Gönderen Konu: KAPLAN Medium Tank  (Okunma sayısı 54976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: KAPLAN Medium Tank
« Yanıtla #60 : 10 Eylül 2018, 10:12:16 »
Yeni nesil olması ( Motor AKS ve diğer sistemler) avantaj ve m48 serisinden kesinlikle faydalı olur ama aktif koruma olmadan ne ağır ne de orta sınıf tankların şansı yok şu akkordan hala ses yok...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #61 : 10 Eylül 2018, 10:57:14 »
Bu tank amfibik mi?

Amfibik değil. Ancak sahil ve ıslak zeminlerde kullanım için hafiflik gerekli. Bu da günümüzdeki ağır ana muharebe tankları ile mümkün değil. Kaplan gibi hafif araçlar bu tip ortamlarda rahatlıkla çalışabiliyor. Bu nedenle özellikle çıkarma birlikleri için son derece gerekli bir araç.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #62 : 10 Eylül 2018, 11:31:54 »
Bu araca her geçen gün kanım daha da ısınıyor.  8)
FNSS her zaman olduğu gibi yine başarılı...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #63 : 10 Eylül 2018, 11:36:18 »
amfibik degil!

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 10 Eylül 2018, 12:41:32 »
Merhaba,

Kuleyi özel kılan nedir ?
Bizim üretemeyeceğimiz nokta neresi acaba ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #65 : 10 Eylül 2018, 13:04:29 »
Bizim olduğuna emin misiniz. FNSS ne kadar bizim ne kadar BAE biliyormuyuz acaba. F16 ne kadar bizim ise bu tank da o kadar bizim. FNSS zannettiğiniz kadar Türk firması değil bunu fark edin bence artık.
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2018, 13:05:23 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #66 : 10 Eylül 2018, 13:05:09 »
Merhaba,

Pindat, Kaplanın son atış testlerini tamamlamış. Böylelikle Pindat;  Belçikalı CMI Defense tarafından tasarlanan ve geliştirilen, otomatik bir yükleme sistemi içeren, 105 milimetrelik CT-CV taret sisteminin işlevini test etmiş oldu. CT-CV taret sisteminin otomatik doldurucusu standart olarak atıma hazır 16 mermi içeriyor.

Aslında otomatik doldurucu da geliştirebiliriz. Ancak araç sayısı fazla değilse ve işi gereği bu konuda uzmanlaşmış yabancı firmalardan hazır almak daha az maliyet gerektiriyorsa, hazır almak tercih edilir.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #67 : 10 Eylül 2018, 13:41:10 »
Merhaba,

Pindat, Kaplanın son atış testlerini tamamlamış. Böylelikle Pindat;  Belçikalı CMI Defense tarafından tasarlanan ve geliştirilen, otomatik bir yükleme sistemi içeren, 105 milimetrelik CT-CV taret sisteminin işlevini test etmiş oldu. CT-CV taret sisteminin otomatik doldurucusu standart olarak atıma hazır 16 mermi içeriyor.

Aslında otomatik doldurucu da geliştirebiliriz. Ancak araç sayısı fazla değilse ve işi gereği bu konuda uzmanlaşmış yabancı firmalardan hazır almak daha az maliyet gerektiriyorsa, hazır almak tercih edilir.
İş te bu noktada Türkiyenin yapacağı 400 lük bir alım planı memelektete bir anda otamatik doldurucu yeteneği kazandırtır... Bu tank olmak zorunda da değil, otomatik kule dense bile olur...
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2018, 23:35:50 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #68 : 11 Eylül 2018, 01:57:21 »
Defence Blog, AA kaynaklı haberi alıp kullanmış. Yabancı basında ve ülkenin kendisinden haber çıkmadıkça türk ajanslarını ciddiye alamıyoruz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #69 : 11 Ekim 2018, 12:56:54 »

TSK bünyesinde de görebilmemiz dileğiyle...