Gönderen Konu: Güney Kore'den Endonezya'ya Zırhlı Araç İhracatı  (Okunma sayısı 4712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Güney Kore'den Endonezya'ya Zırhlı Araç İhracatı

Doosan DST kendi teknolojisi ile inşa edilmiş bir 6X6 ağır zırhlı tekerlekli aracı  Endonezya'ya ihraç edilecek.

Doosan DST Endonezya ordusu ile 2009 yılında ağır bir zırhlı tekerlekli araç sözleşme imzaladı ve Kasım 2011'de bu araçların üretimine başladı. 2012 yılında başlayan saha manevra testleri ile birlikte operasyonel atış testleri tamamlandıktan sonra, Doosan DST  6X6 ağır zırhlı tekerlekli araçların üretimini Mayıs ayı başlarında tamamladığını duyurdu.

Endonezya Ordusu tarafından Tarantula 6X6 olarak adlandırılan araçlar bu ay içerisinde teslim edilecekler. 6X6 ağır zırhlı tekerlekli aracın ağırlığı 18 ton ve 3 mürettebat (sürücü, tank komutanı, nişancı) tarafından kullanışıyor.En yüksek hızı saatte 100 km olan araç suda 8 km hıza kadar ulaşabilir. 90mm bir ana silaha sahip araçta 7.62mm bir makineli tüfek de bulunuyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Güney Kore'den Endonezya'ya Zırhlı Araç İhracatı
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2013, 19:52:30 »
Yukarıdaki bizim 6x6 PARS değil mi? Oysa daha önce maketi sergilenen araç biraz daha farklıydı.

PARS 6X6

Azami Yol Hızı: 100 km/sa
Suda Yüzme Hızı: 10 km/sa
Muharebe Yüklü Ağırlık: 18,144 kg
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2013, 13:58:05 »

Pars

« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2013, 15:06:37 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2013, 04:30:22 »

Endonezya'ya verilen araçlar yukarıda fotoğrafı görülen 6X6 Black Fox araçlarıymış.