Gönderen Konu: FORUM ANA SAYFA - GENEL BÖLÜMLERİN ÇOKLUĞU  (Okunma sayısı 4743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
FORUM ANA SAYFA - GENEL BÖLÜMLERİN ÇOKLUĞU
« : 07 Mayıs 2009, 16:33:28 »
Forum  yönetimine bir önerim olacak, umarım bu konuyu dikkate alırsınız. sizlerinde bildiği gibi askeri konularla ilgili konuları, ana sayfada kategorize etmeniz çok yararlı, konuyla ilgili bilgilere ulaşmak ve ilgili bölümlere konu açmak ve bilgi vermek, her zaman forumları daha derli toplu ve anlaşılır yapmıştır. maalesef üzülere söylmek istiyorum ki, Trmilitary deki hataya sizlerde düşmekte ve oldukça fazla kategori açarak forum kullanıcıların kafaları karışmakta ve ileriki zamanlarda göreceksiniz ki, sürekli konu kilitleme, silme ve konu yer değiştirmelere maruz kalacaksınız. forum kullanıcılarının, ekranın sağında nick' lerinin açılımında bulunan "yeni gönderilen iletileri göster" gibi kolaylık olan araçları kullanamayabilirler. benim size tavsiyem çok acil, bu yanlıştan dönmeniz yönünde olacaktır. umarım bu forum SSF gibi ciddi bilgilerin paylaşıldığı ve kaynak olarak başvurulan bir site olur.

savunma strateji ana sayfa kategori sayısı : 31
defenceturk ana sayfa kategori sayısı       : 39
trmilitary ana sayfa kategori sayısı           :60

şu an, iki askeri foruma bir üçüncüsü olan defenceTürk dahil olmuş ve bu forumun, diğer iki forumdan farklılıkları ve onu tercih sebebi yapılması hususunda forum yöneticilerine çok iş düşmekte, bende bu yönde naçizane fikirlerimi beyan etmek isterim. mesela Türk savunma sektöründe en çok ihtiyaç duyulan şey, Türkçe materyalin yazılı ve görsel olarak azlığı oluşturmakta, forum yönetimi özellikle ilgili başlık yöneticileri, ilgili konuları bir geyik muhabbeti çay, kahve arası bir iki muhabbet yeri olarak değilde, yönetimi altında bulunan başlıkları bir başvuru ve referans olacak nitelikte denetlemeleri, yönetmeleri ve gerekirse konu açmaları ve kontrol etmeleriyle, görevlerini tam manasıyla yerine getirmiş olmaları gerekir. mesela "deniz kara araçları ve sistemleri" başlığı altında "milgem" konusu açılmış. bu konunun dışında hiç bir "milgem" haberi açılmasına izin verilmemeli gerekirse sayfa sayısı 20-50 olsun, buradan devam edilmelidir.

genel olarak forumu incelediğimde, ilgili başlıklarda çok güzel sunumlar olmuş ve benim düşüncem doğrultusunda işler yapılmakta. bunu azami devam ettirirseniz, ben eminim ki ileride "google" nin yabancı dillere çevirisi daha güçlü olacaktır. o zaman ilgili başlıklara, çeviri desteğide verebilirsiniz. ilgili konuyu ileride "pdf" formatında özel dosyaları "Türkçe ve yabancı" dillerde yayınlayarak bu konuda Türkiye' de ve dünyada ilgili kaynak ve materyali oluşturmuş olursunuz.

emeği geçen herkezi kutlar, başarılar dilerim.

saygılar...
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2009, 16:37:53 Gönderen: amiral »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: FORUM ANA SAYFA - GENEL BÖLÜMLERİN ÇOKLUĞU
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2009, 18:31:07 »
Çok haklısın. Ana sayfada bazı bölümlri kaldırdım, bazılarını birleştirdim. Malesef herkesin istediği şekilde bölüm açılırsa böyle komik bir durum ortaya çıkıyor. Çoğu da boş duruyorlar ne yazık ki...

Bir kaç bölümü daha birleştireceğim.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SWAT.TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • http://www.turkish-mod-team.com
Ynt: FORUM ANA SAYFA - GENEL BÖLÜMLERİN ÇOKLUĞU
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2009, 18:43:20 »
Flash banner güzel durmuş.. kıskandım valla aynından bizde yapıyoruz ..  ;D