Gönderen Konu: Ejder Gürcistana ihraçat edildi!!!  (Okunma sayısı 8644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anil_91

• Yeni
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ejder Gürcistana ihraçat edildi!!!
« : 08 Mayıs 2009, 14:50:24 »
banada bir yunan bu haberi gönderip satış masrafları,araç ve gereçler bakımından bilgin varmı diye sordu.. Bizden önce onların haberleri oluyor

Sizin bilginiz varsa söyleyin ben yunana iletirim

Georgia steps forward as launch customer for Turkish Ejder 6x6 AWVs

By Christopher F Foss

07 May 2009

Georgia has ordered 70 Nurol Makina Ve Sanayi Ejder (6x6) armoured wheeled vehicles (CF Foss)

Georgia is the launch customer for the new Turkish Nurol Makina Ve Sanayi Ejder (6x6) armoured wheeled vehicle (AWV), it has been revealed.

Georgia has ordered 70 of the vehicles in armoured personnel carrier (APC) configuration; the first was delivered last year and final deliveries are due late in 2009.

The fully amphibious vehicles can be propelled by two jets at a speed of nine km/h.
JDW

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
Ynt: Ejder Gürcistana ihraçat edildi!!!
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2009, 14:56:36 »
eğer bu adamların şimdi haberleriolmuşsa çok geç olmuş demektir. çünkü bu satış gürcü-rus savaşından önce yapılmış. tam sayı nedir bilmiyorum ama 100 adetin altında belki 80 gibi bir rakam söz konusu olabilir. ilk teslimatlar bu savaştan önce gerçekleşmiş ama savaşa katılmadılar diyebiliyorum. savaştan sonra çok hızlı bir şekilde sanırım partiler halinde sevkiyat devam etmiş/etmektedir. yani bu baya eskibir haberdir.

Çevrimdışı anil_91

• Yeni
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2009, 14:59:17 »
haberde 70 tane ihraç edildiği yazyor.. Peki bu satışın maliyeti hakkında bilgniz var mı ?

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2009, 15:40:41 »
Gurcıstan savası sırasında Turkıyeden ustlerının bır kısmı kapalı askerı arac sevkıyatının goruntulerı var dı. tam emın degılım ama araclarıda 6 tekerlek var dı.
eger haber dogruysa  ve anlasma da var sa bunlar gurcıstana teslım edılen araclar.

Hatta kaynagını soyluyeyım haberlerın. STAR tv ana haberınde ızlemıstım.

haber de de soylendıgıne gore arac sevkıyatı savastan once gurcu devletıyle yapılan bır anlasma sonucu gonderılıyordu.

sevkıyatın savas sırasında gurculere bır yardım olarak gıtmedıgı cok oncelerı olan anlasma sonucu zamanın denk geldıgını belırtıyorlardı.

aklımda kalan haber bu eger varsa bılen bırı benı yalancı cıkarsın ;D

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2009, 19:32:39 »
haberde 70 tane ihraç edildiği yazyor.. Peki bu satışın maliyeti hakkında bilgniz var mı ?

sanki fuardaki yetkili daha fazla sattıklarını söylemişti ???

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 13:04:41 »
Gürcistana satılan EJDER ler..

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2011, 13:05:40 »

Çok mu aramışlar bu boyayı  :)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2011, 13:07:18 »
Savunma ve Havacılık dergisinin 146.sayısındaki habere göre NMS bir ortadoğu ülkesine Ejder demonstrasyonu yapmış.Beğeni kazanan Ejder bu ülkeye test amaçlı olarak gitmiş çeşitli hareket kabiliyet,mobilite ve atış testlerinden başarıyla çıkan ejder için adı verilmeyen bu ülkeden 100-150 araçlık bir sipariş gelme ihtimali var.Bu Ejder'in ikinci ihracat başarısı olacak gibi.Otokar Arma ve Ejder ihracatta Pars'a göre daha çeşitlilik arzeden bir görüntü sunuyorlar ama Pars tek seferde en büyük satışa imza atarak Malezaya'da büyük bir başarıya imza atmıştı.Kara aracı üreticilerimizden yakın zamanda başka ihracat haberlerininde geleceğinden kuşkum yok.

Çevrimdışı bruce

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • T.C.
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2011, 15:29:18 »
Ben hangi ülke olursa olsun kendi üretimimiz olan ürünün ihraç edilmesinden büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
6x6 Ejder ihraçatı.
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2022, 14:48:05 »
Alıntı
Nurol Makina tarafından Tunus'a Ejder 6x6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ihracatı gerçekleştirildi.

https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayiST