Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 670409 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #80 : 23 Nisan 2010, 23:13:44 »
Azerbaycan'ın alacağı helikopter sayısnın fazla olacağını sanmıyorum. O nedenle Azerbaycan'a fazla bir maddi yük getirmez. Ayrıca Ermeni işgalindeki toprakların geri alınabilmesi için Azeri ordusunun modern silahlarla donatılması çok yararlı olacaktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
ASELSAN ve Thales T-129 ATAK İçin Çalışıyorlar
« Yanıtla #81 : 23 Nisan 2010, 23:18:04 »
bunda baktigin yere ates ede bilme ozelliyi olacakmi?

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #82 : 23 Nisan 2010, 23:24:43 »
bu helicopter ruslarla savasda isimize yarar.ermeniler daha dusuk kalitelilerlede yenile bilir.
ermenilerlle savasmak ruslarla savasmakrir.
ruslarda her halde ermenilere k-50 ve ya mi-28 hediye ederler.
ve t-129 -un zirh korumasi hangi seviyede?
12.7 liik mermilerden koruna ve ya igladan kaca bilirmi?.
apache 23 mm den koruma saglar.k50 ve mi-28 inde yuksek korumasi oldugunu duydum.
tabii manevrayi kotu etkiler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #83 : 23 Nisan 2010, 23:31:53 »
Atak dahil, Apacahe, Ka-50, Mi-28 hepsi 12,7 mm uçaksavar ve 23 mm roketlere dayanıklı. T-129 kullanı kolaylığı açısından Ka-50'den çok daha kullanışlı. Arka arkaya oturan iki pilot ve pilotun baktığı yöne dönebilen üç namlulutop, lazer güdümlü cirit roketleri, umtas ve omtaslar, hepsi oldukça işe yararlar. Aynı işi yapan Apache'den de daha ucuz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ASELSAN ve Thales T-129 ATAK İçin Çalışıyorlar
« Yanıtla #84 : 23 Nisan 2010, 23:32:47 »
bunda baktigin yere ates ede bilme ozelliyi olacakmi?

Kesinlikle olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #85 : 23 Nisan 2010, 23:43:02 »
Igladan kaçma konusunda ise, askeri helikopterlerin, ve uçakların hepsi üzerlerindeki karıştırıcı sistemler (Chaff/Flare) tükenene kadar bu tip füzeleri yanıltabilirler. Karıştıcılar tükendiğinde hepsinin havadayken yapabileceği fazla birşey yok.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #86 : 23 Nisan 2010, 23:47:50 »
korumasi baya iyiymis. be agirligina bakinca dusuk olacagini sanmisdi.
bu koruma pilot kabini,motor ve yakit bolumunun her ucunede aitdir herlalde.
pilotlar her halde Turkiyede eyitim alir.ilk asamada.
Azerbaycan cok silahi zaten muhimmat farkliligi sebebiyle alamiyordu.
yeni silahla birlikde yeni muhimmat gerekir ve bizde su anda olanlar hepsi rus yapimi.
onun icin zor olacagini dusunuyorum.
cirit alanir fakat umtasi bilemem.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #87 : 23 Nisan 2010, 23:59:24 »
ve birde baslamisken fafamdaki tum sorulari sorayim sayin skywolf
ben bi yerden okudugum kadariyla bu helecopterin satisi icin motor yapimcisi(abd) ve lisans izni veren Agustaninda izni olmali bu dogrumu?
ve eger onlar izin vermezse?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #88 : 24 Nisan 2010, 00:19:32 »
Motor konusunu bilmiyorum ama yanılmıyorsam T-129 konusunda Agusta ile yapılan anlaşmada 3. ülkelere satışa izin veriliyor. Motor konusunda da benzer bir şey olmalı ki helikoptere şimdiden talip olanlar var.

Bir avataj da kaynak kodları. Helikopterin görev bilgisayarı Türk yapımı. Aselsanın eseri. Yani kimseden kaynak kodu beklememize gerek yok. Helikoptere farklı ülkelerin silahlarını da takabiliriz.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #89 : 24 Nisan 2010, 00:23:12 »
bilgi icin tesekkurler.