Gönderen Konu: RQ-21A Küçük Taktik İnsansız Uçak Sistemi  (Okunma sayısı 2412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
RQ-21A Küçük Taktik İnsansız Uçak Sistemi
« : 24 Mayıs 2013, 23:48:08 »
RQ-21A Küçük Taktik İnsansız Uçak Sistemi

Insitu'nun RQ-21A Küçük Taktik İnsansız Uçak Sistemi (STUAS - Small Tactical Unmanned Aircraft System) ABD Deniz Kuvvetleri tarafından Milestone C onayını takiben ilk üretime girecek. PMA-263 program yöneticisi ABD Deniz Piyadeleri Albay John Rector; "RQ-21A kalıcı deniz ve kara tabanlı taktik keşif, gözetleme ve hedef tespiti, veri toplama ve yayma yetenekleri sağlayacaktır" dedi.

Deniz Kuvvetleri Insitu ile 2010 yılında STUAS için bir mühendislik üretim geliştirme sözleşme imzaladı. RQ-21; hizmet sözleşmesi ile Deniz Kuvvetleri ve Deniz Piyadeleri  ileri destek güçleri için 245 000 saatten fazla uçan Scan Eagle insansız uçak temel alınarak geliştirildi. RQ-21A sistemi 25 kiloluk yük kapasitesi, bir yer kontrol sistemi, mancınık tipi bir fırlatıcı ve "Skyhook" geri yükleme sistemine sahiptir. Herhangi bir pist gerektirmez. Ayrıca  gündüz/gece tam hareketli video kameralar, kızılötesi işaretleyiciler ve lazer telemetre içerir.

ABD Deniz Kuvvetleri her biri beş uçak içeren 36 STUAS sistemine sahip olmayı planlıyor.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com