Gönderen Konu: AAV7 Zırhlı Amfibik Araç  (Okunma sayısı 5789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
AAV7 Zırhlı Amfibik Araç
« : 07 Haziran 2013, 19:37:03 »
AAV7 Zırhlı Amfibik Araç

Şili AAV7 Zırhlı Amfibik Araçları Satın Alıyor

Şili medyasında çıkan haberlre göre Şili Donanmasının yeni Amfibik Sefer Tugayı için ABD'den kullanım fazlası bir düzine AAV7 zırhlı amfibik araçları satın alacak. Yetkililerin verdiği bilgiye göre ABD'nin stok fazlası olan araçlar teslim edilmeden önce modernize edilecekler. Modernize işlemini BAE Systems gerçekleştirecek. Modernizasyona daha güçlü yeni bir motor kullanılması da dahil. Haberlere göre Şili'nin satın araçlar 10 AAVP7 A1 asker nakliye aracı, bir AAVC7 komut aracı ve bir AAVR7 kurtarma araından oluşuyor. AAV-7A1 ABD Deniz Piyadeleri şu an kullanmakta oldukları amfibi asker taşıma araçlarıdırlar. Modernizasyon sonrası aracın silah kapasitesi bilinmemekle birlikte standart AAV7 genellikle .50 kalibrelik makineli tüfek ve bir 40mm bombaatar ile donatılmıştır. Araçların 2014'de teslim edilmesi bekleniyor.

Bu araçlar Şili'nin yeni 1400 kişilik Amfibi Tugayının bir parçası olarak Fransa'dan 80 milyon dolara alınan Sargento Aldea çok amaçlı saldırı gemisinde görev yapacaklar. Sargento Aldea daha önce Foudre adıyla Fransız Donanması'nda faaliyet ve 1992-1993 yıllarında Yugoslavya'da NATO gücünde ve son olarak Fildişi Sahili'lindeki  Fransız askeri operasyonunda kullanıldı.

DefenceTurk.com 
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2016, 20:48:49 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Japonya'dan AAV7A1 Siparişi
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2016, 13:15:00 »
Japonya'dan  AAV7A1 Siparişi

Japonya bir amfibi yeteneğe sahip olmak için BAE Systems'den amfibi hücum araçları sipariş etti.

Japon Savunma Bakanlığı, 30 AAV7A1 zırhlı amfibi hücum aracı tedarik etmek için BAE Systems ile bir sözleşme imzaladı. Araçlar Japon Kara Öz Savunma Kuvvetleri tarafından kullanılacak!

Değeri açıklanmayan sözleşme; yeni AAV7A1 RAM/RS araçları, eğitim ve bakım yardımı, test cihazları gibi hizmet ve ekipmanları da kapsıyor.

Araçların üretimine Ağustos ayında başlanacak. Üretim BAE Systems'in York'daki tesislerinde gerçekleştirilecek ve teslimatlara önümüzdeki yıl başlanacak.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Amfibi hücum aracı batığında dokuz asker hayatını kaybetti
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2020, 01:06:04 »

AAVP-7A1 tipi Amfibi Hücum Aracı (AAV)’nın, 30 Temmuz tarihinde yaşanan olayda Kaliforniya’nın San Clemente Adası’nda batması sonucu 9 asker hayatını kaybetti.

ABD Deniz Piyadeleri’ne ait AAVP-7A1 tipi Amfibi Hücum Aracı (AAV); 30 Temmuz Perşembe günü Kaliforniya Eyaleti sınırları içerisinde bulunan San Clemente Adası’nda gerçekleştirdiği rutin eğitim tatbikatı esnasında, henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü su almaya başladı ve battı. Toplam 15 deniz piyadesinin ve 1 denizcinin bulunduğu araçtan, ilk etapta 1’i ölü ve 2’si ağır yaralı olmak üzere 8 asker çıkartıldı. ABD Deniz Piyadeleri tarafından geriye kalan 8 asker için sürdürülen arama çalışmaları, 40 saatin ardından sonlandırıldı. Kayıp askerlerin hayatlarını kaybettikleri varsayıldı.

Amfibi Hücum Aracı (AAV)

2005 yılında BAE Systems tarafından satın alınan FMC Corporation tarafından tasarlanan ve yine 2005 yılında BAE Systems tarafından satın alınan United Defense tarafından üretilen AAVP-7A1 Amfibi Hücum Aracı (AAV), amfibi harp gemileri (LHD) tarafından kıyıya yapılacak çıkartma harekatlarında kullanılmaktadır.

https://www.savunmasanayist.com/amfibi-hucum-araci-batiginda-dokuz-asker-hayatini-kaybetti/
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2020, 11:43:53 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Ynt: Amfibi hücum aracı batığında dokuz asker hayatını kaybetti
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2020, 11:38:31 »

AAVP-7A1 tipi Amfibi Hücum Aracı (AAV)’nın, 30 Temmuz tarihinde yaşanan olayda Kaliforniya’nın San Clemente Adası’nda batması sonucu 9 asker hayatını kaybetti.

ABD Deniz Piyadeleri’ne ait AAVP-7A1 tipi Amfibi Hücum Aracı (AAV); 30 Temmuz Perşembe günü Kaliforniya Eyaleti sınırları içerisinde bulunan San Clemente Adası’nda gerçekleştirdiği rutin eğitim tatbikatı esnasında, henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü su almaya başladı ve battı. Toplam 15 deniz piyadesinin ve 1 denizcinin bulunduğu araçtan, ilk etapta 1’i ölü ve 2’si ağır yaralı olmak üzere 8 asker çıkartıldı. ABD Deniz Piyadeleri tarafından geriye kalan 8 asker için sürdürülen arama çalışmaları, 40 saatin ardından sonlandırıldı. Kayıp askerlerin hayatlarını kaybettikleri varsayıldı.

