ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler

İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı

(1/2) > >>

AVCI:
İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı

İrandan müthiş hamle ! en son teknolojik yenilikleri içeren male sınıfı silahlı insansız hava aracı Hamaseh tanıtıldı.İşte o esrarengiz teknolojili uçak.Bomba atabiliyor uzak mesafelere uçabiliyor.

--- Alıntı ---İran May 9, 2013 tarihinde Hamaseh adlı yeni yerli gizli keşif-mücadele drone tanıttı.

Drone İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Ahmed Vahidi katıldığı bir törenle Perşembe günü açıldı.

"Bu drone savunma sanayi uzmanları tarafından inşa edilmiş ve gözetleme, keşif ve füze ve roket saldırıları eş zamanlı yeteneğine sahip olmuştur," Vahidi töreni kenarda söyledi.

"Onun gizli kalitesi ile Bu uçak düşman tarafından tespit önleyebilirsiniz," diye ekledi. Yüksek irtifa ve uzun uçuş aralığı yeni İran İHA iki diğer ayırt edici özellikleri vardır. İran'da son yıllarda savunma sektöründe önemli atılımlar yaptı ve kendini ulaşmıştır önemli bir askeri ekipman ve sistemleri üretiminde yeterlilik. Yeni İHA kendi Distictive uydu uplink çıkıntı yanı sıra karın radom monte göre İsrail en IAI Heron TP ERKEK İHA daha küçük bir versiyonu gibi görünüyor.

--- Alıntı sonu ---

http://asitimes.blogspot.com/2013/05/iran-unveils-indigenous-stealth.html

Destinyy:
Kanatlardaki ne öyle ya.. Topçu mühimmatınımı takmışlar kanada napmışlar..? İHA'nın altındaki ney bu arada saklama kabı gibi duruyor...

akrep:

--- Alıntı yapılan: Destinyy - 13 Mayıs 2013, 20:23:40 ---Kanatlardaki ne öyle ya.. Topçu mühimmatınımı takmışlar kanada napmışlar..? İHA'nın altındaki ney bu arada saklama kabı gibi duruyor...

--- Alıntı sonu ---

benimde o kanatlardaki mühimat ilgimi cekti... ama bundanda fazla inis takimlari.... nasil iniyor o IHA yani hic yere inisteki carpma enerjisini azaltacak Hidrolik birsey görmüyorum... sanki alis veris arabasinin tekerlekleri gibi

AVCI:
Sizce o kanattaki füze yada roket her neyse nasıl fırlatılıyor,ben herhangi bir launcher göremedim sanki metal telle tutturulmuş gibi pilot bir kumandayla orada saklanmış penseye komut veriyor pense teli kesiyor ve mühimmat düşüyor gibi :)

akrep:
bence komut wlan üzeri veriliyor yada Bluetooth baska izahi yok :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git