Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 674595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1510 : 17 Şubat 2021, 16:56:19 »
Yaşar hocam selamlar,
T129'un bundan sonra ki üretimleri Faz-2 olacak. İlk teslimatı EGM'nin 9 siparişinin ilkini vererek başlamışlar. EGM derken, Özel harekat Daire Başkanlığının kullanımında olacak. Jandarma'nın da envanterinde 10 Atağı var (4 siparişi daha var) onlarda JÖH hava destek olarak kullanımda. İç Güvenlik Harekatlarında yakın hava desteği için idame ediliyor.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1511 : 17 Şubat 2021, 17:22:35 »
EDH ve FAZ-1 leri FAZ-2 ye cikarma plani var mi yoksa hep FAZ -2 den mi devam edecegiz?
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1512 : 17 Şubat 2021, 17:49:06 »
Türk silahlı kuvvetlerinin görevi : “dışarıda ve içerideki tehditlere karşı devleti ve Türkiye Cumhuriyetini korumaktır”.
Polisin görevi sivil amaçlı koruma sağlamaktır. Polis bu hükümet sayesinde askeri amaçlı korumaya da soyundu.
15 Temmuz’un yan tesirleri bunlar. Ama ordunun görevini polise vermek ne kadar doğru?
Fransa’da “gendarmerie” , İtalya’da “carabinieri” , bu ülkelerin içişleri bakanlığına bağlı askeri yapılar. Bunlar örnek alındı bizde de büyük ihtimal. 
Ancak Fransız jandarma güçleri Afganistan ve Suriye’de görev yapmışlardır. Esas olarak askeri birliktirler.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2021, 17:50:40 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1513 : 17 Şubat 2021, 17:52:29 »
Pakistan t 129 atak heliyi zaten denedi ve ondan sonra karar verdi.  T 129 u seçmesinin temel sebeplerinden biri de yüksek sıcaklıkta yüksek iryifaya çıkma kabiliyeti idi.

Kiralama konusuna gelince, bikemiyorum T129 üzerinde motor dahil 3 cü kullanıcılara dair kısıtlı malzeme varsa ki vardır diye tahmin ediyorum, satamadığımız gibi aynı zamanda izin almadan kiralama da yapamayız.

Fms ürünü değil ki izin alalım. En kötü kara havacılık barış gücü görevlendirir, bizim pilotlar ayağına pakistanlılara kullandırırız.

Heli ağır harp silahıdır. Ağır silaha zarar verilmesi savaş sebebidir. Velev ki Hindistan bir zarar verdi savaş açmamız gerekir diye biliyorum. Yani, olsa zaten yapılırdı kira, hibe v.s

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1514 : 17 Şubat 2021, 18:16:20 »
Türk silahlı kuvvetlerinin görevi : “dışarıda ve içerideki tehditlere karşı devleti ve Türkiye Cumhuriyetini korumaktır”.
Polisin görevi sivil amaçlı koruma sağlamaktır. Polis bu hükümet sayesinde askeri amaçlı korumaya da soyundu.
15 Temmuz’un yan tesirleri bunlar. Ama ordunun görevini polise vermek ne kadar doğru?
Fransa’da “gendarmerie” , İtalya’da “carabinieri” , bu ülkelerin içişleri bakanlığına bağlı askeri yapılar. Bunlar örnek alındı bizde de büyük ihtimal. 
Ancak Fransız jandarma güçleri Afganistan ve Suriye’de görev yapmışlardır. Esas olarak askeri birliktirler.

Normal helikopter tamam da Emniyetin saldırı helikopteri ile ne işi olur biri anlatsın arkadaş. Hangi görevde ihtiyaç duymuşlar da sipariş vermişler merak ediyorum. Kullanmayacakları araçlara milyonlarca para gömeceklerine örneğin bilişim suçları şubeleri için, gelişmiş mobese vb için yatırım yapabilirler mesela. Ben açıkçası Jandarmayla bu konuda yarışa girdiklerini ve büyük ihtimal bu araçların ileride TSK veya Jandarma envanterine geçeceğini düşünüyorum.

Bu süre içinde Emniyet korvet falan istemese bari :)))

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1516 : 17 Şubat 2021, 19:05:49 »
” , İtalya’da “carabinieri” , bu ülkelerin içişleri bakanlığına bağlı askeri yapılar. Bunlar örnek alındı bizde de büyük ihtimal. 

Kucuk bir duzeltme  İtalya’da “Carabinieri" Savunma bakanligina baglidir .

Emniyete T129  alim nedeni de siyasi . Bunun baska aciklamasi olamaz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1517 : 17 Şubat 2021, 20:15:27 »
Neyi tartışıyorsunuz anlayamadım...İtalyan  Carabinieri'lerin taarruz helikopteri var mı? bunu söyleyin bize...
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2021, 20:22:02 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1518 : 17 Şubat 2021, 20:33:51 »
” , İtalya’da “carabinieri” , bu ülkelerin içişleri bakanlığına bağlı askeri yapılar. Bunlar örnek alındı bizde de büyük ihtimal. 

Kucuk bir duzeltme  İtalya’da “Carabinieri" Savunma bakanligina baglidir .

Emniyete T129  alim nedeni de siyasi . Bunun baska aciklamasi olamaz.
Doğru! Haklısnız!

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1519 : 17 Şubat 2021, 21:00:22 »
Neyi tartışıyorsunuz anlayamadım...İtalyan  Carabinieri'lerin taarruz helikopteri var mı? bunu söyleyin bize...

Bırak polisi hocam; Bizden başka Jandarmasında(ya da carabinieri)  atak sınıfı helikopter bulunduran ülke aradım bulamadım. Belki vardır 2-3 tane ama bizimki kadar yoktur diye düşünüyorum. (Bizdeki Jandarmanın bu helikoptere ihtiyacı vardır o ayrı)

Hocam kuru kuruya gitmez polisimize Umtas da gerekir :))