Amfibi Hücum Aracı (AAV)

2005 yılında BAE Systems tarafından satın alınan FMC Corporation tarafından tasarlanan ve yine 2005 yılında BAE Systems tarafından satın alınan United Defense tarafından üretilen AAVP-7A1 Amfibi Hücum Aracı (AAV), amfibi harp gemileri (LHD) tarafından kıyıya yapılacak çıkartma harekatlarında kullanılmaktadır.

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: AAV7 Zırhlı Amfibik Araç
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2020, 11:43:28 »

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

B – Bunun dışında sitede yayınlanan haberler, makaleler vs için yapılan alıntılarda mutlaka kaynak belirtilmesi gerekir. Kaynak gösterme eğer kaynak bir internet sitesiyse kaynağın site içindeki tam adresi, basılı süreli yayın ise yayın ismi, tarih ve sayfa numarası, basılı ve süresiz bir yayın ise yayın ismi, yazar ve sayfa numarası bilgileri şeklinde olmalıdır. Kaynağı belirsiz (anonim) yazı, belge, e-posta vb materyal, kaynak olarak kabul edilmeyecektir.  Ayrıca Wikipedia gibi bilgileri kolaylıkla değişen ve sağlıklı olmayan kaynaklar kabul edilmeyecektir.

:o :o :o
Vay ben ekledim sanıyordum. Bayram telaşı herhalde. ::)

https://www.savunmasanayist.com/amfibi-hucum-araci-batiginda-dokuz-asker-hayatini-kaybetti/

Bu arada yine +1

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Yunan ordusu, Amerika Birleşik Devletlerinden (ABD) AAV-7 Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) tedariki için kolları sıvadı.

Yunanistan savunma medyasında yer alan ve Yunan Genelkurmay kaynaklarına dayandırılan haberlere göre Yunanistan, ABD’den toplamda 76 adet AAV-7 Zırhlı Amfibi Hücum Aracı tedariki için yeşil ışık yaktı.

Yunanistan’ın satın almak istediği AAV-7’ler ikinci el olarak ABD Deniz Piyadeleri envanterinden temin edilecek.

AAV-7’lerin Yunanistan’a Maliyeti

Her bir aracın tekrar hayata tamamen döndürülmesi için gereken tutar ise 1.7 milyon avro civarında. Diğer maliyetlerle birlikte Yunanistan’ın bu alımının toplamda 150 milyon avroya mal olması bekleniyor. Ödeme ise Yabancı Askeri Satışlar (FMS) aracılığıyla yapılacak.

Araçların toplamda 10 yıl hizmette kalması hedefleniyor. Elbette satışın gerçekleşmesi için öncelikle Yunan ordusunun talebinin Yunan hükümeti tarafından da onaylanması gerekiyor. Tüm onayların bu yıl sonuna kadar tamamlanacağı düşünülüyor.

AAV-7 Zırhlı Amfibi Hücum Aracı

Her bir adet AAV-7 toplamda 25 adet deniz piyadesi taşıyabiliyor. Araçlar Deniz Durumu 5’e kadar dayanıklı olarak tasarlanmış durumda. Toplam kat edebildikleri maksimum mesafe ise 37 kilometre olarak belirtiliyor. Bu sayede taşıyıcı gemi kıyıya fazlasıyla yanaşmadan çıkarma gerçekleştirebiliyorlar.

Ancak bu araçlar son derece yavaş hareket ediyorlar ve zırhları ise hiç mi hiç sağlam değil. Arjantin, 1982 yılında Falkland Adalarının işgali sırasında bu araçları kullanmıştı. Bu araçlar aynı zamanda 1991 yılındaki Körfez Savaşı sırasında da oldukça aktif olarak kullanıldı.

https://www.savunmasanayist.com/yunanistan-abdden-amfibi-zirhli-arac-tedarik-etmeye-hazirlaniyor/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’den Yunanistan’a AAVP-7A1 Amfibi Hücum Aracı satışı
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2023, 14:50:19 »
ABD, Yunanistan’a AAVP-7A1 Amfibi Hücum Aracı satışına yeşil ışık yaktı. Yunanistan, AAVP-7A1’ler için 268 milyon dolar bütçe ayıracak.

Yunanistan, ABD ve AB kaynaklı silahlanma faaliyetlerini sürdürüyor. Son olarak ABD, Yunanistan’ın talebi üzerine 268 milyon dolar değerindeki AAVP-7A1 Amfibi Hücum Aracı satışına onay verdi. Yunanistan, toplamda 76 adet amfibi hücum aracı teslim alacak.

Satış; zırhlı personel taşıyıcı konfigürasyonundaki 63 adet AAVP-7A1’i, komuta konfigürasyonundaki 9 adet AAVC-7A1’i ve 4 adet kurtarma konfigürasyonundaki AAVR-7A1 aracını kapsıyor. Ayrıca araçların yanında 63 adet 12.7mm Makineli Tüfek ve termal görüntüleme sistemleri de teslim edilecek.

Satışla ilgili olarak ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Önerilen bu satış, Avrupa’da siyasi istikrar ve ekonomik ilerleme için önemli bir ortak olan bir NATO müttefikinin güvenliğini artırmaya yardımcı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin dış politika ve ulusal güvenlik hedeflerini destekleyecektir.” ifadelerine yer verildi.

https://www.savunmasanayist.com/abdden-yunanistana-aavp-7a1-amfibi-hucum-araci-satisi/