Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 674987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı malaga

• DefenceTurk
  • *
  • 29
  • DefenceTurk.com
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1530 : 19 Şubat 2021, 08:03:15 »
Polis de yazsa Askerde yazsa bu devletin ikisi de memuru sonuçta polis de terör örgüyle doğuda ve güneydoğuda mücadele veriyor . Bence bunda şaşılacak bir şey yok.
Unutmayın ki o beğendiğiniz abd de kongre baskınında binlerce askeri kongre binasına yığdı bize özgü şeyler değil.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1531 : 19 Şubat 2021, 09:59:19 »
Polis de yazsa Askerde yazsa bu devletin ikisi de memuru sonuçta polis de terör örgüyle doğuda ve güneydoğuda mücadele veriyor . Bence bunda şaşılacak bir şey yok.
Unutmayın ki o beğendiğiniz abd de kongre baskınında binlerce askeri kongre binasına yığdı bize özgü şeyler değil.

Haklısın hocam hazır vermişken polise tank, bilistik füze, obüs, sahil güvenlik içinde korvet, fırkateyn, hücumbot felan da versinler sonuçta devlet görevlisi ikisi de değilmi? Ayrıca Amerika'ya neden bağlamak istediniz bu konuyu anlamadım? Amerika hakkında bir şey söyleyenmi oldu? Hiçmi bir şey konuşulmasın bu ülkede?
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2021, 10:01:17 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1532 : 19 Şubat 2021, 10:18:50 »
Bence bunda şaşılacak bir şey yok.

Kucuk bir duzeltme sn malaga yoksa konuyu dagitma amacinda degilim.

ABD de kongre binasini koruma amacli getirilmis olan binlerce kisi " US ARMY degil NATIONAL GUARD"
ikisi arasinda fark vardir. Asker ile benzer ekipmanlari olsa da ,ulusal muhafizlar bulundugu eyaletin komutasi yaninda merkezi fedaral hukumet  altinda da calisabilmekte. Ulusal muhafiz birlikleri agirlikli olarak sivil ve yedeklerden  olusmak yaninda federal  hukumete  calismakta olan kisilerden olusmaktadir.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1533 : 19 Şubat 2021, 11:03:16 »
Madem arkadaş ABD'den örnek vermiş bende şöyle bir soru sorayım, ABD'den Papua Yeni Gine'ye kadar biz hariç herhangi bir ülkenin polis teşkilatında saldırı helikopteri var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1534 : 19 Şubat 2021, 11:52:17 »
Ancak bizler kadar terörle mücadele eden polis hangi ülkelerde var! Özel harekat polislerini gelişmiş silahlar ve araçlarla donatabiliyorsak, görev tanımlarına katkı sağlayabilecek donanımda saldırı helikopterleri kullanmaları da bana göre mantıklı. Tabi bu görev için gerekli kuvvetten destek de alınabilir! Ama bu konuda bağımsız olmak daha hızlı hareket etmeyi sağlar.

Bu arada forumu takip edip sosyal medya kanalı üzerinden kendi hayal alemine göre senaryo yazıp Silivri soğuk olur diye aklınca tehdit eden zavallı, ne yazık ki bizi başkalarıyla karıştırıyorsun. O kanaldan da engellendin. Herhangi bir kanaldan da İftira ve tehditlerine devam edersen soğuk yerleri kendin için düşünebilirsin. En iyimser yaklaşımla bir psikoloğa görünmeni tavsiye ederim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1535 : 19 Şubat 2021, 12:12:56 »
Abdden Papua Yeni Gineye kadar ülkesinde ic güvenlik harekatlari yapılan başka bir ülke var mi?
Polis Özel Harekat birliklerimiz 90lardan bu yana terörle hem kırsalda hem muskunda mücadele eden birliklerdir.
Ayrıca  siz ozel harekata jandarmaya verilen helikopterlere bakmayın bu araçların emir ve komutasi bölge asayiş komutanlığı bünyesindedir.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1536 : 19 Şubat 2021, 12:23:00 »
Abdden Papua Yeni Gineye kadar ülkesinde ic güvenlik harekatlari yapılan başka bir ülke var mi?
Polis Özel Harekat birliklerimiz 90lardan bu yana terörle hem kırsalda hem muskunda mücadele eden birliklerdir.
Ayrıca  siz ozel harekata jandarmaya verilen helikopterlere bakmayın bu araçların emir ve komutasi bölge asayiş komutanlığı bünyesindedir.
İç savaş ve otorite boşluğunun olduğu Irak, Suriye veya Afganistan'ın polis teşkilatında saldırı helikopteri var mı mesela?  Bölücü terör ile mücadele eden tek ülke biz değiliz örneğin Tamil kaplanları ile mücadele eden Sri Lanka'nın polisi saldırı helikopteri kullanmış mı?
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2021, 12:24:19 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1537 : 19 Şubat 2021, 12:29:18 »
Ben polisin ağır silah sahibi olmasına karşı değilim ülkemizin terörle olan mücadelesindeki özel durumu nedeniyle. Sadece bana biraz tuhaf geldiğini anlatmaya çalıştım. Umarım ileride bu durum güvenlik konularında çok başlılık yaratmaz temennim budur. Hayırlısı olsun diyelim...

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1538 : 19 Şubat 2021, 12:32:35 »
Umarım ileride bu durum güvenlik konularında çok başlılık yaratmaz temennim budur. Hayırlısı olsun diyelim...
İşte benim tam olarak korktuğum konu bu ve polisin ağır silah almasını o yüzden sorguluyorum, polisimize ATAK'lar hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmaları dileğiyle.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2021, 12:33:15 Gönderen: Barbatos »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1539 : 19 Şubat 2021, 12:52:51 »

Kurumlar kendi görev yetkilerini yerine getirmekle mükelleftir. Ancak olağandışı durumlarda konu olarak yakın kurumlara yardım eder, yardım alır. Ancak yardım ettiğin konuya göre böyle büyük bir donanım yapmazsın.

Orman yangınında asker de müdahale eder ama bunun için ekstra itfaiye aracı ve yangın helikopteri almaz.
Afet durumunda AFAD dışında kurumlar da hasar tespit vs için yardım eder ama bunun için ekstra kadro açılmaz.

Polis meskun dışına plan yapamaz. Kafasına göre polisin gideyim de gabar dağında mağara basayım dediğini gördünüz mü? Görev verilir çağırılırsa gider. Hava saldırı desteğini ise Jandarma verir.

Polise kırsalda operasyona katılma emri geliyor diye donanımı değişecekse. O zaman MAM-L için SİHA, mağara için roketatar, aşırtma atışlar için havan, tank ve obüs ödeneği de verilebilir doğru mu? Çünkü bahsedilen operasyonlarda bunlar kullanılıyor. Ben bir fark göremiyorum.

Ayrıca, her iki teşkilata da ayrı ayrı simulasyon, eğitim, servis, ikmal vb yatırım ve masraflar ikiye katlanacak.