Anket

koruculuk sistemi kalkmalı mı?

evet
0 (0%)
hayır
8 (100%)

Toplam Oy Verenler: 8

Gönderen Konu: Koruculuk sistemi kalkmalı mı? Kalkmamalı mı?  (Okunma sayısı 6129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Koruculuk sistemi kalkmalı mı? Kalkmamalı mı?
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2009, 16:02:22 »
Sayın ORKAN gündemle ilgili bir konuda site üyelerinin tepkilerini merak ettiği için bir anket konusu açmış. Açtığı anketle ilgili herhangi bir yorumda da bulunmamış. Gayet de güzel bir konu. Neden sorgulanıyor anlayamadım.

Lütfen konuları kişisel tartışmalara dönüştürmeyiniz. Bu özellikle yöneticiler için geçerli...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2009, 16:14:46 »
Neyse konuya dönelim. ;D
Koruculuk dediğimiz sistemin çok büyük yararları oldu.93-94 döneminde terörist örgütün değimiyle çeteler,köylere girmelerini engelliyor.Bölgeyi iyi bildikleri için öncü birliklerde yer alıyorlar.
En önemlisi,köyünde yaşayan köylü damda korucuyu gördüğünde teröre karşı düşman olduklarını anlıyor.
Gerektiğinde destek birik olarak geliyorlar.
Herşeyi geçelim,verdikleri desteği vb. şeyleri.Halkı yüce Türk Ordusu'nun yanında tutuyor.Aslında birnevi propaganda aracı korucular.Halk,ordu elele mesajı var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 10 Mayıs 2009, 15:50:06 »
DTP lı bı vekıln bı roportajını ızlemıstım. orda dedıgını gore turkıyede 24 bın tane korucu var. bunların 16 bın tanesıne devlet sıleh verıyor.

TSK nın da 1 mılyon tane askerı var. bu kadar asker koylerı koruyamıyormuda bu sıstem getırıldı.
 devlet kendı terorıstını kendı yaratıyor dıyordu.

Bu millet kimin terörist olduğunu çok iyi biliyor. Birkaç korucu yasadışı bir işe karıştıkları için tüm korucuları terörist ilan eden zihniyet, yıllardır kürt sorunu diye beyin yıkayan zihniyet, her nedense Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan insanların gerçek sorunlarını hiç dile getirmiyorlar.

Töre cinayetleri, kan davaları, ağalık yönetimi, yerlerde sürünen kadın hakları, terör yüzünden ilerleyemeyen sanayi, eğitim, sağlık vs sorunları....
Hiçbirinden bahsetmezler. Varsa yoksa İmralı'daki köpeğin sözcülüğünü yaparlar. Ondan sonra kendilerini Kürt halkının kurtarıcısı gibi gösterirler. O bölgenin insanlarının cahil kalmaları bu nedenle işlerine geliyor. Cahil olduklarında onları kandırıp, kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaları, sömürmeleri çok daha kolay çünkü.

Mesela hiç duydunuz mu bu köpek sözcülerinin yıllardır Mardin'de katledilip sonra intihar süsü verilen kadınlar hakkında birşeyler yaptıklarını. Duyamazsınız ki. Onlar asit kuyularında olmayan cesetleri aramakla meşguller.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com