Gönderen Konu: Yüksek Güçlü Lazer Silah Sistemi Projesi  (Okunma sayısı 47677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yüksek Güçlü Lazer Silah Sistemi Projesi
« Yanıtla #70 : 15 Aralık 2022, 01:43:44 »
Şu proje eninde sonunda ABD İsrail Almanya benzeri bir lazer silahı göreceğimizi gösteriyor

İnternetten baktım, bizimkinin 50kw'ye çıkabilme kapasitesi varmış 2020'deki paylaşıma göre, şimdi daha da yükseltilmiş olabilir gücü.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #71 : 15 Aralık 2022, 02:04:02 »
Şu proje eninde sonunda ABD İsrail Almanya benzeri bir lazer silahı göreceğimizi gösteriyor

İnternetten baktım, bizimkinin 50kw'ye çıkabilme kapasitesi varmış 2020'deki paylaşıma göre, şimdi daha da yükseltilmiş olabilir gücü.
Bana lazer silahı Alanında geride kalıyormuşuz gibi geliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=3piaMBHh_SQ
şu videodaki lazer için 350 kW yazmışlar bir yerde, ne kadar doğru bilmiyorum ama dedikleri kadar varsa sıkıntı büyük. Tedbir alınması lazım.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 15 Aralık 2022, 02:32:18 »

Bana lazer silahı Alanında geride kalıyormuşuz gibi geliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=3piaMBHh_SQ
şu videodaki lazer için 350 kW yazmışlar bir yerde, ne kadar doğru bilmiyorum ama dedikleri kadar varsa sıkıntı büyük. Tedbir alınması lazım.
Video altındaki yorumlar güldürdü. Özellikle bu;

"İçi internet kafe çıktı" ;D ;D ;D

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #73 : 15 Aralık 2022, 08:15:09 »
Uzun süredir Yönlendirilmiş Enerji Silahlarıyla ilgili inatla vurgu yaparım. Gelecekteki kaçınılmaz bir sistem ve buna ön sıralarda girmeliyiz. SİHA konusuna yoğunlaşıp aktif kullanmamız bizi sektörün büyük oyuncusu yaptı. Aynısını Yönlendirilmiş Enerji Silahlarında da yapmak için arge’ye yüklenmeliyiz. Füze teknolojisi her geçen gün daha kolay erişilir ve kopyalanabilir oluyor. Fark yaratacak şey daha ötesi.

Açıkçası lazerle yakmaktan çok daha becerikli sonuçların çıkacağına inanıyorum.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
« Yanıtla #74 : 15 Aralık 2022, 09:11:21 »
Lazerlerin insanlara karşı kullanılması uluslar arası anlaşmalarla yasaktır. Bu dron avcısı lazerler biraz bu yasağında etrafından dolanmayı sağlıyor aslında. 500 metreden bir dronu yakmak km lerce mesafeden askeri kör etmeye yetebilir. Lazer dediğin şey çok pratik kullanım şekilleri olabilir basit muharebede. Mesela karşı tepedeki keskin nişancıyı kör edebilir yada hiç bir şey olmasa paralize edebilir. Böyle bir niyet hazırlık vardır diyemiyorum ama bu silahları askere gizlemeden saklamadan dağıtmak için dron avcısı demek çok rahat bir yöntem olabilir mantıken. Kamyonun tepesinde bir lazer var işi dron avlamakmış yukarı doğrultursan dronu vuruyor aşağı doğrultursan ne isterse onu vurur. Kamerası ile gördüğü şeyi vuruyor sonuçta. Mesela karaya bir personel radarı koy gördüğü her şeye lazer tutabilir.

Bunu cephede drona karşı kullanmak için aldın birliğe verdin. Savaş deli gibi sürüyor. İçindeki asker ekran başında termalde göreceği dronu vuracak işi bu. Joystiği indirdimmi gördüğü askeri vurmasına ne mani olur savaş şartlarında. Bir çıkartma birliğinde yada çıkartmaya karşı sahili korurken bunu kullandığını düşün sahilde kimse sana ateş edemez lazer printer gibi her yeri tarar kolayca. Ama yasak insana lazer kullanmak.

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2022, 09:20:45 Gönderen: re »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 15 Aralık 2022, 10:05:08 »
Videolarda izlediğim kadarıyla bu teknoloji halen daha emekleme aşamasında. Menziller halen bir füzeyi durdurabilmek için komik denebilecek bir noktada fakat illa ki bir noktada inovasyon yapılacaktır. Bu konuda araştırma yapan kişiler en baba üniversitelerdeki profesörler sonuçta. ABD'de neredeyse sonsuz kaynak ile çalışıyorlar. Bizim muhakkak bu ligde olmamız lazım.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #76 : 15 Aralık 2022, 11:04:21 »
Ben esasında bilim adamlarından ilerisi için daha az enerjiyle daha etkin bir yöntem bekliyorum.

Mikrodalga fırınların besin içindeki suyun frekansını yakalayıp titreştirerek ısıtması gibi. Mühimmatın içindeki patlayıcıyı yahut uçağın içindeki yakıtı kilometrelerce öteden ısıtabildiğinizi düşünün. Dış koruyucu katmanların içinden geçebilen bir elektromanyetik enerji sadece bu yakıt ve patlayıcıyı ısıtsa… keşke.

(Bir diğer çılgın projem de radarda tespit edilen düşman personelin yerdeki piyadeye VR gözlükle gösterimiydi. Bunu sanırım yapmaya başladı birileri)
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2022, 11:06:38 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Lazer Silah Sistemi Projesi.
« Yanıtla #77 : 26 Nisan 2023, 21:34:18 »