Gönderen Konu: Su-22  (Okunma sayısı 5072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Su-22
« : 15 Mayıs 2013, 14:42:05 »
Yemen'de Askeri Uçak Düştü

Yemen'de Su-22 tipinde bir savaş uçağı düştü. Olay Pazatesi günü başkent Sanaa'da meydana geldi. Görgü tanıklarına göre Güney Sanaa Al-Asbahi yerleşim bölgesinde gerçekleşen olayda uçak düşmeden önce havada patlayarak parçalandı. Uçağın parçaları binalar üzerine saçıldı. Olayda uçağı kullanan Kaptan Hani el-Aghbari hayatını kaybetti. Uçağın bağlı olduğu hava üssü başkent Sanaa'nın 15 kilometre kuzeyindeki uluslarası havaalanında bulunuyor.

Savunma bakanlığı kazayı araştırmak için bir komisyon kurdu. Uçağın Marib ve Khawlan bölgelerinde rutin eğitim görevi sırasında düştüğünü duyurdu.

Yemen'de bu tip hava kazaları çok sık gerçekleşiyor. Bu yıl Şubat ayında bir uçak bir yerleşim yerine düşmüş ve 12 kişi ölmüştü. Kasım 2012'de de bir An-26, Sanaa'nın kuzeyinde bir görev sırasında düşmüş ve 10 kişi hayatını kaybetmişti. Ekim 2012' de ise bir başka uçak eğitim uçuşu görevine çıkarken kalkış sırasında düşmüş, bir pilot ölmüş, diğeri de yaralanmıştı. Ekim 2011'de Güney Yemen'de Al-Anad Hava Üssü'nde bir Antonov iniş sırasında düşmüş ve 4 mürettebat hayatını kaybetmişti.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 06 Mart 2018, 17:18:08 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
İran'da savaş uçağı düştü
« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2022, 00:03:51 »
Fars eyaletinin merkezi Şiraz şehrindeki Şiraz Hava Üssü'nden havalanan SU- 22 tipi savaş uçağı teknik arıza sebebiyle düştü.

İran devlet televizyonuna göre, Devrim Muhafızları Havacılık ve Uzay Kuvvetleri konuya dair yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri'ne ait SU-22 tipi savaş uçağının Şiraz Hava Üssü'nden havalandığı sırada meydana gelen teknik arıza nedeniyle düştüğü belirtildi.

Fırlatma koltuğu sistemini kullanan pilotların kazadan kurtulduğu aktarıldı.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3247177-iranda-savas-ucagi-dustu

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
İran’da SU-22 savaş uçağı düştü
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2022, 21:41:05 »
İran’ın güneyinde yer alan Hürmüzgan eyaletinde Devrim Muhafızları Ordusu (DMO) Havacılık Kuvvetleri'ne ait SU-22 tipi savaş uçağının teknik bir arıza nedeniyle düştüğü bildirildi.

İran’ın resmi ajansı İRNA’nın haberine göre, DMO Halkla İlişkiler biriminden yapılan açıklamada, Havacılık Kuvvetlerine ait SU-22 tipi savaş uçağının görev esnasında teknik arıza yaşadığı ve pilotun uçağı yerleşim alanı dışına yönlendirdiği aktarıldı.

Açıklamada uçağın düştüğü, pilotun fırlatma koltuğu sistemini kullanarak güvenli bir şekilde iniş yaptığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3260394-iranda-su-22-savas-ucagi-dustu

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
Ynt: Su-22
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2022, 22:28:03 »
Bunlar ıraktan iltica eden uçaklardı sanırım, bu düşenle birlikte 8 tane kaldı sanırım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2022, 23:50:54 »
Mig-21 'e benziyor Su-22.... Farkları ne acaba?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2022, 00:44:13 »
Mig-21 'e benziyor Su-22.... Farkları ne acaba?

Aslında yapısal olarak da, görev olarak da farklılar. Biri daha av önleme, diğeri bombardıman. Su-17 değişken açılı ilk Rus uçağı olması lazım.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2022, 01:01:47 »
Dikkat ederseniz SUlarda  çift sayı olanlar saldırı tek sayı olanlar av uçakları, Miglerde çift sayı, saldırı uçağı benim bildiğim yok.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2022, 11:31:24 »
Modernize edilmeden artık bu uçaklardan iş çıkmaz herhalde, doğru mu? (En basit HSS ya da hava kuvvetleri olmayan hasimlara karşı işe yarayacaktır tabii bunubayri tutuyorum)
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2022, 13:58:49 »
Dikkat ederseniz SUlarda  çift sayı olanlar saldırı tek sayı olanlar av uçakları, Miglerde çift sayı, saldırı uçağı benim bildiğim yok.

Su-17 bombardıman. Aynı uçağın ihraç versiyonu da Su-22!

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
İran'da savaş uçağı düştü
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2023, 17:20:43 »
İran'ın güneyindeki Fars eyaletinde Su-22 tipi bir savaş uçağının düştüğü açıklandı. Kazanın teknik bir arızadan kaynaklandığı belirtildi.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Su-22 tipi askeri uçak, Kazerun ilçesinde yer alan Perişan Gölü yakınlarında düştü. Pilotun fırlatma koltuğu sistemini kullanarak güvenli bir şekilde iniş yaptığı ve herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Devlet televizyonunda olayla ilgili daha fazla detay verilmezken, İran'ın yarı resmi Tesnim Haber Ajansı, düşen uçağın Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri'ne ait olduğu bilgisini paylaştı. Tesnim'in haberinde, Fars Havalimanları Genel Direktörü Fakhreddin Keshavarz'ın askeri uçağın Kazerun'un güneydoğusundaki Perişan Gölü yakınlarında düştüğünü bildirdiği belirtildi. Keshavarz, kazanın teknik bir arızadan kaynaklandığını söyledi.

Rus Sukhoi firması tarafından geliştirilen Su-17 uçağının ülke dışına ihraç edilen bir konfigürasyonu olan Su-22, İran tarafından aktif olarak kullanılıyor. Eylül 2022'de de ülkenin güneyinde yer alan Hürmüzgan eyaletinde Su-22 tipi savaş uçağı teknik bir arıza nedeniyle düşmüştü.

https://www.haber7.com/dunya/haber/3375595-iranda-savas-ucagi-dustu