Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 674591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1240 : 29 Aralık 2018, 17:16:52 »

Benim tahminime göre, Tayfun Erdil, forumlarda Harzemşah diye bilinen isim. Diyorsa bir sebebi olabilir.

O diyorsa kesin dogru degildir.

Maliyet ve uretim hizi ariyorlarsa Çinli Z10 alirlardi.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1241 : 29 Aralık 2018, 18:28:40 »

Benim tahminime göre, Tayfun Erdil, forumlarda Harzemşah diye bilinen isim. Diyorsa bir sebebi olabilir.

Cin mali olmaz NATO sistemine uyumlu değil. Olmaz gizli bilgileri cinliler ele geçer. Trump italyayi topa tutar . Baksana huawei cine casusluk yapıyor diye düşman saydı.  🤣🤣🤣🤣

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1242 : 29 Aralık 2018, 18:32:41 »
Yahu adam bizim urettigimiz kabugu Çin'e urettirir, basar made in italy damgasini. Motorlar zaten İngiliz. Emin ol cok daha ucuza gelir. hizli da olur.

Silahlar artik plug and play. Yazilimi ve gorev bilgisayarini sen yap gerisi muhim degil. İcerideki halk icin is yaratmak istemiyorsan tabi. (Ki bu durumda acil ihtiyac iddiasi var.)

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #1243 : 29 Aralık 2018, 19:19:15 »
Tayfun Erdil'in bircok iddiasi fos cikti, insallah bu defa dogru tahminde bulunuyordur demekten baska birsey kalmiyor

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #1244 : 30 Aralık 2018, 00:48:37 »
Kendisine ait twitter hesabı şurada: https://twitter.com/TayfunErdil

Teyit Edilmiş İddiaları

+ Pakistan’a yapılan T129 ATAK saldırı helikopteri satışının ardından bir başka Asya ülkesi ile de T129 satışı konusunda resmi görüşmeler başladı.(twit tarihi: 19 temmuz 2018)
* Endonezya anka satışı (henüz gerçekleşmedi, lakin Anka-II rüzgar testi görüntüleri Endonezya sitesinde paylaşıldı.) (Tarih hatırlamıyorum)

Teyit edemeyeceğimiz iddiaları:

* Cumhurbaşkanının bugün açıkladığı “Siper” adlı milli uzun menzilli hava savunma sistemi, Aselsan’ın ÇAFRAD temelli milli radar sistemi + milli yazılımlar + SAMP-T hava sisteminde kullanılan “Aster” füzelerinden oluşacak.

* 2 ülke ile HÜRKUŞ-B satışı konusunda görüşmeler başladı. ürkiye, Pakistan ve Azerbaycan hava eğitim alt yapı standartizasyon programı sürüyor. Türkiye’nin ardından Azerbaycan’da temel pilotaj eğitimi için Pakistan’dan Super Mushshak alıyor. Ortak altyapı; temel pilotaj eğitimlerinin Pakistan üretimi Super Mushshak, ileri pilot ve jet eğitimlerinin ise Hürkuş ve Hürjet ile gerçekleştirilmesini öngörüyor.

Yanlışlanan İddiaları

* Altay Ana Muharebe Tankı seri üretim anlaşması, 9 Mayıs 2017 tarihinde, İDEF Savunma Fuarı sırasında, SSM ile Otokar arasında imzalanacak... (Nisan, 2017) İhaleyi BMC aldı.

...

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1245 : 30 Aralık 2018, 01:22:08 »

İtalya'nın Çin ürünü alması sana mantıklı geliyor mu? NATO üyesi İtalya 3-4 alternatifi varken gidip Çin'den saldırı helikopteri almaz. Üstelik ATAK tanıyıp bildiği bir platform. İşlerini rahatlıkla görür.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1246 : 30 Aralık 2018, 01:25:29 »
Yahu adam bizim urettigimiz kabugu Çin'e urettirir, basar made in italy damgasini. Motorlar zaten İngiliz. Emin ol cok daha ucuza gelir. hizli da olur.

