Gönderen Konu: SSM Müsteşarı değişiyor  (Okunma sayısı 17244 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • Ne Mutlu Türküm Diyene...
Ynt: SSM Müsteşarı değişiyor
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2013, 22:53:27 »
Haber kaynagi olarak Anka haber ajansi gösterilmis
CHP nin eyliminde yani muhalif diyebiliriz, kasitli haber olabilir hemen öfkelenmeyin
Zaten basbakanin çok titiz oldugu savunma sanayinde açiktan bir torpil mümkün gözükmüyor
Mustesar yardimcisi kimse o gelebilir
İbrahim ER' i 3 yıl içinde okul müdürlüğünden  genel müdür yardımcılığına yükseltmesi, sonra genel müdür olması, sonra Danıştay üyesi olması da Sayın Başbakan' ın ne kadar titiz olduğunu gösteriyor değil mi? Haklısınız Sayın Başbakan İbrahim ER konusunda çok titiz...

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 15 Haziran 2013, 21:33:03 »
Haber kaynagi olarak Anka haber ajansi gösterilmis
CHP nin eyliminde yani muhalif diyebiliriz, kasitli haber olabilir hemen öfkelenmeyin
Zaten basbakanin çok titiz oldugu savunma sanayinde açiktan bir torpil mümkün gözükmüyor
Mustesar yardimcisi kimse o gelebilir
İbrahim ER' i 3 yıl içinde okul müdürlüğünden  genel müdür yardımcılığına yükseltmesi, sonra genel müdür olması, sonra Danıştay üyesi olması da Sayın Başbakan' ın ne kadar titiz olduğunu gösteriyor değil mi? Haklısınız Sayın Başbakan İbrahim ER konusunda çok titiz...

hangi yıllarda yükselmiş adam ona bir bak, 1999 da rte başbakan'mıydı kardeşim.
delinin biri bir taş atıyor misali; nerden halasının oğlu oluyormuş. ben bulamadım şahsen böyle bir bağlantı.
adamı tanımadan hemen taşlayın. mit müsteşarına da assubay kaynaklı diye baştan karşı çıkan zihniyetler gibisiniz.

Çevrimdışı Yatağan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 16 Haziran 2013, 15:19:07 »
hemen önyargili olmayalim...... herzaman ki gibi kaynak verirseniz iyi olur.

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2013, 23:25:10 »
Sayın AZARAX,
Üslubunuza bakılırsa tartışmaya girilmeyecek birisiniz. Siz nasıl isterseniz öyle bilin.
Sayın Yatağan bu link İbrahim ER' in kariyeri : http://www.rizedeyiz.com/Haber/Ibrahim-Er-Danistay-uyesi-oldu-5823.html
Görüldüğü üzere 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı oluyor.
Bu linkte de akrabalık bağı var : http://www.ogretmendiyari.com/haber_detay.asp?haberID=1970&HaberBaslik=yeni-meb-mustesari-ibrahim-er-oldu
başka bir link: http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/erdoganin-kuzenleri-kariyer-basamaklarini-hizla-tirmaniyor-haberi-58706
başka bir link: http://www.mebpersonel.com/yer-degistirme/ibrahim-er-meb-mustesari-mi-oluyor-h64310.html
Bu akrabalıkla alakalı onlarca link bulabilirsiniz. Google a İbrahim ER yazmanız yeterli.
Gerçekleri kabullenmek bazen zordur...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 19 Haziran 2013, 00:31:47 »
Sayın assslan, bu linklerde İbrahim ER in 1 ay içinde MEB müsteşarı olacağı yazılı, haberin tarihi ise Nisan 2013. Şu anki müsteşar Yusuf TEKİN ise 28 Mayıs 2013 te resmen görevine başladı. Bu durumda bu kaynaklara neden güvenelim?

Esasen Sınıf Öğretmeni kökenli birisinin Danıştay üyesi olması yeterince tuhaf. Kariyeri ve eğitimi normal şartlar altında bırakın Danıştayı, Okul Müdüründen yukarısına bile izin vermez. Ama bu bile akrabalığı garantilemez. Çünkü verdiğiniz kaynaklar güvenilmez.

Kısacası bu haber kaynaklarına güvenerek ben tezelden Başbakanı topa tutmazdım. Ancak kuşkuyu da elden bırakmazdım. Bu adam, (İbrahim ER) bu eğitim ve kariyerle Danıştay üyesi olabiliyorsa her şey beklenir. Şaşırmam.

