Gönderen Konu: İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı  (Okunma sayısı 4442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı
« : 13 Mayıs 2013, 20:19:48 »
İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı

İrandan müthiş hamle ! en son teknolojik yenilikleri içeren male sınıfı silahlı insansız hava aracı Hamaseh tanıtıldı.İşte o esrarengiz teknolojili uçak.Bomba atabiliyor uzak mesafelere uçabiliyor.

Alıntı
İran May 9, 2013 tarihinde Hamaseh adlı yeni yerli gizli keşif-mücadele drone tanıttı.

Drone İran Savunma Bakanı Tuğgeneral Ahmed Vahidi katıldığı bir törenle Perşembe günü açıldı.

"Bu drone savunma sanayi uzmanları tarafından inşa edilmiş ve gözetleme, keşif ve füze ve roket saldırıları eş zamanlı yeteneğine sahip olmuştur," Vahidi töreni kenarda söyledi.

"Onun gizli kalitesi ile Bu uçak düşman tarafından tespit önleyebilirsiniz," diye ekledi. Yüksek irtifa ve uzun uçuş aralığı yeni İran İHA iki diğer ayırt edici özellikleri vardır. İran'da son yıllarda savunma sektöründe önemli atılımlar yaptı ve kendini ulaşmıştır önemli bir askeri ekipman ve sistemleri üretiminde yeterlilik. Yeni İHA kendi Distictive uydu uplink çıkıntı yanı sıra karın radom monte göre İsrail en IAI Heron TP ERKEK İHA daha küçük bir versiyonu gibi görünüyor.

http://asitimes.blogspot.com/2013/05/iran-unveils-indigenous-stealth.html
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013, 22:08:54 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Ynt: İran'ın Özel Savaş Uçağı: Qaher-313
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2013, 20:23:40 »
Kanatlardaki ne öyle ya.. Topçu mühimmatınımı takmışlar kanada napmışlar..? İHA'nın altındaki ney bu arada saklama kabı gibi duruyor...

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: Ynt: İran'ın Özel Savaş Uçağı: Qaher-313
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2013, 21:08:45 »
Kanatlardaki ne öyle ya.. Topçu mühimmatınımı takmışlar kanada napmışlar..? İHA'nın altındaki ney bu arada saklama kabı gibi duruyor...

benimde o kanatlardaki mühimat ilgimi cekti... ama bundanda fazla inis takimlari.... nasil iniyor o IHA yani hic yere inisteki carpma enerjisini azaltacak Hidrolik birsey görmüyorum... sanki alis veris arabasinin tekerlekleri gibi

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: İran'ın Hamaseh İnsansız Uçağı
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2013, 12:38:05 »
Sizce o kanattaki füze yada roket her neyse nasıl fırlatılıyor,ben herhangi bir launcher göremedim sanki metal telle tutturulmuş gibi pilot bir kumandayla orada saklanmış penseye komut veriyor pense teli kesiyor ve mühimmat düşüyor gibi :)

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2013, 14:25:29 »
bence komut wlan üzeri veriliyor yada Bluetooth baska izahi yok :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2013, 15:20:19 »

benimde o kanatlardaki mühimat ilgimi cekti... ama bundanda fazla inis takimlari.... nasil iniyor o IHA yani hic yere inisteki carpma enerjisini azaltacak Hidrolik birsey görmüyorum... sanki alis veris arabasinin tekerlekleri gibi

Anka gibi büyük bir araçta aşağıdaki gibi...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 15:22:23 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2013, 15:25:24 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com