Silahlar artik plug and play. Yazilimi ve gorev bilgisayarini sen yap gerisi muhim degil. İcerideki halk icin is yaratmak istemiyorsan tabi. (Ki bu durumda acil ihtiyac iddiasi var.)

Bi zahmet okusan archangel99 🙄

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Bir “ATAK” daha teslim edildi
« Yanıtla #1247 : 31 Aralık 2018, 20:42:35 »
Güvenlik güçlerine bir adet daha T129 Atak helikopteri teslim edildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı sosyal medya hesabından, “Güvenlik güçlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda bir adet T129 Atak helikopterini daha teslim ettik.” bilgisini paylaştı. Bu teslimatla birlikte hizmete giren atak sayısı 40’ı geçmiş oldu.

Hali hazırda Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde yer ATAK’ların ihracatı için ilk adım Pakistan ile atılmış ve bu ülkeyle toplam 30 adet T129 satışı için anlaşma imzalanmıştı. Öte yandan Filipinler ile de geçtiğimiz günlerde imzalanan mutabakat muhtırası kapsamında ilk etapta 8-10 adetlik ATAK satışı geçekleştirilecek.

ATAK tam bir avcı

Sınıfının en etkin taarruz helikopteri olan T129 ATAK, iki pilotun da azami çevresel görüşe sahip olduğu tandem adı verilen ve pilotların önlü-arkalı oturduğu kokpit dizaynı, tekerlekli ana iniş takımları, üstün manevra kabiliyetine sahip beş palli ana rotor sistemi, iki palli yeni tasarım kuyruk rotor sistemi ve her biri 1.373shp güç üretebilen, beka kabiliyetini artıran yüksek performanslı iki adet LHEC CTS800-4A turbo şaft motoru ile donatıldı.

Helikopterin baş tarafında bulunan AselFLIR-300T Gündüz ve Gece Görüntüleme Sistemi 360° dönebilmekte, yaklaşık 20 km’ye kadar mesafedeki hedefleri tespit, 10 km’ye kadar mesafedeki hedefleri ise teşhis edebiliyor. T129 ATAK Helikopteri için özel olarak geliştirilen AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi yüksek takip hassasiyeti sayesinde hedef tespit ve silah sistemlerinin, pilot bakış hattına otomatik yönlendirilmesini sağlıyor.

Yakın hava desteği görevleri için 76 adete kadar güdümsüz roketler ve 500 adet mühimmat kapasiteli 20 mm. top ile donatılmış olan T129 ATAK, çok amaçlı görevlere uygun olarak da 8 adet UMTAS Anti- Tank Füzesi, 16 adet CİRİT Lazer Güdümlü Füze, 8 adet STINGER Hava-Hava Füzesi ile en modern elektronik harp ve elektro-optik sistemleri de bünyesinde barındırıyor.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/30/bir-atak-daha-teslim-edildi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Katar ile T129B ATAK satışı için el sıkışıldı
« Yanıtla #1248 : 03 Ocak 2019, 22:38:54 »
Katar ile T129B ATAK satışı için el sıkışıldı

Katar Medyası'nın haberine göre, Pakistan ve Filipinler’den sonra taarruz helikopteri T129 ATAK’ı seçen bir başka ülke Katar oldu.

Katar İle Savunma Sanayi Başkanlığı arasında Katar Silahlı Kuvvetlerine Atak ihracatını öngören bir anlaşma imzalandı. Yapılan açıklamada adet bilgisi verilmedi.

Kara Havacılık ve Jandarma tarafından başarıyla kullanılan T129 helikopterlerinin ihracatı için ilk adım Pakistan ile atılmıştı. Toplam 30 adet T129 satışı için anlaşma imzalanmış, bu ülke için helikopterlerin imalatına başlanmıştı. Ardından Filipinler hava kuvvetlerinin taarruz helikopteri olarak T129 ATAK’ı seçtiğini açıklamıştı.

http://www.kokpit.aero/katar-atak-helikopteri-aliyor
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1249 : 04 Ocak 2019, 00:05:19 »
Güzel haber katar da ki askeri üs baya işimize yarıyor.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR