Gönderen Konu: Elektrikli İon Tiger İHA Kendi Rekorunu Kırdı  (Okunma sayısı 2722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Elektrikli İon Tiger İHA Kendi Rekorunu Kırdı
« : 26 Mayıs 2013, 14:59:00 »
Elektrikli İon Tiger İHA Kendi Rekorunu Kırdı

ABD Deniz Araştırma Laboratuvarı araştırmacıları; yakıt hücresi ile çalışan İon Tiger insansız hava aracını 16-18 Nisan tarihleri arasında NRL gelişmiş kriyojenik yakıt depolama tankı ve dağıtım sisteminde sıvı hidrojen yakıt kullanarak 48 saat ve 1 dakika boyunca uçurdular. Bu uçuş ile aynı aracın  2009 yılındaki  5000 psi sıkıştırılmış hidrojen gazı kullanılarak yapılan 26 saat ve 2 dakikalık önceki rekoru paramparça oldu.

Sıvı hidrojen 5000 psi sıkıştırılmış hidrojenden üç kat daha yoğundur. Kriyojenik sıvı hafif bir tank içinde daha fazla hidrojen sağlar ve böylelikle uçuş dayanıklılığı artar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Elektrikli İon Tiger İHA Kendi Rekorunu Kırdı
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2013, 23:44:21 »
48 saat ve 1 dk veya 26 saat ve 2 dk ne demek ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Elektrikli İon Tiger İHA Kendi Rekorunu Kırdı
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2013, 00:52:25 »
48 saat ve 1 dk veya 26 saat ve 2 dk ne demek ?

(48X60)+1 dakika ve (26X60)+2 dakika
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com