun tomahawk t129 a129 üzerinden geliştirildi ama bu az buz yama şeklinde değil yerli füzeler,milli aviyonikler,milli yazılımlar vs kapsamlı bir geliştirme oldu t129 süpercobra dan daha nitelikli bir helikopterdir güneydoğu için özellikle yüksek irtifa yüksek sıcaklık için tasarlanmıştır süper cobra yanılmıyorsan tam yüklü 817m havalanıyor t129 ise 3000m gerisini sen anla saygılarımla...
[/quote
Açıkçası Cobra ve Süper Cobra,30 yıldır dövüşüyor..Bırakın sadece uçmayı..T 129 ise bırakın dövüşmeyi daha doğru dürüst uçmadı bile..Kısacası,benim kanaatime göre şu a§amada T 129,Süper Cobra dan daha niteliklidir denemez..Bunu sadece icraat gösterir..Organ bunyeye uymuyor dedigimde su:T 129 da bildigim kadari ile yazilimlar atesleme arasinda cozulemeyen bir uyumsuzluk var..Silahlar yazilima ni uymuyor?Yazilim silahlara mı?

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #582 : 29 Nisan 2013, 00:57:13 »
yanılıyorsun tomahawk t129 a129 üzerinden geliştirildi ama bu az buz yama şeklinde değil yerli füzeler,milli aviyonikler,milli yazılımlar vs kapsamlı bir geliştirme oldu t129 süpercobra dan daha nitelikli bir helikopterdir güneydoğu için özellikle yüksek irtifa yüksek sıcaklık için tasarlanmıştır süper cobra yanılmıyorsan tam yüklü 817m havalanıyor t129 ise 3000m gerisini sen anla saygılarımla...
[/quote
Açıkçası Cobra ve Süper Cobra,30 yıldır dövüşüyor..Bırakın sadece uçmayı..T 129 ise bırakın dövüşmeyi daha doğru dürüst uçmadı bile..Kısacası,benim kanaatime göre şu a§amada T 129,Süper Cobra dan daha niteliklidir denemez..Bunu sadece icraat gösterir..Organ bunyeye uymuyor dedigimde su:T 129 da bildigim kadari ile yazilimlar atesleme arasinda cozulemeyen bir uyumsuzluk var..Silahlar yazilima ni uymuyor?Yazilim silahlara mı?
helikopter gece gunduz ucuyor atis yapiyor testlere sokuluyor...

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #583 : 29 Nisan 2013, 12:58:34 »
UMTAS'ı da Cirit'i de, 2.75 roketi de attı T129 testlerde. Her türlü manevrayı da yapıyor, gayet de güzel uçuyor.

Fıkra hakikaten doğru... Cehennemde Türkler'in yandığı kazanların başına bekçi zebani sokmaya gerek yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #584 : 29 Nisan 2013, 13:15:02 »
Orko, helikopterlerin teslimatlarının gecikmesinin nedenleri hakkında bilgin var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #585 : 29 Nisan 2013, 18:39:40 »
kasada yazılımda gayet iyi uyuyor bildiğim kadarıyla sadece flır sisteminde top dan dolayı titreme var dı onuda aşmışlardır bunlar basit problemler bugün 8 ülkenin uğraştığı f-35 projesi bile sıkıntılı yürüyorsa bizimkilere helal olsun ;D
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #586 : 29 Nisan 2013, 18:46:14 »
öncelikle destekleriniz için teşekkürler orko8 tomahawk sizinde konuya ne kadar hakim olduğunuz belli oluyor helikopterin sorunlarını bilmiyorsunuz bende bu işe yeni başladım 15 yaşında bir öğrenciyim ama yorum yaparken en azından biraz araştırıp yazın t-129 gurur duyulması gereken bir projedir bildiğim kadarıyla sadece flır sisteminde top dan dolayı titreme vardı ama bunlar halledilebilir problemler bugün f-35 projesinde bile bir sürü sorun varken Allah devletimize güç kuvvet versin çünkü bu son ordusudur islamın...saygılarımla ;D
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı kralkahraman

• kralkahraman
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #587 : 30 Nisan 2013, 09:38:05 »
............
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2013, 09:41:16 Gönderen: kralkahraman »

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #588 : 30 Nisan 2013, 16:55:09 »
Ben senelerce saniyordumki bu Proje PKK Terröristlerini avlamak icin/Asimetrik tehditlere karsi yapildi/yapiliyor. Halbuki PKK ta bastan beri Gözümüzün altinda elini kolunu sallayarak Iraka cikacakmis?! Hükümetimiz onu planliyormus!

Ne isimize yarayacak artik bu Hafif Helikopter? Apache ile kiyaslasan hafif kaliyor, yani Tank ve zirhli yer birliklerini avlamak icin yetersiz zirha ve gücsüz Topa sahip. Teröristler artik Rahatca burnumuzun önünde yurt disina kaciyor! Bunlar bizim Askerlerimizi, Memurlarimizi, Polisimizi, Vatandasimizi hunharca sehit edenlerdir!!!

Peki soruyorum sayin Basbakana! Bukadar sene niye bu Sehitlere katlandik? Niye AKParti geldigi Gün demediki "Evet Apoyla anlasacagiz, Silahlar sussun. Her kosula raziyiz."

Niye 1023 Sehitten sonra akillari baslarina geldi?? Niye hic umursamadan "Kelle" diğerek harcadi benim Mehmetcigimin Canini son 10 Senede? Niye Erdogan bizi "PKK ile görüsen serefsizdir!" "PKK ile silahli Mücadele devam edecek!" demecleri ile kandirdi?? NIYE Oylarimizi caldi???  >:(

Cok büyük ihanete ugradik Arkadaslar, bu Baris felan degil, Bu Olay bizim KAPITÜLASYONUMUZDAN ibarettir. Ben bunu Gururuma yediremiyorum, ya siz?! Herseyimizi elimizden aldilar, Onurumuzu, Topragimizi, Sevgimizi. Dünyamizi caldilar, farkindamisiniz?
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2013, 16:57:34 Gönderen: Dumlupinar99 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #589 : 30 Nisan 2013, 17:20:27 »
sadece teknik kısmına cevap verebilirim.

T129, 30mm top taşımıyor ama Cirit taşıyor. Tek bir cirit, tank haricindeki tüm hafif zırhlıları savaş dışı bırakır.

maliyeti nedir onu bilmiyorum. yani bir ciritin maliyeti ile 30mm top mühimmatının maliyeti nedir? tabi bu kaç adet top mermisi kullanıcağına, silahın isabet oranına, mühimmatın içeriğine (seyreltik uranyum falan) göre değişir.

tanklara karşı da OMTAS, UMTAS var. benim derdim bunlar değil. helo hayırlısı ile seri üretime geçsin. ha bire ertelenip duruyor!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''