Çevrimdışı assslan

• DefenceTurk
  • *
  • 9
« Yanıtla #15 : 19 Haziran 2013, 11:50:15 »
Bu kaynakları Google İbrahim ER yazdıktan sonra karşıma çıkan ilk sayfadan kopyaladım. İbrahim ER' in Sayın Başbakanın kuzeni olduğu bir sır değil ki... isterseniz Google dan siz de araştırın ve güvendiğiniz kaynaklara inanın.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 19 Haziran 2013, 12:37:31 »
Yakınlık konusunu araştıracağım.

Öte yandan, dediğim gibi o eğitimde ve kariyerde(!) biri Danıştay üyesi yapılıyorsa, SSM Müsteşarı da yapılır. Aksi durum beni şaşırtır.

Hele de Gezi Parkı ve Koç gerginliğinden sonra. Bu noktadan itibaren, Başbakan SSM Müsteşarlığına ikiz kardeşini koyar sadece. Ancak o güven verebilir ona.

Olan da ALTAY Tankı ve TULPAR projelerine olur. Bence OTOKAR ağzı ile kuş tutsa, AKP iktidarda oldukça ALTAY Tankının seri üretimini alamaz.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2013, 12:41:41 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #17 : 19 Haziran 2013, 13:43:38 »
Yakınlık konusunu araştıracağım.

Öte yandan, dediğim gibi o eğitimde ve kariyerde(!) biri Danıştay üyesi yapılıyorsa, SSM Müsteşarı da yapılır. Aksi durum beni şaşırtır.

Hele de Gezi Parkı ve Koç gerginliğinden sonra. Bu noktadan itibaren, Başbakan SSM Müsteşarlığına ikiz kardeşini koyar sadece. Ancak o güven verebilir ona.

Olan da ALTAY Tankı ve TULPAR projelerine olur. Bence OTOKAR ağzı ile kuş tutsa, AKP iktidarda oldukça ALTAY Tankının seri üretimini alamaz.

o kadar da degil Akp hukumeti ulke guvenligini kendi duygularina karistiracagini zannetmiyorum cunku hukumet guvenlik konusunda rasyonel davraniyor

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 19 Haziran 2013, 14:38:16 »
Hiçbir siyasal iktidar sahibi "kendisine karşı çıkan isyana insan kaynağı (öğrenci) ve para sağlamakla" itham ettiği kapitaliste güvenmez. Bu son derece rasyonel bir tavırdır iktidar açısından.

Göreceksiniz ki, bu kargaşanın sonunda AKP iktidarı devrilmez ayakta kalırsa, Koç Ailesi/Grubu zaman içerisinde en başta savunma sanayi olmak üzere, enerji, otomotiv ve bankacılık sektörlerinden tasfiye edilecektir. İktidar paylaşılmaz.

Bunu sağlayabilmek için ise, tüm bu sektörlerin üst kurullarına iktidara kesinkes bağlı kişiler getirilir. Bu süreçte işi bilmek/meziyet önem olarak siyasal sadakatin ardından gelir.

Bu tercih rantla ilgili değildir. Siyasal iktidar için hayat memat meselesidir.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2013, 14:49:06 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #19 : 19 Haziran 2013, 14:46:40 »
Hiçbir siyasal iktidar sahibi "kendisine karşı çıkan isyana insan kaynağı (öğrenci) ve para sağlamakla" itham ettiği kapitaliste güvenmez. Bu son derece rasyonel bir tavırdır iktidar açısından.

Göreceksiniz ki, bu kargaşanın sonunda AKP iktidarı devrilmez ayakta kalırsa, Koç Ailesi/Grubu en başta savunma sanayi, enerji, otomotiv ve bankacılık sektörlerinden tasfiye edilecektir zamanla. İktidar paylaşılmaz.

Bunu sağlayabilmek için ise, tüm bu sektörlerin üst kurullarına iktidara kesinkes bağlı kişiler getirilir. Bu süreçte işi bilmek/meziyet önem olarak siyasal sadakatin ardından gelir.

Bu tercih rantla ilgili değildir. Siyasal iktidar için hayat memat meselesidir.

Çok doğru. Basit bir çevrecilik eylemini dahi siyasi rant uğruna neredeyse iç savaşa döndüren, düşman olarak algıladığı herkezi bu eylemin arkasındaymış gibi gösteren, hatta özellikle halkın dünü duygularını sömürmek için yalan ve iftiralarla dolu bir kampanya başlatan iktidar için hayat memat meselesidir.

Bu güne kadar Kendilerine karşı olan hangi kuruluş ayakta kalabilmiş ki! Kimi hedef gösterdilerse onları yıkmadılar mı? Savunma sanayi pprojelerini kendi elleriyle hiç düşünmeden baltalayabileceklerini söyleyebiliriz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com